Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Член од
22 ноември 2009
Мислења
7
Поени од реакции
3
ќе побарам помош од пријател, да ми помогне, како и каде
ќе ги трошиме...:baeh:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Прво кога ќе ги имам тогаш ќе направам план како, за што и каде ќе бидат потрошени а вака виртуелно немам идеја оти ги немам.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
прво ова ќе го направам :vozbud:
потоа ќе почнам да размислувам за трошење
За трошењето во патувања,купување на интересни работи од разлучни градови,количе ...незнам има мн за што но малце би гледала да си тргнам настрана
 

Котето

Новајлија
Член од
6 февруари 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Епаа... Не ги трошам, кој рече дека ќе ги трошам... Стаи си ги у банка и... за 1 година од 10мил. ќе станат 11мил :) отприлика...:vozbud:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Би седнал и убаво би размислил за што корисно и исплатливо да ги инвестирам,нормално дека не сите ама поголем дел од парите,а останатиот дел ќе го искористам лично за мене,да поуживам во животов,можеби некаде на луксузен одмор и така.
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Ќе и ги поклонам на мојата сопруга.....
Ти мора да си луд.:tapp:

Ќе ишетам цел свет... и ќе се качам на Месечината ...:)


Варди дан ја погалиш. :wink:

Najgolemiot del na patuvanja.
И да ти се сруши авионот и да умреш ( пуу пуу недајбоже ) и 10 милиони евра друг ке си ги троши наместо ти :pos2::pos2:
 
Член од
30 март 2009
Мислења
251
Поени од реакции
20
2-3 милиона трошам во стартот, ке си отворам ресторант, другите во банка, ги орочувам... ама во денари (поголема камата има)

После ќе си уживам, ќе живеам од каматите :vozbud: работа нема да ми треба

И секој месец ќе давам пари на луѓето на кои стварно им требаат :pipi:
 
T

Tetro

Гостин
10 милиони?



1. ќе отворам фондација за стипендирање на студенти, (билдање армија),



2. отварам компанија за иновативни технологии,




3. купувам некоја бесна машина



4. уште една




5. купувам и едно вакво за по дома (тоа во средина шо е)

 
M

Mussolini

Гостин
доста интересна тема и баш пред некоо време размислуваах на та тема ама со малку поскромна сумичка: 3-4 милиони...:pipi: има повеке начини на кој шо би ги потрошил... еден од них е да отворам старински домови во регионите дека шо процентот на печалбари е висок... една од идеите кажана у глобала ми е таа... у друго нешто шо би ги инвестирал е превозот на патници... на пр. би можел да купам неколку минибусови и истите тие да ги користат учениците средношколци. мош некој ке каже е кој од средношколците ке користе минибус ама коо би воведел 20% за тие средношколци шо ке се претплатат и со тва автоматски ке добијат членска книшка шо со истата би собирале поени за на крајот и добијат и соодветен поклон шо јас ке го претставам оти за толку и толку поени го има...:smir: незнам на вас как ке ве ареса ама јас сум доста загреан за една од 2те идеи :eek:jea:
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
42
Поени од реакции
0
често пати сонувам како да сум добил 65 милиона и сум планирал за 65 како да ги трошам а камоли за 10 милиони лесно е :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom