Добитници на лотарија за САД

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Со среќа аплицирањето,од денес е...
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
870
Поени од реакции
1.378
All submission processing at this web site has finished.

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 was closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they did not count as a duplicate entry. A new full entry period began at noon, Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and ran until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period were accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10.

Зошто не дава да се аплицира?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
All submission processing at this web site has finished.

Due to a technical issue, the DV-2019 entry period that began on October 3 was closed. Entries submitted during October 3-10 are not valid and have been excluded from the system; they did not count as a duplicate entry. A new full entry period began at noon, Eastern Daylight Time on Wednesday October 18, 2017 and ran until noon Eastern Standard Time on Wednesday November 22, 2017. Only entries submitted during this period were accepted and considered for selection in the lottery. Please throw away any confirmation number or other documentation that you have if you submitted an entry during Oct. 3-10.

Зошто не дава да се аплицира?
Тоа е за лани. Уште не е отворено за сега.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
Тоа е за лани. Уште не е отворено за сега.
денес од 18:00 може да се отвара и аплицира, ние сме некој саат пред Американците така да се си е во ред со страната, само првите неколку дена ќе биде фул оптоварена и ќе биде тешко да се заврши работа, ама после ќе си се нормализира.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Zoshto ne se otvara stranata?
Премногу луѓе се обидуваат да се логираат одеднаш и серверот не може да ги опслужи сите.
Не знам што трчате, веќе 3ти-4ти ден може да се уклучите раат и да си пратите апликација без нервози, секако нема да ве извлечат ако сте пуштиле 2 дена порано или покасно.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
песнава мислам дека треба да ни е химна на сите кои аплицираме за зелена

 
Член од
26 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
Zdravo, aj nekoj Ako znae neka mi odgovorim aplicirav za green card kako nositel beshe soprugata beshe uspeshna aplikacijata mi go Dade I brojcheto posle odma jas sakav da napravam aplikacija nositel da bidam jas no beshe neuspeshna, mislam vo smisol me vrakashe na prvata strana iako beshe se vo red Dali e ispratena aplikacijata I Dali Ako apliciram Pak ke me diskfalikuva bidejki ne mi Dade brojche mislam deka ne e ispratena
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
Zdravo, aj nekoj Ako znae neka mi odgovorim aplicirav za green card kako nositel beshe soprugata beshe uspeshna aplikacijata mi go Dade I brojcheto posle odma jas sakav da napravam aplikacija nositel da bidam jas no beshe neuspeshna, mislam vo smisol me vrakashe na prvata strana iako beshe se vo red Dali e ispratena aplikacijata I Dali Ako apliciram Pak ke me diskfalikuva bidejki ne mi Dade brojche mislam deka ne e ispratena
Мислам дека дозволува една регистрација по ИП адреса. Ако имаш динамичка пробај ресетирај рутер или слично и не би требало да имаш проблем. Пробај па кажи дали успеа :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Мислам дека дозволува една регистрација по ИП адреса. Ако имаш динамичка пробај ресетирај рутер или слично и не би требало да имаш проблем. Пробај па кажи дали успеа :)
Не е точно ова.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
15 пати аплициравме и не можам да аплицирам , ми дава This site can"t be reached ....
Со денови не можиме да аплицираме , кога ке го пополниме и на крај наместо бројче ни го дава тоа ... Ако може некој да помогне
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
15 пати аплициравме и не можам да аплицирам , ми дава This site can"t be reached ....
Со денови не можиме да аплицираме , кога ке го пополниме и на крај наместо бројче ни го дава тоа ... Ако може некој да помогне
Кај мене даде еднаш, после морав пак да внесувам се за да ми даде бројче. Пробај од друг компјутер или исчисти cookies на овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom