Добитници на лотарија за САД

Член од
7 јули 2021
Мислења
12
Поени од реакции
14
Zdravo,

Izvlecena sum za DV 2024, sakam da prasam bidejki ziveam so decko mi, no ne sme vencani, dali e pametno da se vencame pred podnesuvanje na DS-260 i dali da gi promenam site dokumenti kako pasos, licna karta, itd i vo aplikacijata da gi navedam novite podatoci (novoto prezime)? Slusnav deka nekolku devojki imale problem so ova kade sto KCC im vratile deka dokumentacijata ne e verificirana...

Dali moze nekoj sto imal iskustvo da pise ili da me iskontaktira, vi blagodaram mnogu!
Link dali moze od stranata fala
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
Zdravo,

Izvlecena sum za DV 2024, sakam da prasam bidejki ziveam so decko mi, no ne sme vencani, dali e pametno da se vencame pred podnesuvanje na DS-260 i dali da gi promenam site dokumenti kako pasos, licna karta, itd i vo aplikacijata da gi navedam novite podatoci (novoto prezime)? Slusnav deka nekolku devojki imale problem so ova kade sto KCC im vratile deka dokumentacijata ne e verificirana...

Dali moze nekoj sto imal iskustvo da pise ili da me iskontaktira, vi blagodaram mnogu!
Со среќа , по кој пат аплицирање бевте извлечени?
Ви посакувам да го остварите вашиот амерички сон, сѐ најдобро!
[/QUOTE]
 
Член од
18 јули 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo
Me interesira koja e procedurata za isprakjanje dokumenti od kako si izvlechen na lotarijata
Potochno vo vrska so DS 260 kade treba da ja ispratam ili dali treba da chekam email?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
И оваа година веста за HAS NOT BEEN SELECTED ја дочекавме како и последните „20“ со верување дека гром во коприва не удира :D

Честитки на сите избрани, што побрзо заминување и успех во понатамошниот амерички живот :)
 
D

Deleted member 53418

Гостин
И оваа година веста за HAS NOT BEEN SELECTED ја дочекавме како и последните „20“ со верување дека гром во коприва не удира :D

Честитки на сите избрани, што побрзо заминување и успех во понатамошниот амерички живот :)
20 години играш лотарија ?
 
Член од
10 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
4
Здраво друштво.
Добитник сум на Green card. Сега треба да ја започнам процедурата за пополнување на ds260 и да закажам интевју. Ве молам препорачајте ми агенција или некој што ги средува тие работи.
Поздтав
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.819
ова лотаријава ви е нешто како лото каде што некоја секси женска вади топчиња со имиња?
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
И оваа година веста за HAS NOT BEEN SELECTED ја дочекавме како и последните „20“ со верување дека гром во коприва не удира :D

Честитки на сите избрани, што побрзо заминување и успех во понатамошниот амерички живот :)
Ако не оваа , може следната година ќе биде , ни останува само да се надеваме , тоа е и кај мене HAS NOT BEEN SELECTED .
Автоматски споено мислење:

Здраво друштво.
Добитник сум на Green card. Сега треба да ја започнам процедурата за пополнување на ds260 и да закажам интевју. Ве молам препорачајте ми агенција или некој што ги средува тие работи.
Поздтав
После колку пати аплицирање беше извлечена?
Инаку со среќа и се најубаво понатаму.
 
Член од
10 мај 2023
Мислења
2
Поени од реакции
4
Ако не оваа , може следната година ќе биде , ни останува само да се надеваме , тоа е и кај мене HAS NOT BEEN SELECTED .
Автоматски споено мислење:


После колку пати аплицирање беше извлечена?
Инаку со среќа и се најубаво понатаму.
На трет пат ме извлекоа
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
На трет пат ме извлекоа
Ми даде мотивација да аплицирам и оваа година пак , само надеж да се има.
Овде може да прочиташ информации од ланската година добитници како и што треба.
Мислам дека прво се пополнува ds-260 , потоа на меил те известуваат и во зависност од кој ти е case number ти закажуваат интервју , кои почнуваат од 1 октомври, па на меил ке те известат кога ти е интервјуто и треба да го закажеш според дадени инструкции се е објаснето,, и кои документи треба да ги спремиш и не треба да се постари од 6 месеци.
Најдобро логирај се на српскиот форум таму детално пишуваат сѐ.
А доколку мислиш дека ти е посигурно со агенција можеш во било која агенција , но истото го прават што можеш и сама да го направиш.
Ако имаш сопруг и него ќе го внесеш во ds-260 , ако ти е дечко тогаш подобро уште сега регистрирајте се смени си ги документите со новото презиме па пополни ds-260 со новиот статус отколку потоа да бараш да ти го отклучат па да внесуваш негови податоци.
Многу среќа ти посакувам се надевам ќе го оствариш твојот/вашиот амерички сон.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2021
Мислења
16
Поени од реакции
4
zdravo lugje dali e mozno da se prezakazi intervju za dva meseci pokasno?
 
Член од
15 јануари 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo lugje dali e mozno da se prezakazi intervju za dva meseci pokasno?
Може, ама е доста ризично. Односно никој не ти гарантира дека кога ќе отидеш на одложеното интервју ќе има визи, затоа е најдобро што е можно побрзо да се оди на интервјуто и да се минимизира ризикот.
 

blejdsk

Collective Consciousness
Член од
22 септември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
69
Abe rikna Amerikata - Graganska vojna i inflacija ke ima naskoro- kaj ste se spoterale neznam ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom