Добра ГПС навигација за Андроид

Член од
25 јануари 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
Ми треба навигација за таблет на македонски јазик или српски јазик бесплатна.
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Ми треба навигација за таблет на македонски јазик или српски јазик бесплатна.
Оди на forum.gsm.mk имаш подфорум за гпс и сите навигации ти се бесплатни за симнување и инсталација. На македонски ја имаш и igo само со српски и хрватски глас.

Sent from my G7 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Јас ја користам Navigator offline работи бесплатна е и редовно има надоградби. Има и страна за да пратиш доколку има некаде некои измени. До сега сум бил и во бугарија и грција и албанија и секаде без проблем и точно ме има однесено.
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Navigon ќе си ја симнеш од торент, според мене најдобра навигација за било каде, дали Македонија или надвор сегде ќе те однесе..
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Navigon ќе си ја симнеш од торент, според мене најдобра навигација за било каде, дали Македонија или надвор сегде ќе те однесе..
сите навигации ќе те однесат докај што имаат мапи,битни се мапите колку се апдејтувани на понови
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
сите навигации ќе те однесат докај што имаат мапи,битни се мапите колку се апдејтувани на понови
На тоа и мислев, Navigon има апдејтувани мапи, барем до сега кај што сум имал шанса да патувам и сум го користел одлично се покажа.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Здраво на сите.

Користам iGO 8 за Андроид.

Планирам во Среда да одам до Бугарија. Имав предтоа мапи од 2013 од Navteq но некако нелогично ми ја прикажа рутата (нереално време за патување, погрешна (подолга) рута. Од Кавадарци до Дупница сака да ме врти преку Скопје), па решив да ги апдејтирам мапите.

Најдов еден куп, конкретно за 2015 имаат ТомТом и Here. Пробав и со едните и со другите.

Али пак не испадна калкулацијата на рутата како што треба па се изнервирав и ги бапнав сите мапи во навигацијата, од секакви провајдери.

По ова, навигацијата ми даде нотификација дека мапите ми се од различни провајдери, но ми ја искалкулира рутата одлично (ваљда). Нема да ми заеби нешто во текот на возењето нели?

Поздрав.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Па можно ли е толку да е скапа класичната гпс навигација со уред , еве Гармин гледам на официјална страна 15К за Европа цела ... има нешто поефтина варијанта да ми препорачате , за цела Европа нормално... значи класичен џи пи ес уред ми треба, неможам на телефон многу ми е мизерно те батерија , те ако ти се јави некој , одзема внимание некако.. класичен уред сакам да вградам .... благодарам унапред...
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
107
Поени од реакции
62
Па можно ли е толку да е скапа класичната гпс навигација со уред , еве Гармин гледам на официјална страна 15К за Европа цела ... има нешто поефтина варијанта да ми препорачате , за цела Европа нормално... значи класичен џи пи ес уред ми треба, неможам на телефон многу ми е мизерно те батерија , те ако ти се јави некој , одзема внимание некако.. класичен уред сакам да вградам .... благодарам унапред...
Бекер ако си активен корисник на гпс. Посебно за шофери.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Има ли начин на Навигон-от местата и улиците да ми ги дава на англиски, а не на грчки јазик?
 
Член од
22 август 2016
Мислења
80
Поени од реакции
19
А бе од Google maps нема подобра GPS апликација, зезнато е што бара интернет за мапите. Е сега може да си симнеш дел од мапата за offline навигација но тоа не е тоа, пак си ограничен зошто не можеш од целата држава. Во странство да користам 3G на роаминг, ќе ме боли глава од сметката, па сигурно месец дена. Мислам дека има и кракната верзија но ја немам пробано.:)
А бе од Google maps нема подобра GPS апликација, зезнато е што бара интернет за мапите. Е сега може да си симнеш дел од мапата за offline навигација но тоа не е тоа, пак си ограничен зошто не можеш од целата држава. Во странство да користам 3G на роаминг, ќе ме боли глава од сметката, па сигурно месец дена. Мислам дека има и кракната верзија но ја немам пробано.:)
И за таа офлајн мапа ти треба нет за да ја стартуваш :)[DOUBLEPOST=1524052111][/DOUBLEPOST]Дечки,може ли у Навигон да се стави GPX рута?Знае некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom