Доцна е за прошка... Жал ми е :(

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Сум се нашол и вакво нешто. Само шо не ми било тешко да ја заборавам оти после неа сигурно ќе идат појаки. Таак да не се враќам, без разлика дали било моја или нејна грешка. :)*


*еј бунки да немаТ оти ова се е од моја гледна точка :) уште сум ‘‘маљо‘‘ за посериозно :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ми се нема случено.
Ама ако дојде до тоа:
Ако сум решила дека е дефинитвно крај, дека дефинитивно ставам линија (а во принцип секогаш така правам) тогаш нема шанси за враќање назад.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Да ми се има случено, со претходниот дечко...уфф колку молење направи, ама ја не попуштив (фала богу) не ми требаше пак исто па исто, му реков не! се свртев и заминав
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ми се има случено.Бев со еден дечко,многу ме повредуваше,со месеци собирав храброст и конечно му кажав не.Неможев веќе да се повредувам самата себеси,не заслужуваше такви жртви.После некое време дојде да моли,да бара прошка демек ќе се сменел,знаев дека нема,го познавав доволно добро и пак реков не....многу ми беше тешко али го надминав и тоа,сега повторно сум вљубена и среќна со некој друг
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Сум имала ваква ситуација,и мојата реакција беше ваква `ако ми докажеш дека вреди да се смириме ке се смириме`!Се мачеше,не реагирав...не го исполни тоа што го кажа,не се смиривме,сега е само дел од минатото и за ништо на светов не би се смирила со него!

Вака би реагирала и во иднина,ако гледам дека има промени и му значам можеби ќе пробам пак...ама секогаш си имам во глава дека `скршената чаша колку и да ја лепиш нема да биде истата`...
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Да, сум се нашла во ваква ситуација, одамна беше то. Се скаравме, после 2 месеци ме молеше, ме убедуваше и јас му се смирив, мислејќи дека се променил и дека нема да биде како што било дотогаш. Ама грешка сум била, уште полошо беше. И без разлика на тоа колку го сакав, му раскинав и за среќа одма го преболив. Уште вечерта си прославив што се ослободив од него. :hihihi:
Сега да сум во таква ситуација, сигурна сум дека нема да ја направа истата грешка. Без разлика на тоа дали ја сакам и дали уште чувствувам нешто за таа личност. Било, поминало, нема враќање назад. :toe:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
13.133
Lady напиша:
Kako ste postapile/ ke postapite?
Па само по сериозен разговор. Картите на маса. Ќе и` образложам до каде би водела врската што би ја обновиле двајцата.Ако ме сфати, добро ако не... па не знам. Ќе и најдам некој да ја направи среќна. Во секој случај не би идел на себичната опција (ко те шиша - освен ако навистина не сфаќа дека не добива ништо со тоа дека ми досаѓа)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Баш вчера се случи ова... Одевме 1 година, 1 година бевме скарани и сега мажов јак дојде да ми каже дека ме сака! 1 ебана година собирал храброст! А јас го сакав, најубаво ми беше со него.. Сакам да ми биде другар, дечко несакам. Му кажав така, ми рече ако сум се предомислела да сум го побарала, ке бил тука за мене. Ама не би му се смирила, помина неговото време.
 
С

Сатори

Гостин
"Ne vleci me za dnoto,
tek samo sto uspeav,
ne sakam da se vratam nazad!!!"

Izvadok od edna pesna...Ste se nashle li vo slicna situacija koga toj/taa ocajno bara od vas da se vratite nazad, posle tolku vreme, koga ste uspeale da prebrodite se, i koga znaete deka povtornoto vrakanje ke znaci samo izmacuvanje!!!
Kako ste postapile/ ke postapite?:helou:
Откако поминав 3 години во токму таква релација, се поврзано со смирување со бивши ми е одмилено еднаш и засекогаш, тоа ми е поболно од крајот сам по себе, едноставно не можам да го голтнам сето тоа што не разделило и да ги затворам очите на можностите кои што со тој крај ми се отвориле.
Можеби делува крајно себично, но има толку многу луѓе кои што би ни одговарале, зошто да се враќаме на депресивна и растурена врска со личност која не повредува.
:retard:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Здраво.

Јас сум Боби. Имам 22 години и сум теле.

Ајде да бидеме малку реални, бар машките... Колку од вас можат да задржат лутина, гнев и став пред девојка на која би и свршиле внатре? Сум бил лут, многу лут, сум си ветил пред себе си дека нема да се погазам - се до првата насмевка, бакнеж, дрпање за мадиња.

Сакајте, или мразите. Тоа е забавно.
Рамнодушноста убива. Плус, не е трајна :)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Здраво.

Јас сум Боби. Имам 22 години и сум теле.

Ајде да бидеме малку реални, бар машките... Колку од вас можат да задржат лутина, гнев и став пред девојка на која би и свршиле внатре? Сум бил лут, многу лут, сум си ветил пред себе си дека нема да се погазам - се до првата насмевка, бакнеж, дрпање за мадиња.
Немаш карактер бате, коа ке кажеш не кажано. Нема шо да се премислуваш. Нема да се погазиш, се најдов во ситуација пред скоро време, иако вриев не се погазив и сега надминав/увам.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јада јиди јада.

Не ти пуштила раче долу :pipi:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Здраво.

Јас сум Боби. Имам 22 години и сум теле.

Ајде да бидеме малку реални, бар машките... Колку од вас можат да задржат лутина, гнев и став пред девојка на која би и свршиле внатре? Сум бил лут, многу лут, сум си ветил пред себе си дека нема да се погазам - се до првата насмевка, бакнеж, дрпање за мадиња.

Сакајте, или мразите. Тоа е забавно.
Рамнодушноста убива. Плус, не е трајна :)
Така бе сречо!Скроз си у право, а тоа и убаво го срочи. Ела Ина да те буби и гушне:back:

Озбилно, љубовта е еднакво пропорционална со способноста да простиш, заборавиш и преминеш преку све и свашта.
Понекад, ако ти се усреќи, нема да испаднеш теле. Така да, се исплати.
 

TraLaLaLa

Eternal Pessimist
Член од
26 јануари 2008
Мислења
182
Поени од реакции
7
После секој „крај“ се убедувам дека стварно ќе биде КРАЈ... али никогаш не издржам:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom