Добитници на лотарија за САД

Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
До кога е аплицирањето за оваа година?
Почеток на Октомври до почеток на Ноември. Обично од 2-3 Октомври до 2-3 Ноември. На официјалната страна ќе пишува од кога точно ќе биде отворено за аплицирање.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Почеток на Октомври до почеток на Ноември. Обично од 2-3 Октомври до 2-3 Ноември. На официјалната страна ќе пишува од кога точно ќе биде отворено за аплицирање.
аха во ред,фала.
 
Член од
20 јули 2012
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ќе има ли воопшто втор круг или не постои такво нешто? Јас мислам дека одбираат повеќе луѓе од 50000 па кој прв земе виза земал, ако си после 50000-итиот ќе те откачат.
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
za 2016 koga treba da pravime ? i slusnav od luge deka trebalo na 2 god da se aplicira ..ne sekoja godina demek ako si apliciral sekoja godina odbivale nesto kako ednas vo 2 god demek ..neznam kolku e vistina ili tocno .. kazav so sum slusnal samo ;p ;p
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
Ајдеее да видиме сега сите пак да се собереме после одморите :):) да видиме дали ке има некои нови информации кога ке бидат интервјуата за избраниците.
Дали некој знае од кога почнуваат и кој е линкот за следенје на case numberot ????
 
Член од
12 јуни 2012
Мислења
130
Поени од реакции
83
za 2016 koga treba da pravime ? i slusnav od luge deka trebalo na 2 god da se aplicira ..ne sekoja godina demek ako si apliciral sekoja godina odbivale nesto kako ednas vo 2 god demek ..neznam kolku e vistina ili tocno .. kazav so sum slusnal samo ;p ;p
Не нема тоа врска и не е точно, СЕКОЈ КЕ СИ АПЛИЦИРА СЕКОЈА ГОДИНА, но сепак можеби ке разочарам а некого ке изненадам и расположам, но запомнете сите дека и оваа лотарија не е игра на среќа туку СЕКОЈА ГОДИНА КАКО СЕ МЕНУВА СТАТИСТИКАТА ВО УСА ТАКА ИЗБИРААТ ОНИ, ОД КОЈ СТРУЧЕН КАДАР ИМААТ ДЕФИЦИТ ОД ТОЈ ИЗБИРААТ, но јас искрено посакувам сите да сме избрани и сите да заминеме од тука зошто тука повеке нема да има живот јас мислам, Жалосно но вистинито
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Не нема тоа врска и не е точно, СЕКОЈ КЕ СИ АПЛИЦИРА СЕКОЈА ГОДИНА, но сепак можеби ке разочарам а некого ке изненадам и расположам, но запомнете сите дека и оваа лотарија не е игра на среќа туку СЕКОЈА ГОДИНА КАКО СЕ МЕНУВА СТАТИСТИКАТА ВО УСА ТАКА ИЗБИРААТ ОНИ, ОД КОЈ СТРУЧЕН КАДАР ИМААТ ДЕФИЦИТ ОД ТОЈ ИЗБИРААТ, но јас искрено посакувам сите да сме избрани и сите да заминеме од тука зошто тука повеке нема да има живот јас мислам, Жалосно но вистинито
Врска немат ова шо си го пишал еве јас со завршена природно-математичка гимназија само значи никаква струка ме извлекоа на лотаријава . Значи се е до среќата нема врска струката шо ја имаш пишано во апликацијата . Инаку јас аплицирам континуирано 6-7 год назад секоја година по една апликација на мене и една на жена ми и еве годинава бевме таа среќа да бидеме извлечени е сега како ќе поминиме на интервјуто ке се види понатака така да Xtreme27 слободно аплицирај секоја година нема никаков проблем[DOUBLEPOST=1441214852][/DOUBLEPOST]
Ќе има ли воопшто втор круг или не постои такво нешто? Јас мислам дека одбираат повеќе луѓе од 50000 па кој прв земе виза земал, ако си после 50000-итиот ќе те откачат.
Втор круг нема да имат значи секоја година даваат по 50000 визи за цел свет а притоа имаат извлечено скоро дупло повеќе апликанти од кои зависно како ке се потрошат тие 50000 визи толку луѓе ке имаат можност да добијат шанса за интервју во амбасада а со тоа и шанса за добивање на визата . Значи ако сте извлечени во лотаријата не значи автоматски дека сте добиле и иселеничка виза многу зависи од кој ви е бројот со кој сте извечени колку тој број е помал толку поголеми шансите да добиете виза . Пример годинава има околу 110000 апликанти извлечено за diversity visa а даваат само 50000 визи така да овие што имаат помал број на апликацијата имаат поголеми шанси за извлекување
 
Последно уредено:
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
Врска немат ова шо си го пишал еве јас со завршена природно-математичка гимназија само значи никаква струка ме извлекоа на лотаријава . Значи се е до среќата нема врска струката шо ја имаш пишано во апликацијата . Инаку јас аплицирам континуирано 6-7 год назад секоја година по една апликација на мене и една на жена ми и еве годинава бевме таа среќа да бидеме извлечени е сега како ќе поминиме на интервјуто ке се види понатака така да Xtreme27 слободно аплицирај секоја година нема никаков проблем[DOUBLEPOST=1441214852][/DOUBLEPOST]

moze da znaeme kako se aplicira posebno za soprug a posebno za sopruga a ima prvo kako aplicirash zenet-nezenet,ako si zenet plus ima i za deca
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Ајдеее да видиме сега сите пак да се собереме после одморите :):) да видиме дали ке има некои нови информации кога ке бидат интервјуата за избраниците.
Дали некој знае од кога почнуваат и кој е линкот за следенје на case numberot ????
Како што кажа и @goKi- аплицирањата би требало да започнат од кај 2-3 Октомври до кај 2-3 Ноември.За проверка тука: https://www.dvlottery.state.gov/
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Како што кажа и @goKi- аплицирањата би требало да започнат од кај 2-3 Октомври до кај 2-3 Ноември.За проверка тука: https://www.dvlottery.state.gov/
Препоставувам дека прашува за кога ќе почнат интервјуата за тие што веќе се извлечени.
@Pakovic интервјуата почнуваат од Октомври и зависно од големината на твојот број ќе ти биде доделен датум за интервју.
http://travel.state.gov/content/visas/english/law-and-policy/bulletin.html овој е линкот за следење на кои броеви се прави пресек за претстојниот месец. Ве секој случај, 4-6 недели пред интервјуто ќе ти стигне меил со точен датум и време за интервјуто. Исто така, можеш и на https://www.dvlottery.state.gov/ да проверуваш, и таму ќе ти се промени статусот кога ќе ти доделат датум за интервју.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Едноставно е правиш една апликација на твое име во која пишуваш дека си женет и имаш деца и ги внесуваш податоците за нив , а потоа правиш уште една апликација на име на твојата сопруга каде исто ги внесуваш податоците за мажот и децата со тоа имаш 2 шанси да бидеш извлечен или ти или жена ти при што единствен услов е да имате завршено 4 години средно образование минимум
 
Член од
20 јули 2012
Мислења
13
Поени од реакции
0
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Здраво
Ме интресира за лотаријава дали имаше услов за работно искуство и доколку има колку е.
Читав негде дека се бараше работно искуство само не знам дали беше за оваа виза или за таа за во Канада.
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Ќе може ли некој кој е подетално упатен со лотаријава да ми објасни како оди целата постапка. Досега ниту еднаш немам аплицирано, но желбата е голема штом еднаш стапнеш во таа држава. Па знам дека прво се аплицира од 2-3.10 па се до 2-3.11 но што потоа? Се чека мај да дојде за резултати или нешто дополнително треба да се направи. И што откако ќе те извлечат, ако те извлечат? Кои се основни услови? Ииии колкави ми се шансите со фактот дека имам 19 години или возраста не игра улога?
Се надевам има некој љубезен да одвои време :D
Благодарам однапред :D
 
Член од
6 април 2015
Мислења
409
Поени од реакции
145
Ќе може ли некој кој е подетално упатен со лотаријава да ми објасни како оди целата постапка. Досега ниту еднаш немам аплицирано, но желбата е голема штом еднаш стапнеш во таа држава. Па знам дека прво се аплицира од 2-3.10 па се до 2-3.11 но што потоа? Се чека мај да дојде за резултати или нешто дополнително треба да се направи. И што откако ќе те извлечат, ако те извлечат? Кои се основни услови? Ииии колкави ми се шансите со фактот дека имам 19 години или возраста не игра улога?
Се надевам има некој љубезен да одвои време :D
Благодарам однапред :D
мислам дека треба да имаш 21 година за да аплицираш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom