Добитници на лотарија за САД

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.792
Поени од реакции
34.447
Знае ли некој пример ако бидеш извлечен сега во мај, дали можеш да одиш за САД наредна година некаде февруари-март?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.352
Знае ли некој пример ако бидеш извлечен сега во мај, дали можеш да одиш за САД наредна година некаде февруари-март?
Можеш, иако пак е кнап баш за февруари-март 2024. Ако бројот што го добиваш при извлекувањето е меѓу најниските (под 5000-10000).

Еве пример од ланската лотарија:

Pozdrav,
Ja imam zakazan intervju za prvu polovinu januara meseca.
Koj je od prilike vas case number, nas case number je 2023EU00003XXX ali jos nismo dobili termin.
Moj case number je EU8xxx. Popunio DS260 u maju, trazio da mi otkljucaju u augustu da nesto ispravim i dopunim i prosle nedelje mi zakazali za januar intervju.
 
Член од
15 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
8
Здраво дечки, неколку прашања за луѓе што се одбрани за интервју:

1. Кои документи треба со апостил и каде се прават? Дали нешто од преведените документи треба нотарска заверка?
2. Дали има некој што сам ќе си го финансира одењето со прикажување банкарска сметка? Повеќе детали ако може
3. Дали адресата каде што ќе престојуваме и каде што треба да ја испратат зелената карта во САД може да се смени на денот на интервјуто?
4. Каде точно е интервјуто? Во мејлот пишува Илинденска бб. а амбасадата е на кале, и дали при влез е на различна локација од стандардните визи?
5. Дали треба нешто да се закаже за интервјуто? Пишува дека е веќе закажано на мејлот но дали треба нешто дополнително во амбасада?
6. Каде и кога се плаќаат трошоците од $330? Банка или кеш?
7. Како иде процесот во Ремедика, што треба да се носи?
8. Што прашања има на интервјуто и кога се предаваат документите? Која верзија им треба, мк или на англиски или и 2те?
9. Дали интервјуто е на Македонски или Англиски или може да се бира ко за стандард визи?
10. Кој документ за потврда за образование се прикажува (диплома или уверение)?
11. Каков е процесот при слетување на аеродром во Сад? Каде треба да се предадат документи и на кого, во која редица се чека?
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
120
Поени од реакции
40
Дали ако те одбијат, причина кажуваат? И дали има шанса за жалба?
 

VBG

Член од
27 јануари 2023
Мислења
5
Поени од реакции
6
Najdobronameren sovet do site odobreni: proverete gi dokumentite / vizite vednas stom vi gi ispratat nazad pasosite. Kaj mene imase greska vo brojot na pasosot koj bese vnesen na vizata. Morav da go vrakjam pasosot za povtorno otvoranje na predmetot i re-printanje na viza i me odolgovleci + okolu mesec dena. Zeznato e toa sto ti kazuvaat deka iako e nivna greska (typo vo mojot slucaj), dokolku nema dostapni vizi za printanje, ima sansa da ne ja dobies vizata iako ti ja odobril konzulot na samoto intervju. Pominav saga i nervozi, za konecno vcera da mi stigne pasosot (od pocetok na mart odobrena viza).
Just a small hint…
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.792
Поени од реакции
34.447
Од денес почнува извлекувањето или? Пишува 6 мај 12 саат ама незнам по која временска зона. Го пишам бројот во тоа check status али пишува не постои. Најверојатно уште не се извлечени.
 
Член од
8 ноември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
Од денес почнува извлекувањето или? Пишува 6 мај 12 саат ама незнам по која временска зона. Го пишам бројот во тоа check status али пишува не постои. Најверојатно уште не се извлечени.
18:00 часот кај нас , пробав ама преоптеретена е страната и не можам уште да проверам.
Има некој што провери?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.352
18:00 часот кај нас , пробав ама преоптеретена е страната и не можам уште да проверам.
Има некој што провери?
Лани проработе околу 19ч.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.792
Поени од реакции
34.447
18:00 часот кај нас , пробав ама преоптеретена е страната и не можам уште да проверам.
Има некој што провери?
И кај мене воопшто и не ја отвара. Подоцна или утре.
Автоматски споено мислење:

Ништо кај мене, више срече други пут ми рекоа.:ROFLMAO: И братучетка ми е одбиена.

Има ли некој шо доби од форумот?
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.668
Поени од реакции
17.279
уште не можам да отворам :D
 
Член од
15 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Sto pati se proveruvam, postojano mi dava greska deka nesto imam
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj ima vakov problem?
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
10
И кај мене воопшто и не ја отвара. Подоцна или утре.
Автоматски споено мислење:

Ништо кај мене, више срече други пут ми рекоа.:ROFLMAO: И братучетка ми е одбиена.

Има ли некој шо доби од форумот?
Has not been selected, чекаме сега пак октомври за жал.
 
Член од
7 мај 2023
Мислења
1
Поени од реакции
4
Zdravo,

Izvlecena sum za DV 2024, sakam da prasam bidejki ziveam so decko mi, no ne sme vencani, dali e pametno da se vencame pred podnesuvanje na DS-260 i dali da gi promenam site dokumenti kako pasos, licna karta, itd i vo aplikacijata da gi navedam novite podatoci (novoto prezime)? Slusnav deka nekolku devojki imale problem so ova kade sto KCC im vratile deka dokumentacijata ne e verificirana...

Dali moze nekoj sto imal iskustvo da pise ili da me iskontaktira, vi blagodaram mnogu!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom