Докажано - Луѓето се природно неверни

Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
StormAngel напиша:
Да не беа убавите полносисести жени со добри газиња мажите немаше да вршат прељуби и неверства, шо ви е вам. :pos:
Da ne bea, da ne beshe ... ke prasham pak: ima li covekot svoja sopstevena volja ili rob e na negovite potrebi... kao taa potreba za polnocicesti zeni so dobri gazinja vo minic na stikla?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Па вољата сопствена на човека(барем некои од нив) е да бара полноцицлести жени со добар гз, а ја никаде не спомнав штикли и минич. За тоа сеа за сеа немам коментар.
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
gerard напиша:
АуРоРа

Е ова многу добро го кажа. И така е. Во најмногу случаи колку што знам јас, го прават тоа за да си докажат пред себе дека се мажишта големи, па филмот им е као тие ги вртат сите жени у градот, која сакаат може да ја имаат, нешто у тој стил . А основниот проблем е дека им фали самодоверба....И дека таквите се лузери најголеми ама ај...
А дали е болест? Не знам, ама патологија е сигурно.
Постот твој направи збрка, примети?
Многу невкусен пост :wink:
Nevkusen, ama ne e izmisleno. Dodeka jas stazirav vo edna organizacija, vo taa zemja na mazhite koi pored profesija i privaten zivot gi sretnav, im beshe cel, mene strankinjata, da ja legnat, za da sebe i na drugi im pokazhat kolku se ... sega ne kazhuvam kolku uspeale, ama veruvaj mi, se shiri muabet deka site uspeale.

StormAngel напиша:
Па вољата сопствена на човека(барем некои од нив) е да бара полноцицлести жени со добар гз, а ја никаде не спомнав штикли и минич. За тоа сеа за сеа немам коментар.
izvini shto ja izkrasiv tvojata fantazija, stormy. :oops:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Nevkusen, ama ne e izmisleno. Dodeka jas stazirav vo edna organizacija, vo taa zemja na mazhite koi pored profesija i privaten zivot gi sretnav, im beshe cel, mene strankinjata, da ja legnat, za da sebe i na drugi im pokazhat kolku se ... sega ne kazhuvam kolku uspeale, ama veruvaj mi, se shiri muabet deka site uspeale.
Колку успеале? :poos:
Се шалам! Се шалам! ОК? :wink:


Не е измислено, нормално. Но воопшто не ја отсликува реалната позиција
Примери поединечни има колку сакаш
Да редам јас се какви жени имам сретнато?
Ќе се сведе дискусијата на поединечни примери...

Ај, вака...
Ако мисли некој да даде пример, нека даде за својот пол

Е тогаш да ве видам!
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
gerard напиша:
Ај, вака...
Ако мисли некој да даде пример, нека даде за својот пол

Е тогаш да ве видам!
gerard, toa ti e stvarno diplomatska idea ... no eve se mislam 5 minuti i ne mi tekna neshto posebno ... osven toa tipicnoto sto sum slushnala kako doagja mazh porano od rabota i gi najduva zhenta i najdobriot drugar vo krevet ... kako se gushkaat.

Da, da, toa ne e urban legend, stvarno se deshava.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Да речеме дека збориме само за хетеросексуалци, така?

Мажот вара, со кого? Со жена

Обично, во брак, мажот за да е сигурен, бара сигурни жени. Сигурни жени се оние кои се мажени. И така се во круг...

Оние тинејџерски врски воопшто не ги рачунам за некаков си репер

Заклучок, за да вара мажот му треба жена. Која многу веројатно го вара својот маж :wink:
И обратно

Забегав... муабетот беше дали е болест, не?
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
gerard напиша:
Да речеме дека збориме само за хетеросексуалци, така?

Мажот вара, со кого? Со жена

Обично, во брак, мажот за да е сигурен, бара сигурни жени. Сигурни жени се оние кои се мажени. И така се во круг...

Оние тинејџерски врски воопшто не ги рачунам за некаков си репер

Заклучок, за да вара мажот му треба жена. Која многу веројатно го вара својот маж :wink:
И обратно

Забегав... муабетот беше дали е болест, не?


Неееее .... Македонските жени не изневеруваат. Напротив .. безгрешно зачнуваат :roll:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ве читам и не можам да се начудам!
Алооооо, каде отидовте бе еј, луѓе.
Неверството во самиот збор започнува со негацијата НЕ! Значи не чини.
Инаку, сите ан женерал се фатија дека мажите се тие кои мораат нешто да докажуваат.
Алооо, женишта, сфтатете веќе еднаш дека вие сте тие несигурните кои сакате да си ја бустирате самодовербата вршејќи прељуба, а воедно обвинувајќи го вашиот партнер, оној кому треба да сте му верни, дека е виновен за вашето неверство, за на крај да се каже дека дури и оној со кого сте ја извржиле прељубата е виновен, само вие, како света дева Марија, кутрите, ве искористиле.

Жените се тие кои повеќе се впуштаат во неверства, тие се оние кои имаат нешто да докажат. најчесто кога се чувствуваат постари, недопадливи, од икс причини кои самите себе, во главата, во умот си ги создаваат.

Впреочем, ако не почневте толку френетично да говорите колку ние, мажите, сакаме да си ги мериме таквите и дас бриме кој колку рецки убол на каишот, немаше да имам потврда на мојава теза т.е. став.

Она, кој си ја има мувата на капата??

Не е болест, дефинитвино не е физичка болест, за тајните на умот многу не знам, а и не ме интересира да седнам сега да елаборирам. Едноставно е ваша, повеќе женска работа, оптеретување, потврда дека сте сеуште допадливи.

Ние, не вржиме прељуба, само ви помагаме да се чувствувате повторно како посакливи жени.

Некој спомена дека Ева е таа која уште во почетокот ја посрала работата. лекоумно женско.

I rest mu case! Ева, ти благодарам, како и на сите вас тука, за потврдата на овој став.

П.С. Кога помалку би ве чешкал фрфуљот многу нешта би биле поинакви!
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Неверството во самиот збор започнува со негацијата НЕ! Значи не чини.
so be ne cini togas zosto site go pravaat toa ??? :P
Кога помалку би ве чешкал фрфуљот многу нешта би биле поинакви
vas ko demek ne ve cesa :roll: ja uste ne sum videla zensko da si ja cesa kako sto toa go praite vie maskite bez razlika kaj i da ste rakata vi e nonstop dolu :mrgreen: na sekoi 5 minuti proveruvate da ne ste si gi izgubile u slucaj jajcata :poos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
schtranga напиша:
Неверството во самиот збор започнува со негацијата НЕ! Значи не чини.
so be ne cini togas zosto site go pravaat toa ??? :P
Кога помалку би ве чешкал фрфуљот многу нешта би биле поинакви
vas ko demek ne ve cesa :roll: ja uste ne sum videla zensko da si ja cesa kako sto toa go praite vie maskite bez razlika kaj i da ste rakata vi e nonstop dolu :mrgreen: na sekoi 5 minuti proveruvate da ne ste si gi izgubile u slucaj jajcata :poos:
Ако ова ви е најдоброто што можете да го напишете, се радувам, бидејќи е потврда на вашата немоќ и несигурност поради која, всушност, се впуштате во неверства.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
gerard напиша:
Мажот вара, со кого? Со жена

Обично, во брак, мажот за да е сигурен, бара сигурни жени. Сигурни жени се оние кои се мажени. И така се во круг...
Заклучок, за да вара мажот му треба жена. Која многу веројатно го вара својот маж
Не биди сигирен за тоа... За да вара мажот, да , му треба жена, тоа си во право,ама не биди сигурен дека таа жена мора да е мажена... Или дека има дечко...Постојат жени сами, сингл кои се барани за варање, значи пак не можеме да збориме генерално дека секогаш, без исклучоци е така...
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Garfield напиша:
schtranga напиша:
Неверството во самиот збор започнува со негацијата НЕ! Значи не чини.
so be ne cini togas zosto site go pravaat toa ??? :P
Кога помалку би ве чешкал фрфуљот многу нешта би биле поинакви
vas ko demek ne ve cesa :roll: ja uste ne sum videla zensko da si ja cesa kako sto toa go praite vie maskite bez razlika kaj i da ste rakata vi e nonstop dolu :mrgreen: na sekoi 5 minuti proveruvate da ne ste si gi izgubile u slucaj jajcata :poos:
Ако ова ви е најдоброто што можете да го напишете, се радувам, бидејќи е потврда на вашата немоќ и несигурност поради која, всушност, се впуштате во неверства.
nesigurnost ?? :pos: bas naprotiv ! ja ako bev nesigurna ke si sedev mirna nemase da izneveruvam...no ja sum sigurna u sebe i znam so sakam u zivotot
nemok??? :shock: ke bev mokna zena ako ne izneveruvav ??? :shock: :roll:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А, ќе заборавев, си го чешам, не значи дека морам потоа да си докажувам пред себе, на себе, ниту на другите дали илои не сум доволно мажјак.
Јас, ние, мажјаците земаме задоволство во чинот, но, особено задоволство ни чини кога ќе видиме, несигурно женче, на кое му треба потврда за нејзината доподливост и затоа помагаме.

Ние, од искона сме биле и ќе останеме ловците, providers, ловиме, освојуваме со машкоста, со сила, со моќ. Вие,жените, сте оние кои можеле да освојат, ловат, се здобијат со нешто, само преку своите физички атрибути. Оттаму и несигурноста штом малку се посомневате во вашите атрибути, шарм...или штом вр нагризе забот на времето.

Така било од искона, така и ќе продолжи.

Ние, дури и дембелеи, ќелави, сепак освојуваме, ловиме, можеме, не се сомневаме во себе. Вие се сомневате, тој сомнеж ве прави несигурни, а во таа ваша несигурност, вие, неверствувате.

П.С. Ние и да смрдиме на пот, не сакате, се трудите да не примамите. Вие, малку ако не фрагрантизирате примамливо сте отфрлени.

Плус, ишкајте ја мувата, немам ништо против. Само ми ја потврдувате теоријата, ставот.


П.П.С. Несигурни, барате потврдам затоа се промискуитирате вон заедницата која сте ја одбрале. Ние, само си indulge in your insecurity and try to help 'cause we're, ultimately, good whereas you...!
 
S

Svetovid

Гостин
schtranga напиша:
Неверството во самиот збор започнува со негацијата НЕ! Значи не чини.
so be ne cini togas zosto site go pravaat toa ??? :P
Кога помалку би ве чешкал фрфуљот многу нешта би биле поинакви
vas ko demek ne ve cesa :roll: ja uste ne sum videla zensko da si ja cesa kako sto toa go praite vie maskite bez razlika kaj i da ste rakata vi e nonstop dolu :mrgreen: na sekoi 5 minuti proveruvate da ne ste si gi izgubile u slucaj jajcata :poos:
Ahahahaha super si me iznasmea :poos: :poos: :poos: Tuku daj neka donese nekoj pepel za Aurora i desert im se svrshi nivniot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom