Добра ГПС навигација за Андроид

Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
некој ако може да ми каже добра gps навигација за ZTE blade 3 ,што нема да има потреба од мобилен интернет,туку ке работи преку сателит?
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
инсталирав навигации copliot,maverick и за двете ми бара sd картичка,за да користа навигација морат да има sd картица?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
инсталирав навигации copliot,maverick и за двете ми бара sd картичка,за да користа навигација морат да има sd картица?
Немаш доволно меморија во телефонот, затоа и ти бара картица. Инаку не би требало да има никаков проблем.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
ја имате ли користено навигацијата mapfactor? кај мене само за неа не бара мемориска картица,за сите други што ги спуштив бара мемориска
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
ја користам Copilot и е стварно супер, има опции за најбрза и најкратка рута, и што е за мене битно се мести за возење на кампер што има ширина на автобус, па нема да ве однесе во некоја тесна улица како на пример навигацијата Navigon.
 

206

Член од
2 март 2013
Мислења
8
Поени од реакции
2
Sygic mapitw se downloadirat po zelba na sd card, samo mk ja nema...raboti preku gps bez internet...ja immam na alcatel ot 995... grcija, turcija, srbija raboti perfektno... http://www.sygic.com/en se naplaka ama moze da se najde i besplatno na zamunda.net
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
Sygic mapitw se downloadirat po zelba na sd card, samo mk ja nema...raboti preku gps bez internet...ja immam na alcatel ot 995... grcija, turcija, srbija raboti perfektno... http://www.sygic.com/en se naplaka ama moze da se najde i besplatno na zamunda.net
морат да имаш sd картица за да ја инсталираш?оти ја сите што ги спусштив ми бараат sd картица,само за mapfactor не ми бара.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598


Јас ја имам оваа верзија на HTC,не сум ја користел на пат, само сум ја `простудирувал`.Мој другар ја има на галакси 3,и таму гласовните наведувања се на македонски јазик,јас на пример неможам кај мене да го подесам така,можи само на англиски.Со галаксито возевме за Скопје и доста се покажа прецизен,а другарот го има тестирано од Нови сад до Кичево,и не направил грешка.

Програмот го превзедов од blackmart,а незнам дали е со пари или не,таму е све безплатно(немет платно)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ми треба некоја апликација за навигација што работи офлајн, да ги има мапите од Балканот, да е бесплатна и да работи добро на HTC Desire C, предлози ?
 
Член од
22 јули 2013
Мислења
18
Поени од реакции
19
Дали знаете некоја апликација за навигација која ја обележува траекторијата што е помината и да може да се маркираат одредени позиции. Тоа да не биде обележан пат туку на пример планина. Благодарам многу, поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom