Докажано - Луѓето се природно неверни

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дали неверноста е болест која може да биде излечена? Дали плејбојот може да стане домаќин? Или, еднаш женкар - секогаш женкар?
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Ne e bolest - povekje e potreba na nekoi lugje da si go polnat svoeto ego so shto povekje partner,nekoi se plasat od obvrska pa ne se vrzuvaat za eden tuku gi menjaat partnerite,treti vo nedostatok na samodoverba probuvaat da si dokazat samite na sebe deka mozat..
. A za toa dali moze zenkar da stane domakjin-moze. So tekov na godinite i sozrevanjeto na licnosta covekot sfakja shto e bitno vo zivotot i se posvetuva na nego. Ne e sekogash taka no vo povekjeto slucai e. E sega druga rabota e ako za eden covek/zena primarno e da si prai crtki doma so kolku devojki/mazi bil/a....
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Teshko prashanje, Misticen.

Iskreno, veruvam deka mozhno e sve, ama zavisi i mnogu od covekot i negovata zhelba za izmeni.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Се е можно, кога најголемите курви станаа домаќинки...
Можеби е болест, ама знае и сама да помине.
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Мистичен напиша:
А што доколку ја има желбата, ама пусто...
ama pusto sve nekoi zgodni mu se lepat kako muva na ...?

Dali sekoj covek ima volja ili samo e rob na nekoi telesni potrebi? Tuka mozheme da se karame dolgo vreme, a kolku shto citav pred malku ni nevrobiolozite ne mozhat da se odluchat za toe prashanje.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Desert напиша:
Teshko prashanje, Misticen.

Iskreno, veruvam deka mozhno e sve, ama zavisi i mnogu od covekot i negovata zhelba za izmeni.
Тоа покушавам да ти до го докажам цело попладне... Ама ти не ме слушаш и затоа ќе си останеш таква, за жал!!!
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Re: Дали неверноста е болест?

Мистичен напиша:
Дали неверноста е болест која може да биде излечена? Дали плејбојот може да стане домаќин? Или, еднаш женкар - секогаш женкар?
За првото ќе кажам можно е
За второто ќе кажам тешко е
За третото не знам што да кажам. Уанс а женкар, олуејс а женкар. :pos:
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
1.Spored mene ne moze da bide izlecena ... toa e zarazna bolest koga ednas probas ti se zasladi i ne mozes da prestanes :wink:
se izneveruva bidejki seto toa sto go sakas ne mozes da go najdes vo edna licnost...
na primer zenata saka :
-da pomaga maskoto po doma i da ima dobra rabota
-sekogas da ne zasmejuva
-da bideme sigurni deka sekogas moze da ni pomogne za bilo sto
-da ne ne laze
-da bide dobar ljubovnik
-da e lepotan
e za seto ova ni se potrebni petorica , seto ova ne mozes da go najdes u eden :pos:

2.Si ostanuva takov zasekogas , mozebi samo u starost poveke da se pazi ...
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Абе се јаде ли секој ден грав? Треба ли чоек малу кавијар да кусне?
И ако сте запнале со плави картони да се понашате кон јадењето кавијар, зашто не ја преместите кај Злочка у здравје и лепота темава.
Ем је здраво, ем убаво.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Spored mene neverstvoto ne e bolest...tuku eve da narecam potreba da razbies monotonija u vrska...Kolku i da se sakate i da vi bide interesno so tek na vreme kje stane dosadno i kje se bara nesto novo....a najcesto partnerite se opredeluvaat za neverstvo (koe vo 90% od slucaite e dobro skrieno) i koe doaga kako malo osvezuvanje na vrskata i posle se si ide ok....se do slednoto neverstvo:))Ali neverstvoto vo sekoj slucaj ne e bolest.E sega kolku vredi edna vakva vrska vo koja ima neverstva...sami videte si... :?
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Dani^^^ напиша:
Ne e bolest - povekje e potreba na nekoi lugje da si go polnat svoeto ego so shto povekje partner,treti vo nedostatok na samodoverba probuvaat da si dokazat samite na sebe deka mozat..
Е ова многу добро го кажа. И така е. Во најмногу случаи колку што знам јас, го прават тоа за да си докажат пред себе дека се мажишта големи, па филмот им е као тие ги вртат сите жени у градот, која сакаат може да ја имаат, нешто у тој стил . А основниот проблем е дека им фали самодоверба....И дека таквите се лузери најголеми ама ај...

А дали е болест? Не знам, ама патологија е сигурно.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Re: Дали неверноста е болест?

Мистичен напиша:
Дали неверноста е болест која може да биде излечена? Дали плејбојот може да стане домаќин? Или, еднаш женкар - секогаш женкар?
Познавам луѓе кои навистина сакаат да се сменат, ама пусто не можат, тоа им е во крвта :D Скоро секоја која ќе ја видат ја гледаат како потенцијален секс. Таквата личност можеби ќе се смени кога ќе му "падне" г`зот :D
А "плејбој" да стане домаќин - може, но женкар ќе си остане :D
Ме чуди како никој не кажал "ако се сака се` се може" (обично на вакви теми паѓа таков коментар) :pos:
 
S

Svetovid

Гостин
АуРоРа напиша:
Dani^^^ напиша:
Ne e bolest - povekje e potreba na nekoi lugje da si go polnat svoeto ego so shto povekje partner,treti vo nedostatok na samodoverba probuvaat da si dokazat samite na sebe deka mozat..
Е ова многу добро го кажа. И така е. Во најмногу случаи колку што знам јас, го прават тоа за да си докажат пред себе дека се мажишта големи, па филмот им е као тие ги вртат сите жени у градот, која сакаат може да ја имаат, нешто у тој стил . А основниот проблем е дека им фали самодоверба....И дека таквите се лузери најголеми ама ај...

А дали е болест? Не знам, ама патологија е сигурно.
Mala aj sredi se i vidi ubavo za shto e temata pred da tresnesh neshto. Dodusha vo pravo si ama ovde ne se zbori samo za mashkata nevernost. Eve na primer glaven promoter na izleti von brakot tuka e tokmu ZHENA! Ili se lazham?
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Sepak ne stanuva zbor za bolest..mozebi poveke navika...toa e nacin na koj nekoi od nas ziveat bez razlika dali e zena ili maz!
Koja e pricinata!?
E toa e malku podlaboko prasanje...treba da ni dadat odgovor onie koi ziveat taka... pa taka ke ja imame vistinskata slika!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom