До колку саат навечер имате излез?

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Па до кога сакам јас,немам прашано сеуште:toe:
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
64
Поени од реакции
0
Neogranichen mi e izlezot .. ama na drushtvoto ne im e ogranicheno .. taka da ke moram da se vrakjam home zaedno so niv ... znachi zavisi od drushtvoto do kolku imat izlez ..
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Jas imam neogranicen izlaz[GAZDA SUM DOMA]
a inace imam drugar prva godina e i vo 11.30 mu se javuvaat da mu kazat da doaga doma.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Mene sega ne mi e ograniceno,porano mi bese imav izlez do 12.00 :D Inace sega si doagjam porano zs drugarite imaat uste ogranicen izlez i taka da moram so niv da si doagjam zs nema da sedam sam ko nenormalen:D:toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Paa do kaj 6 sabajle :) taka nesto ako si odam pokasno ke dosadvat ne za drugo :)
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Над 18 сум и немам ограничување на времето за излез. Кога бев помала имав еден одреден период до 12, па после до 02 по полноќ и така.
Со тек на време моите се повеќе и повеќе стекнуваа доверба во мене и не ми правеа никакви проблеми во однос на тоа до колку ќе останам надвор.
Сега се прибирам околу 4, тоа ми е стандард речиси секогаш.
Се случи неколку пати да се заборавам и да останам и до 5 наутро и тогаш влегување на прсти, не за друго, знам дека нема да ми преречат, но сепак незгодно ми е да им кажам дека сум се вратила во рани зори:pos:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Имам излез до 1 саат меѓутоа многу често ми се случува да си дојдам накај 1 ипол.Некогаш ми викаат зашто си закаснила, а некогаш си прекутуваат....
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ја неам излез навечер-само преку ден.:cheeky1:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па, за да се избегнат конфликти со моите родителски единици, пожелно е да се вратам пред да се раздени, или барем пред да излезе татко ми на работа. :icon_lol:
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Preporaka: Koga se pribirate sabajle kun 6 ili 7 casot kupetesi leb od najbliskata prodavnica!!! laznjak?!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Preporaka: Koga se pribirate sabajle kun 6 ili 7 casot kupetesi leb od najbliskata prodavnica!!! laznjak?!
Да, да... проверена варијанта.

Сепак, проблематични размисли и ситуации кои можат да се јават при овој обид за симулација на домаќинлук се следните:

1. "Кај се наоѓаше бе продавницата?" - се обидувате да се присетите на географските координати на најблиската пордавничка. По грешка влегувате во локалната аптека. Вработените повикуваат полиција.

2. "Сите пари сум ги испил, мамата..." - доволно пијан за да се каете што немате инсталирано лифт во вашиот дом, доволно трезен за да ја согледате реалната економска ситуација во вашиот паричник.

3. Доколку сепак сте завртеле некој денар во џеб, не купувате леб туку две-три големи лименки скопско, онака од посабајлечки.

4. Ви се допаѓа продавачката и за да ја фасцинирате покрај леб, купувате и паштета и јогурт- нека види дека имате кеш; седнувате пред влезот на продавничката и нудите гриз на сите случајни минувачи (момците од Комунална Хигиена, второоделенки...) Не успевате да се прикажете како хуман богаташ, зошто никој не ве перцепира, дури ни вашиот желудник... Ја исфрлате содржината од него точно пред влезот на продавницата. Сега покрај угледот, ја заљубивте и љубовта и храната и изговорот....

------------
Не е баш едноставен "лажњакот" со леб. Крајно, и да се најдете пред влезот на кујната со кесенце леб во рака, може да ве издадат црвените очи, флеката од вино на левата ногавица, кошулата која виси на едно копче, фризурата "Луди Милојко" и здивот кој како ехо одзвонува од сетилата на сите живи организми во вашиот дом (родители, растенија и сл.).

Ама, вреди да се проба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom