Добитници на лотарија за САД

Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Ако е почната лотаријата ве молам да го постирате линкот :)
Однапред благодарам :)
 
K

Kacar

Гостин
Аман, се сликав за виза пропорционо како шо бара и сепак не ми ја прима. Дали дека имам висока коса и брада....
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Zdravo, nova sum na forumov, izvlecena sum na lotarija za green card 2017/2018 - go isprativ DS-260, prasanjeto mi e dali mozebi znaete da me upatite otprilika koga bi mi bilo intervjuto - brojceto mi e 30*** - blagodaram, pozdrav :)
Веројатно на пролет или почеток на лето, но следи го билтенот за секој случај. Како и да е, проверувај си го статусот на страницата повремено, ќе ти пишува таму кога ќе ти биде интервјуто.
https://travel.state.gov/content/visas/en/law-and-policy/bulletin.html
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Може со сликата од лани да аплицирам ? Точно една година ми е стара сликата а и јас сум си истата :))))
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Може со сликата од лани да аплицирам ? Точно една година ми е стара сликата а и јас сум си истата :))))
По правило, треба да не е постара од 6 месеци, ама штом си иста, искористи си ја таа.
 
K

kicodarker

Гостин
Може со сликата од лани да аплицирам ? Точно една година ми е стара сликата а и јас сум си истата :))))
Не. Сликaтa си имa date created и еднaш имaш aплицирaнo сo неa. Абе Мaкедoнче секoгaш мисли пoпaметнo испaѓa.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Не тресете зелени, поготово овие што викаат дека не може. Другар лани аплицираше со поланска слика и го извлекоа во мај годинава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom