Доверба " LapTop "

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Која фирма произведува нај добар, нај издржлив LapТоп.
И се разбира и некој коментар.



Јас ке гласам за MSI LapTop.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Мојот е ASUS (задоволна сум), а меѓу подобрите имам слушано дека се HP и Dell, ама не знам колку е тоа вистина.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
HP и Dell според мене, но повеќе ми се допаѓаат Dell у дизајн.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Јас имам Fujitsu Siemens и сум презадоволен ама донесен е од странство,има знакче "Provided by The European Union" .Него му го доделувам третото место,а на прво и второ се Dell и HP.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Сум имал 3 до сега... Најмногу овај последниов Dell (го имам 2 години), а пред него имав Gateway и Acer. Нема некоја којзнае каква разлика. Gateway се произведени од HP за Американски пазар. Acer си е прикаска за себе. Па не е до марката колку што е до животното помеѓу компјутерот и столчето :smir:.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
A drugari kade se prodavaat Dell so Sk.
Vo Veles samo Dell i Lenovo nema.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Имаше некоја заборавена серија на DualCore да се купи со ваучерите од АМЦ и беа 45.000 денари (читај прескапи). Инаку за Дел увозник е Макпетрол и Lancom. A јас мојот го зедов од Америка.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Па секоја фирма си прави и евтини а и скапи (поквалитетни) лаптопи така да ако се избере некој поскап нема утка.

А според мене најдобри лаптопи се од IBM Thinkpad серијата. Поцврст, поквалитетен лаптоп до сега немам сретнато.

Да ве видам направете му на вашиот лаптоп.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Тошиба. Одличен квалитет и прифатливи цени.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
132
Поени од реакции
4
Sony Vaio на прво место, па после доаѓаат, HP, DELL, Toshiba, после нив сите останати. Јас имам Sony Vaio, и сум многу задоволен. Не треба да спомнувам дека имаат и дефинитивно најдобри екрани со најдобар контраст и бои нели? :)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
IBM, да не речам...Lenovo.
А еве и доказ:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom