Добитници на лотарија за САД

K

kicodarker

Гостин
Не тресете зелени, поготово овие што викаат дека не може. Другар лани аплицираше со поланска слика и го извлекоа во мај годинава...
Мaкедoнче мoрa дa ги зaoбикoли прaвилaтa. Ти мoжеш и сo мoбилен телефoн aкo знaеш дa сликaш.
Прaвилoтo е не пoстaрa oд 6 месеци сликa oд пупaк нaгoре.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Не тресете зелени, поготово овие што викаат дека не може. Другар лани аплицираше со поланска слика и го извлекоа во мај годинава...
Мислам ако е останат ист во ликот и не се променил што има врска :)
Со срека нека му е на другарти :)[DOUBLEPOST=1507290942][/DOUBLEPOST]
Не. Сликaтa си имa date created и еднaш имaш aплицирaнo сo неa. Абе Мaкедoнче секoгaш мисли пoпaметнo испaѓa.
Како бе ?
 
K

Kacar

Гостин
Slikaj se vo Bimbo no naglasi deka se slikash za green card lottery . Tie ke znaat kako da te slikaat.
Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....[DOUBLEPOST=1507403112][/DOUBLEPOST]
Slikaj se vo Bimbo no naglasi deka se slikash za green card lottery . Tie ke znaat kako da te slikaat.
Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....[DOUBLEPOST=1507403112][/DOUBLEPOST]
Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....
https://travel.state.gov/content/dam/passports/FIG_cropper.swf
Пробај да ја сецнеш според критериумите на алаткава. Отвори го линков преку Internet Explorer или Edge бидејќи Chrome и Firefox наместо да ја отворат алатката, бараат да ја симнеш во компјутер.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ептен се замарате за сликите. Еден другар го извлекоа исто со стара слика, друг со брада.
Ти ибам фотографи бе им давате пари и на крај сликата не е како што треба.
Се сликате со мобилен и тоа дома 30см пред бел ѕид и има еден куп едноставни програми за правење слики за виза и после тоа сајтови за проверка.
 
K

kicodarker

Гостин
Ептен се замарате за сликите. Еден другар го извлекоа исто со стара слика, друг со брада.
Ти ибам фотографи бе им давате пари и на крај сликата не е како што треба.
Се сликате со мобилен и тоа дома 30см пред бел ѕид и има еден куп едноставни програми за правење слики за виза и после тоа сајтови за проверка.
Неколку што ги познавам а се добитници на виза, заминаа со таква слика.Од телефон со некој едитор ја средија.
Подобро е фото студио што знае што значи сликање за АМЕРИЧКА ВИЗА. Не е сликање за лична карта од југословенските. ВИЗА.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Неколку што ги познавам а се добитници на виза, заминаа со таква слика.Од телефон со некој едитор ја средија.
Подобро е фото студио што знае што значи сликање за АМЕРИЧКА ВИЗА. Не е сликање за лична карта од југословенските. ВИЗА.
Не е виза ова, туку е аплицирање за ЛОТАРИЈА. Сигурно не ги бираат по слика, а ако веќе те извлечат и ти ја проверуваат апликацијата пред да ги соопштат резултатите, сигурно не бараат профи слика. Мислите не се чешла секоја извлечена апликација пред уопште и да соопштат во мај? За 10 минути можат да ги извлечат сите добитници у ноември и да кажат - Дечки еве овие се извлечените, од мај тераме даље. Ама така не бива зошто си оставаат фора за background check за секој што аплицирал. Овака им е полесно - провери ги сите до мај, после у амбасада треба ептен нешто да ти фали од документи за да не ти дадат зелена карта. И плус додека се стигне на интервју ќе дознаат и од каде купуваш чорапи, не паничете за сликата за апликацијава толку. Какви багра земји има, којзнае какви слики праќаат од таму.

Додека се дојде виза има ехеее, а има и друго сликање за во амбасада, така да...
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2017
Мислења
62
Поени од реакции
83
здраво на сите
да ве прашам дали можи да аплицира секој јас посбна апликација и женами посебна апликација или една заедничка.
поздрав
 

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
здраво на сите
да ве прашам дали можи да аплицира секој јас посбна апликација и женами посебна апликација или една заедничка.
поздрав
Ако ме прашуваш мене јас би аплицирал за заедничка али 2 пати. Еднаш ти да бидиш носител на апликацијата, и еднаш жената ти.
 
Член од
20 август 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....[DOUBLEPOST=1507403112][/DOUBLEPOST]
Се сликав на др место пак не одговара сликата. Сигурно ли кај бимбо ќе ме погодат ? Или да кратам коса и брада....
Sigurno ;)[DOUBLEPOST=1507568847][/DOUBLEPOST]
Веројатно на пролет или почеток на лето, но следи го билтенот за секој случај. Како и да е, проверувај си го статусот на страницата повремено, ќе ти пишува таму кога ќе ти биде интервјуто.
https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html
Ti blagodaram mnogu, so srekja i na tebe i ti da dobiesh na ova izvlekuvanje :)
 
Последно уредено:
Член од
13 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo i jas sum nova na forumov i sakam da apliciram na lotarijava istoto i mene mi go pisuva koga ja otvaram stranata.znae li nekoj zosto ne raboti?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom