Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Сабајле од 11 саат ...

Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.
Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.
Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.
Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.

Трајко Велјановски во 18:00 часот: Почитувани колеги завршивме за денес , предлагам седницата за заседавање да продолжи утре од 11:00 часот.

Сабајле од 11 саат пак ...

Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.
Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.
Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.
Пратеник на Вмро: Има платформа.
Пратеник на Сдсм: Нема платформа.

Кличко и дружината во Украина барем се маваа. :LOL:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе атеист бил, а се радува шо ефтино поминал за осветување на куќата...

Атеист пар екселанс....
 
R

red.devil

Гостин
Не му се мешај во атеизмот. Секој има право да неверува во што сака. :)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Епа затоа, ќе ми земеа пари за џабе, духовно задоволство 0
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.661
Поени од реакции
34.954
Драга,

по улициве се повеќе и повеќе гледам од жолтите, Кинези, Корејци што и да се сите ми се исти мали жолти со коси замижани очи. Мислам дека и до таму се има чуено дека сме прва економија во Европа, и во топ три во светот, па дури и тие навалија да поживеат троа во убавиниве, ваква утопија ни Томас Мор не можел да замисли ;)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.697
Сеа на Наша ТВ заврши Македонскиот дел од пеколот, легендарен наш филм кој ја раскажува приказната за бугарската окупација на Македонија (поточно битолскиот регион) во втората светска војна. Е таму при крај на филмот има една сцена кај што група луѓе се протерани од своите родни огништа, и додека овие пешачат по ридовите во позадина оди "со маки сум се родила".
И многу е тешко сеа откако ќе го изгледаш тој филм, да се вратиш во реалноста и да се сетиш што гомна и се десија на државава, посебен акцент ставам на последниве две години... Идеме: Бомби, криминал, патриоти, предавници, Сорос, странски служби, предвремени парламентарни избори, Пржино, СЈО, Ќосето, тиранска платформа, протести, мандати, и на крај доаѓаат оние 120 луѓе кои седат во парламент земаат по 1100 евра месечно и мрсат муда за тоа како да ја извлечат земјава од криза... Истите тие што ја ставија во криза, сеа ќе ја извлекуваат.

Да ве извлекуваат по 100 црнци одпозади, никогаш аир да не видите копилиња едни, немаат ронка култура се однесуваат како башибозук во собранието, тие ќе и го нашле крајот на државава!!! Мрш бреее, мрш фатете усфет од земјава, па тогаш можеби сонце ќе не огрее

П.С. Дарко Дамески бил и ќе остане еден од најголемите актери што ги дала земјава, вечна му слава :cuc:
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Не ја знаете Вие финтата како да не платите на поп когаа ќе ви дојде дома. :D
Доаѓа за Св. Никола дома поп да освети вода, ама од оние младиве тазе печени што ги праќаат да го усовршат пеењето по куќи. Му дава мајка ми чинија со вода али овој и бара да стави нешто на масата за да не испрска наоколу. Прво што и доаѓа при рака зема весникот од маса и го става. Али го мести со последната страница одзгора. Ненамерно и несвесноо. Све ќе си беше ок весникот да не беше вечер и да не имаше згодна разголена плавуша на некој фудбалер на последната страна. Ја приметив али што да праам бидна више работата си викам ај нема да ја примети ваљда. Одвај се воздржувам да не почнам погласно да се смеам зашто ќе биде циркус Почнува овој да пее тоа таму неговото и во еден момент зема босилекот и нели да попрска ја приметува сликата, подзастанува и прави една фаца :oops: :pos:
Ај си продолжи некако набрзинка и на крај го прашува татко ми колку треба да плати и овој му вика ништо не треба уживајте и имајте убав празник. Ајдее бе а пораноо си кажуваше без срам тарифата е 200 денари сега ништо не треба. После никад више не дојде овој младиов.
И ден денес кога видиме дека иде поп по улицава се зезаме на сметка на мајка ми "На овој ќе му платиме или весникот ќе му го ставиме" :LOL:

П.С Финтава не ја применувајте на постари и поискусни попови можее да платите многуу поскапо од ценовникот ;)
 
D

dobramuzika

Гостин
добро е ова догледување на анимиран филм од сабајле.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.646
Драа

Не ми е јасно зшто на исток ги утепуеф девојчиња сс идиотски имиња. Пале, Динка,Софче,Рони,Вимка, ееееееј Вимка.
Дек си ма Палето, Рончето ми е дојдена на гости : D Софчето од Бусилево, малееееее дек си ма Вимче хахах : D Да ви ги ебу кумови искуртонисани
Здрао како се викаш? Па... викит ме како стигат,оти името ми е мувљо сано : D Нели туј се удара акцент. Стоп за глупи женски имиња, не ги утепујте од само раѓање : D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
До кога планираат да се замараат телевизииве (читај Сител и Канал 5) со Македонскиве народни приказни ? Разбирам до некаде поучни, ни прикажуваат како се живеело некога ама не знам дали младиве денес ги гледаат и ги интересира ова.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Ние пораснавме, почнавме да живееме како возрасни, секој по својот пат, кошот на кој игравме баскет и Пат околу светот е уништен и стои осамено, дрвото на кое жмуревме е пресечено, тревата на која седевме и игравме расипан телефон и си раскажувавме страшни приказни станала бетон, маалото во кое израснавме ја изгубило својата душа. Единствено нешто што ќе остане се спомените за нашето детство во нашите глави, кое носи и носталгија и тага, но и среќа и убави спомени:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom