Докажано - Луѓето се природно неверни

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jас не би се сложил so mnogumina! Common misconception and mistake е дека мажите се оние кои повеќе се idulging in! Ние само повеќе сме обележани од оние жени кои зад мажите се кријат. Не мислам дека е болест, едноставно мислам дека е незадоволство + несигурност, а ретко и за рецки на каишот!
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Е уште ова го немав слушнато :roll:

Неверство болест :!: :?: :?:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Добро де, ако не е зборот болест ставен под наводници, не е тешко да си го протолкуваш како да е :D
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Svetovid напиша:
АуРоРа напиша:
Е ова многу добро го кажа. И така е. Во најмногу случаи колку што знам јас, го прават тоа за да си докажат пред себе дека се мажишта големи, па филмот им е као тие ги вртат сите жени у градот, која сакаат може да ја имаат, нешто у тој стил . А основниот проблем е дека им фали самодоверба....И дека таквите се лузери најголеми ама ај...
А дали е болест? Не знам, ама патологија е сигурно.
Mala aj sredi se i vidi ubavo za shto e temata pred da tresnesh neshto. Dodusha vo pravo si ama ovde ne se zbori samo za mashkata nevernost. Eve na primer glaven promoter na izleti von brakot tuka e tokmu ZHENA! Ili se lazham?
Е арно де, изгледа ти си тој кој не сфатил. ЈАс само давав пример - причина за машката неверност, т.е. се надоврзав на исказот на Девиш. И колку што гледам - никој не спомна дека жените се безгрешни и дека они не изневеруваат, напротив секаде има секакви. И маж добро може да те изигра, а за жена да не збораме! И не знам како заклучи колку сум мала ама ај...
 
S

Svetovid

Гостин
АуРоРа напиша:
Е арно де, изгледа ти си тој кој не сфатил. ЈАс само давав пример - причина за машката неверност, т.е. се надоврзав на исказот на Девиш. И колку што гледам - никој не спомна дека жените се безгрешни и дека они не изневеруваат, напротив секаде има секакви. И маж добро може да те изигра, а за жена да не збораме! И не знам како заклучи колку сум мала ама ај...
Da de, samo primer dade ti. A jas samo ti kazhav deka temava ne e samo za mashka nevernost i ushte samo ti kazhav deka glaven promoter ovde na nevernost e tokmu ZHENA! Pa samo si pomisliv da te potsetam. Samo kolku da razjasnime... A zakluchiv deka si mala, po samoto toa shto na title-to ti pishuva shkolarkata na mama :wink: :pos:
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Svetovid напиша:
АуРоРа напиша:
Е арно де, изгледа ти си тој кој не сфатил. ЈАс само давав пример - причина за машката неверност, т.е. се надоврзав на исказот на Девиш. И колку што гледам - никој не спомна дека жените се безгрешни и дека они не изневеруваат, напротив секаде има секакви. И маж добро може да те изигра, а за жена да не збораме! И не знам како заклучи колку сум мала ама ај...
Da de, samo primer dade ti. A jas samo ti kazhav deka temava ne e samo za mashka nevernost i ushte samo ti kazhav deka glaven promoter ovde na nevernost e tokmu ZHENA! Pa samo si pomisliv da te potsetam. Samo kolku da razjasnime... A zakluchiv deka si mala, po samoto toa shto na title-to ti pishuva shkolarkata na mama :wink: :pos:
Da, da zhenata e za sve kriva. Od pocetok, koga vekje Eva go zede jabolokot. Ti da ne si pop, ili samo izigravash Vranishkovski?
 
S

Svetovid

Гостин
Desert напиша:
Svetovid напиша:
Da de, samo primer dade ti. A jas samo ti kazhav deka temava ne e samo za mashka nevernost i ushte samo ti kazhav deka glaven promoter ovde na nevernost e tokmu ZHENA! Pa samo si pomisliv da te potsetam. Samo kolku da razjasnime... A zakluchiv deka si mala, po samoto toa shto na title-to ti pishuva shkolarkata na mama :wink: :pos:
Da, da zhenata e za sve kriva. Od pocetok, koga vekje Eva go zede jabolokot. Ti da ne si pop, ili samo izigravash Vranishkovski?
Koj ti e bre? Otkachi mi se bre i kade vide deka gi osuduvam zhenite, ili slichno? Naprotiv, samo i ukazhav na Aurora, da ne pomisluva vednash i prvo i samo na mashkata nevernost koga kje se spomene nevernost.
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Svetovid напиша:
Koj ti e bre? Otkachi mi se bre i kade vide deka gi osuduvam zhenite, ili slichno? Naprotiv, samo i ukazhav na Aurora, da ne pomisluva vednash i prvo i samo na mashkata nevernost koga kje se spomene nevernost.
ohhh, se custvuvame ne tocno razbrani? Pa zatoa si ja pokazhuvash kulturata so "Koj ti bre? Otkachi mi se bre". Jas ubavo te razbrav, no eve sakav da vidam kako ti ke reagirash koga ochigledno, kako e tvoja navika, ti go prevrtuva postot po negovo razbiranje e ne po tvoja izreka.

A moram da kazham deka si od stvarno dobro shkolo. Izklucitelno dobro.
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Па лугето еволутивно гледано се полигамни суштества... општествените норми ни налагаат да бидеме моногамни... нормалната филозофија докажала дека така е и подобро... сепак 10.000 години развој не се забораат така лесно. Напротив во некои цивилизации и ден денес постои полигамијата, особено кај мажите, што од страна на биологијата е нормално но не и од страна на социологијата. За некои 200 до 500 години ако не се случи некоја еволутивна револуција, полигамијата (алијас неверство) би требало да се намали многу или дури и да исчезне.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Svetovid напиша:
Da de, samo primer dade ti. A jas samo ti kazhav deka temava ne e samo za mashka nevernost i ushte samo ti kazhav deka glaven promoter ovde na nevernost e tokmu ZHENA! Pa samo si pomisliv da te potsetam. Samo kolku da razjasnime... A zakluchiv deka si mala, po samoto toa shto na title-to ti pishuva shkolarkata na mama :wink: :pos:
Е добро ле , значи тука нема никаков проблем и добро сме ја сфатиле темата. Ако не за нешто друго, не можеш генерално да збориш кој е промотер на неверството - ако не си сигурен прашај некој постручен . Секаде има секакви - и неверни мажи, и неверни жени, така да не можеш да тврдиш кој изневерува повеќе и кој е промотер! Секаде има исклучоци и зависи од чоекот! И тоа школарката на мама не си го напишав јас, ми го напиша некој од модераторите кога дискутиравме за нешто и би ти била мн благодарна ако ми кажиш како се менува!!!
А тоа колку сум мала можеш само да замислиш :roll: :roll: :)
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
606 напиша:
Па лугето еволутивно гледано се полигамни суштества... општествените норми ни налагаат да бидеме моногамни... нормалната филозофија докажала дека така е и подобро... сепак 10.000 години развој не се забораат така лесно. Напротив во некои цивилизации и ден денес постои полигамијата, особено кај мажите, што од страна на биологијата е нормално но не и од страна на социологијата. За некои 200 до 500 години ако не се случи некоја еволутивна револуција, полигамијата (алијас неверство) би требало да се намали многу или дури и да исчезне.
Covekot se razvivuva vekje pola milion godini, a opshtestveni vrednosti kako vernost gi ima mozhebi 2000 godini +/- 1000.
Ili pa po nekolku stotini godini ke bidime monogamicni, ili pa, sto ne veruvam, ke si ostaneme poligamicni.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Desert напиша:
Da, da zhenata e za sve kriva. Od pocetok, koga vekje Eva go zede jabolokot. Ti da ne si pop, ili samo izigravash Vranishkovski?
E и ја тоа се прашувам... Како може генерално да се зборува за еден пол без исклучоци... Тоа е исто како да кажеш дека сите жени се глупави и дека воопшто нема интелегентна жена, машките се најпаметни...Хелоу мислам Но сенс :arrow: :arrow: :arrow:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Да не беа убавите полносисести жени со добри газиња мажите немаше да вршат прељуби и неверства, шо ви е вам. :pos:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
АуРоРа

Е ова многу добро го кажа. И така е. Во најмногу случаи колку што знам јас, го прават тоа за да си докажат пред себе дека се мажишта големи, па филмот им е као тие ги вртат сите жени у градот, која сакаат може да ја имаат, нешто у тој стил . А основниот проблем е дека им фали самодоверба....И дека таквите се лузери најголеми ама ај...
А дали е болест? Не знам, ама патологија е сигурно.
Постот твој направи збрка, примети?
Многу невкусен пост :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom