Дозволувате ли сеир на ваша сметка?

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
пааааааахххх.....шо знам ... и дозволувам и не дозволувам.... зависи од расположение веројатно :nesum:.... некош и мала да е шегата ак сум нанервирана .......тешко на тој шо се заебавал :smir:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Без никаков проблем. Па и ако знам дека на тој другар и јас му пукам сеир...слободно.(другар а не другарка зашто дефинитивно морам да бидам искрена, ретко, многу ретко кое женско дозволува реметење на нејзина сметка). :toe:И да се вратам на муабетот...многу често ми се случило другар да ми каже "од што сум премногу опуштен со тебе и можам да ти кажам све и да не се лутиш, со другите луѓе ми е тешко да комуницирам. Ги реметам и на момент кога ке ги погледнам какви им се фаците сваќам дека не си тоа ти"- така да сум за пукање сеир и дозволувам и истото мене да ми го прават - СО ОСЕТ НОРМАЛНО :coffee:.
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
dozvoluvam zasto da ne...ponekogas i sama si kazuvam segi na moja smeta...nemam problemi so toa
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Не дозволувам, после јас ќе треба да ја плаќам таа сметка :nenene:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
па да јесда најчесто ја пукам сеир ми нема рамен.. особено коа станува збор за одредени личности у клас шо ги собира 15 да седнат на 1 стол и ке има место за уште 2ца нормални :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пукам сеир ЕПТЕН .... а не се лутам коа ми пукаат сеир =) само им ги спуштам . . . на некои персони хехехе
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Прифаќам сеир на моја сметка се додека не стане невкусен т.е ме навредува мене или потесен дел од семејството и пријателите. Сакам и да фаќам сеир ама гледам да биде со памет :helou:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
jas prifakjam da mi prat majtap na moja smetka ama sakam i da pram i jas majtap na tugja smetka:pipi:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Обичнои се фурам за тоа..Ама па коа ќе размислам боље зависи кој го мава сеирот :pos2:
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Dozvoluvam da pravat seir na moja smetka no da se ima granica... bidejke i jas pravam seir so drugite..
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Секако дека прифаќам. Не сум некој буквалиста...баш напротив, сфаќам шала, и не ми пречи дури и ако тоа е на моја сметка. Кругот се врти така да еден ден и јас ќе му пукам сеир на тој што мене ми пукал:) И нема зашто ни јас ни он да се лутиме за тоа. Ама за се постои граница. Доколку сеирот е во врска со некаква глупост што сум ја направила, некој кикс или сл. ок, зашто да не, се случува. Ама кога тоа веќе преминува во вреѓање на некој начин, ми пречи. Или кога се исмева нешто што сум се потрудила да го постигнам...сум се потрудила да успеам во тоа...а некој да се исмејува со тоа...навистина не е во ред.:pipi:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Се додека е позитивно и добронамерно(се познава тоа)го прифаќам,е сега кога некој го прави тоа подло тогаш е лошо би му вратил со иста мерка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom