Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Prostrelnu ranu fura moja noga, umri Dacicu, zivela droga !
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Izlagas u kafana subota vecer, sve uboo i normalno posle treba da ides u disko.Arno ama na drugarkava i se javuvaat deka i izbegala mackata. I taka nakiten barav macka u 3 sabajle i toa crna :D bitno ja najdivmo. Novo nivo na idiotizam

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу сум среќна што дознав дека одредена особа ќе ја трпам до крај на јануари некаде. Абе колку ми се скомраз такви фејк ликови, видете што правам, ова она, главни сме, шемата <3 а одвнатре мувла жива, со нерешени интерни карактерни проблеми па професионални ќе ти решавале. Затоа што не можам да трпам фејк работи и дури и сосила да бидам културна кога некој не заслужува а во случајов МОРАВ, ова ми е невидено олеснување, ми иде рандом луѓе на улица да гушкам, најсериозно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.685
Поени од реакции
35.026
ДК,
Не им ја разбирам логиката на луѓе што излегуваат во ресторан и порачуваат шпагети/макарони или некои слични тестенини и плаќаат порција >200 денари, пичкаму матер барем ако јадите надвор од дома јадете нешто што е покомплексно за подготовка и специјалитет што нема да го погодите дома, тестенините барем се најлесно нешто за подготовка и дете од 3 години ќе ги направи, 500 грама макарони 35 денари и 15 минути подготовка+уште 50 денари максимум за сосот што ќе го ставиш врз нив исто уште 10 минути подготовка и тоа за да јадат четири лица.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Неверојатно е колку неписмени луѓе се наоѓаат на функции, канцелариски и административни работи. Не само заради овој пример, лично на многу места сум ја видел неписменоста и глупавоста во државниот апарат.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Од скромниот фонд на вицови и анегдоти на баба ми, која има 80+ години, памтам еден за милицаец кој ревносно расчистува улица со образложение дека баш таму треба да помине Индира Ганди со сопругата. Вицов е толку (не)смешен па има шанси да се работи за вистинит настан. Или можеби би требало да се вброи во оние вообичаени шеги за цајкани, милицајци и полицајци како вечна мета. Тешко дека ќе се дознае дали случката е вистинита или монтирана. Жално е што известувањето од водоводната администрација не остава никакви сомнежи. Сигурно авторот на известувањето во некоја дупка авторитативно, невознемируван од никого, мава печати на се' што ќе му принесат и се изживува врз секој кој ќе има таква несреќа некако да зависи од него, и така се' до својата пензија.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Ако ме прашат што посебна способност би сакал да имаш? Би одговорил да знам точно и вистинито што мислење имаат луѓето за мене, само така би живеел посреќен и поздрав живот
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Барањето на САС на МПЦ-ОА за колективен бугарски пасош како што слушам е прифатено. Бугарите сметале дека тоа им е света должност, како во шпанска сапуница, да се разоткријат како мајка на одамна изгубената ќерка. Мизерно од повеќе аспекти. Добро, за некого можеби и не е. Таквите и без ова си имаа извадено бугарски пасош.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Драгицооооуј. :D

Татко ми поима неам како ме натера, да сме иделе да купам чизми. Демек ми потребале. АпффФ. Патики зимо лето бре, поубаво нема. :X3: Нема везе ај, идеме таму и ја загледав едни, со мииинијатурна штикла. Ме глеа татко ми и ми вика:
- Шумеча... ти си паѓаш и со рамни патики, знаеш така?
- Знаам... :vrtioci:
- А замисли снег?
- Не замислувам.
И ги остаив, нема чизми за мене, не си купив, јее. :ROFLMAO: После на човекот криво му падна што кај едвај ме натера да разгледувам, па уште ме предомисли и останав без нив, ама има време бе. Уште снег не паднало, дај Боже ич да не падне. :D Ама напредувам, лани нејќев ни да погледам чизми, годинава барем погледнав, па догодина здравје, може и ќе купам. :D
Ич не сфаќам како уживаат да купуваат чевли, ама ич не ми е јасно. :toe: Башка тоа кога веќе продавачката ми ги дала да ги пробам, а мене не ми се свиѓаат, иди па ти кажи ѝ дека сакаш други, или дека нема ич да ги купиш. :noze:

Коога сме више кај паѓањево, пак си паднав бе Драга. :D Обично женскиве носат црни хулахопки со фустани пошто така им одговара или пошто им е ладно, ја си носам за да не ми се гледа разрешетано колено. :D Сите носат пудра на лице, ја пудра на модрици. Ма нек се угоде. Можда пред поише време беше паѓањево, ама по удолница се излизгав, партали се напраив, никако да ми помине. Жииива сум уште, шо има везе. Ехеее. :D Башка за 2 секунди се симнав од горе, до доле, фиууу. :ROFLMAO:

Ја иначе арна, фала на прашање. :D Почнаа некои коцкички да се редат, што ми одговара, нормално. Легално, легално, легално... :ROFLMAO: Си смислив еден рецепт, го мислам од прееска, нема смисла више само да го мислам, да си се фатам за работа. :ROFLMAO:
Ај, пријатно. :D
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Драга Кајгана,
денес имаше премногу сообраќај. Мразам гужби !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom