Добитници на лотарија за САД

Член од
26 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
Cela tema ja prochitav I nikade ne pishuva za dimenzii na slikite od decata, pa bi sakal da prasham I'mam dve deca Dali I nivnite sliki bi trebalo da bidat ista golemina kako nashite 600x600 mislam deka beshe
 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Cela tema ja prochitav I nikade ne pishuva za dimenzii na slikite od decata, pa bi sakal da prasham I'mam dve deca Dali I nivnite sliki bi trebalo da bidat ista golemina kako nashite 600x600 mislam deka beshe
Ова нешто за во амбасада ако сте избрани или? КОлку што знам само од подносителот е слика за прва апликација.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Постои уште лотаријата или ја укинаја?
Ништо не се знај дур не се отвори рокот за регистрација што е секогаш окт-ное, така да во септември никој нема да ти кажи дали постои или не ама логоката вели зошто да не би постоело кога сајтот е активен само што нема уште напишано кога ќе биди рокот и да има линк за истиот за регистрација.
 
Член од
26 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
Ова нешто за во амбасада ако сте избрани или? КОлку што знам само од подносителот е слика за прва апликација.
Pa ne znam prv pat sakam da apliciram a I na aplikacija koga naveduvash deka imash deca ne li treba da prikachesh sliki I od niv
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Cela tema ja prochitav I nikade ne pishuva za dimenzii na slikite od decata, pa bi sakal da prasham I'mam dve deca Dali I nivnite sliki bi trebalo da bidat ista golemina kako nashite 600x600 mislam deka beshe
кога ја поднесуваш апликацијата има фото валидатор така да секоја слика ја поминуваш преку него и ако е ОК си тераш понатаму со апликациката ако не корегираш.
 
Член од
26 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
кога ја поднесуваш апликацијата има фото валидатор така да секоја слика ја поминуваш преку него и ако е ОК си тераш понатаму со апликациката ако не корегираш.
Ti blagodaram ni ostanuva da chekame
 
Член од
28 септември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
аплицирав во мај со dv-260. стариот пасош кој ми истече сега во септември ми е во тој документ.сега имам нов пасош.дали некој знае дали ке имам проблеми при интервју ?
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
аплицирав во мај со dv-260. стариот пасош кој ми истече сега во септември ми е во тој документ.сега имам нов пасош.дали некој знае дали ке имам проблеми при интервју ?
Ако немаш добиено датум за интервју испрати мејл до кентаки да ти го отклучат dv-260 за да го внесиш новиот пасош, а ако имаш добиено датум за интервју во амбасада тогаш ќе мораш да се јавиш во амбасада за тие да ти го отклучат документот за да можиш да го промениш бројот на пасошот. Ние бевме во слична ситуација со пасошот од ќерка ми што истече во меѓувреме додека чекавме за датум за интервју па госпоѓата што не прими на првиот шалтер во амбасада го внесе новиот пасош а стариот не го ни погледна но сепак за секој случај најдобро е да се јавиш и да си прашаш доста се услужливи сигурно ќе ти помогнат што да направиш.

Sent from my LGUS997 using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
ајде од утре навали народе па секој со среќата и на кој како ќе му даде господ

 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
2
Поени од реакции
2
Pomos mala ako moze.imam dete od prethoden brak.aplicira na primer segasnata sopruga i od iskustvo nekoj ako znae dali kerkata bi mozela da vleze vo aplikacijata?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Аман бе, 1995 и веќе разведен со дете :))))))))))

Шала на страна:

You must list ALL your living children who are unmarried and under 21 years of age at the time of your initial DV entry, whether they are your natural children, your step-children (even if you are now divorced from that child’s parent), your spouse’s children, or children you have formally adopted in accordance with the laws of your country.
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
2
Поени од реакции
2
Аман бе, 1995 и веќе разведен со дете :))))))))))

Шала на страна:

You must list ALL your living children who are unmarried and under 21 years of age at the time of your initial DV entry, whether they are your natural children, your step-children (even if you are now divorced from that child’s parent), your spouse’s children, or children you have formally adopted in accordance with the laws of your country.
Fala druze.haha inace 1995 e broj koga zapocnav biznis inace su 1974 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom