Добитници на лотарија за САД

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од noname7, 9 мај 2011.

 1. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  534
  колку што знам не е укината
   
 2. Kristopanch24

  Kristopanch24

  Член од:
  26 јули 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  2
  Cela tema ja prochitav I nikade ne pishuva za dimenzii na slikite od decata, pa bi sakal da prasham I'mam dve deca Dali I nivnite sliki bi trebalo da bidat ista golemina kako nashite 600x600 mislam deka beshe
   
  Последно уредено: 13 септември 2018
 3. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.053
  Ова нешто за во амбасада ако сте избрани или? КОлку што знам само од подносителот е слика за прва апликација.
   
 4. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  372
  Допаѓања:
  194
  Постои уште лотаријата или ја укинаја?
   
 5. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.053
  Ништо не се знај дур не се отвори рокот за регистрација што е секогаш окт-ное, така да во септември никој нема да ти кажи дали постои или не ама логоката вели зошто да не би постоело кога сајтот е активен само што нема уште напишано кога ќе биди рокот и да има линк за истиот за регистрација.
   
  На Филип85 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kristopanch24

  Kristopanch24

  Член од:
  26 јули 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  2
  Pa ne znam prv pat sakam da apliciram a I na aplikacija koga naveduvash deka imash deca ne li treba da prikachesh sliki I od niv
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  20.631
  Допаѓања:
  30.700
  Сите слики треба да се исти.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
  На Kristopanch24 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  534
  кога ја поднесуваш апликацијата има фото валидатор така да секоја слика ја поминуваш преку него и ако е ОК си тераш понатаму со апликациката ако не корегираш.
   
 9. Kristopanch24

  Kristopanch24

  Член од:
  26 јули 2018
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  2
  Ti blagodaram ni ostanuva da chekame
   
 10. dzam

  dzam

  Член од:
  28 септември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  аплицирав во мај со dv-260. стариот пасош кој ми истече сега во септември ми е во тој документ.сега имам нов пасош.дали некој знае дали ке имам проблеми при интервју ?
   
 11. dezdej

  dezdej

  Член од:
  12 август 2012
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  55
  Ако немаш добиено датум за интервју испрати мејл до кентаки да ти го отклучат dv-260 за да го внесиш новиот пасош, а ако имаш добиено датум за интервју во амбасада тогаш ќе мораш да се јавиш во амбасада за тие да ти го отклучат документот за да можиш да го промениш бројот на пасошот. Ние бевме во слична ситуација со пасошот од ќерка ми што истече во меѓувреме додека чекавме за датум за интервју па госпоѓата што не прими на првиот шалтер во амбасада го внесе новиот пасош а стариот не го ни погледна но сепак за секој случај најдобро е да се јавиш и да си прашаш доста се услужливи сигурно ќе ти помогнат што да направиш.

  Sent from my LGUS997 using Tapatalk
   
 12. dastan

  dastan

  Член од:
  7 јуни 2014
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  534
  ајде од утре навали народе па секој со среќата и на кој како ќе му даде господ

  [​IMG]
   
  На rukio и UpperCut им се допаѓа ова.
 13. Dragan1995

  Dragan1995

  Член од:
  3 октомври 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Pomos mala ako moze.imam dete od prethoden brak.aplicira na primer segasnata sopruga i od iskustvo nekoj ako znae dali kerkata bi mozela da vleze vo aplikacijata?
   
 14. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.291
  Допаѓања:
  8.812
  Аман бе, 1995 и веќе разведен со дете :))))))))))

  Шала на страна:

  You must list ALL your living children who are unmarried and under 21 years of age at the time of your initial DV entry, whether they are your natural children, your step-children (even if you are now divorced from that child’s parent), your spouse’s children, or children you have formally adopted in accordance with the laws of your country.
   
 15. Dragan1995

  Dragan1995

  Член од:
  3 октомври 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Fala druze.haha inace 1995 e broj koga zapocnav biznis inace su 1974 :)
   
  На vidooq и STEALTH им се допаѓа ова.

Сподели преку: