Добитници на лотарија за САД

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од noname7, 9 мај 2011.

 1. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  423
  Допаѓања:
  304
  Мaкедoнче мoрa дa ги зaoбикoли прaвилaтa. Ти мoжеш и сo мoбилен телефoн aкo знaеш дa сликaш.
  Прaвилoтo е не пoстaрa oд 6 месеци сликa oд пупaк нaгoре.
   
 2. anakonda88

  anakonda88

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  367
  Допаѓања:
  120
  Мислам ако е останат ист во ликот и не се променил што има врска :)
  Со срека нека му е на другарти :)
  --- Споено дупло мислење, 6 октомври 2017 ---
  Како бе ?
   
 3. Kacar

  Kacar Гостин

  Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....
  --- Споено дупло мислење, 7 октомври 2017 ---
  Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....
   
 4. goKi-

  goKi-

  Член од:
  2 февруари 2014
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  58
  https://travel.state.gov/content/dam/passports/FIG_cropper.swf
  Пробај да ја сецнеш според критериумите на алаткава. Отвори го линков преку Internet Explorer или Edge бидејќи Chrome и Firefox наместо да ја отворат алатката, бараат да ја симнеш во компјутер.
   
  На Kacar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.987
  Допаѓања:
  26.805
  Ептен се замарате за сликите. Еден другар го извлекоа исто со стара слика, друг со брада.
  Ти ибам фотографи бе им давате пари и на крај сликата не е како што треба.
  Се сликате со мобилен и тоа дома 30см пред бел ѕид и има еден куп едноставни програми за правење слики за виза и после тоа сајтови за проверка.
   
  На anakonda88 и Кеплер им се допаѓа ова.
 6. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  423
  Допаѓања:
  304
  Неколку што ги познавам а се добитници на виза, заминаа со таква слика.Од телефон со некој едитор ја средија.
  Подобро е фото студио што знае што значи сликање за АМЕРИЧКА ВИЗА. Не е сликање за лична карта од југословенските. ВИЗА.
   
 7. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  7.946
  Допаѓања:
  8.490
  Не е виза ова, туку е аплицирање за ЛОТАРИЈА. Сигурно не ги бираат по слика, а ако веќе те извлечат и ти ја проверуваат апликацијата пред да ги соопштат резултатите, сигурно не бараат профи слика. Мислите не се чешла секоја извлечена апликација пред уопште и да соопштат во мај? За 10 минути можат да ги извлечат сите добитници у ноември и да кажат - Дечки еве овие се извлечените, од мај тераме даље. Ама така не бива зошто си оставаат фора за background check за секој што аплицирал. Овака им е полесно - провери ги сите до мај, после у амбасада треба ептен нешто да ти фали од документи за да не ти дадат зелена карта. И плус додека се стигне на интервју ќе дознаат и од каде купуваш чорапи, не паничете за сликата за апликацијава толку. Какви багра земји има, којзнае какви слики праќаат од таму.

  Додека се дојде виза има ехеее, а има и друго сликање за во амбасада, така да...
   
  Последно уредено: 8 октомври 2017
 8. Спасе Пекаро

  Спасе Пекаро

  Член од:
  7 октомври 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  здраво на сите
  да ве прашам дали можи да аплицира секој јас посбна апликација и женами посебна апликација или една заедничка.
  поздрав
   
 9. Kacar

  Kacar Гостин

  Подобро посебни ама ќе си наведете информации.
   
 10. TrikkY

  TrikkY Shit happens. [God]

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  50
  Ако ме прашуваш мене јас би аплицирал за заедничка али 2 пати. Еднаш ти да бидиш носител на апликацијата, и еднаш жената ти.
   
 11. Спасе Пекаро

  Спасе Пекаро

  Член од:
  7 октомври 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  2
  фала така и мислев 2 апликации ќе поднесам па со среќа
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MiNie MoUsE

  MiNie MoUsE

  Член од:
  20 август 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Sigurno ;)
  --- Споено дупло мислење, 9 октомври 2017 ---
  Ti blagodaram mnogu, so srekja i na tebe i ti da dobiesh na ova izvlekuvanje :)
   
  Последно уредено: 9 октомври 2017
 13. Kacar

  Kacar Гостин

  Screenshot_2017-10-12-15-38-08.png Ова веќе два дена ми го покажува.
   
 14. superstarpizza

  superstarpizza Конфекционер

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  6.011
  Допаѓања:
  1.362
  Избриши “кукис“ @Kacar
   
 15. mamicka2

  mamicka2

  Член од:
  13 октомври 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Zdravo i jas sum nova na forumov i sakam da apliciram na lotarijava istoto i mene mi go pisuva koga ja otvaram stranata.znae li nekoj zosto ne raboti?
   

Сподели преку: