Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
одиме со Кика (најдобрата другарка моја) прво за Бахамите на еден убав провод :devil2: :devil3: :devil1: :twisted:
после одиме во Света Луциа кај Ray :smir: :helou: на ganja :smir: а другото за понатака :vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
*OSS* напиша:
одиме со Кика (најдобрата другарка моја) прво за Бахамите на еден убав провод :devil2: :devil3: :devil1: :twisted:
после одиме во Света Луциа кај Ray :smir: :helou: на ganja :smir: а другото за понатака :vozbud:
Ај сега почни да пишуваш со нормални букви. Ова е форум, а не споменар (така се викаше?:podsmev: ).
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
bravo

Fluffy напиша:
Ќе ги бутнам у банка на Кајманските острови,ама прво ке даам нешто доброволни прилози на 10-тина организации,и после ќе си живеам од камата и ќе си шетам по светот.

I sega ke izgleda deka ti ja kradam idejata a isto sme mislele:nenene: ali ok e isto bi postapila zatoa sto kamata na tie pari veke e socna od koja mozes da si dozvolis luksuz koj se nadopolnuva i ne mozes da gi potrosis parite koi si gi dobil-mislam osven ako temelno ne se posvetis na toa da rasfrlas kaj stignes ili ako ne pocnes da se drogiras ili propijancis...drugo nema ali nazad u realnosta parite ne gi dobiv jas kaj se kazujte odma:pishtoldz
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Дивајн напиша:
Ај сега почни да пишуваш со нормални букви. Ова е форум, а не споменар (така се викаше?:podsmev: ).


оки доки :smir:

(само не знам како ова би ми заличело (не само мене, на било кој) на споменар хмм, лол :helou: )
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Би шетал насекде низ светот со мојата девојка, би одделил нешто за некој бизнис, добар стан и кола, а пола би ги донирал во добротворни цели.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Bi si kupila kola i ke gi vlozam vo nekoj biznis, lelele kolku stikllliiiiiiii ke imaaam :)) se zezaaam , ke doniram za decata so posebni potrebi. I ostnatoto ke stavam vo banka:)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ke si gi vlozam vo nekoj svajcarska banka,edna godina ke si vodam normalen zivot isto ko da gi nemam,a posle koga ke mi legnat...aaaaa nemozam da pisam zasto...ke staam tacka u mojot zivot i ke uzivam vo sekoj moment...
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Ќе и ги поклонам на мојата сопруга.....
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Би ги трампал за 1 миљонче и искрена љубов!:vozbud:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
bi gi stavil u svicarska banka .i sekoj mesec kamatice
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
edno ferrari enzo 1.5 miljoni
dovrshuvanje na oskata okolu skopje 2 miljona dolari
filingot da vozish 350 km na saat okolu celo skopje ....... PRICELESS
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
a jas da gi dobijam prvo pa posle ke se dumam
 
J

JohnnyMass

Гостин
хмммм, 10 милиони еврички....:zlo:

Ех....како прво ќе отворам една супер вила на Малдиви онака за да се занимавам со некој бизнис, па ќе си купам уште една у Мајами.
Послем ќе почнем со бизнис дома.Ќе го отворам најдоброто диско на Балканот у Куманово и цела Македонија ќе доваѓа.За Кумановци 50% попуст на све, а за странци 200% поскупо.:pos2::pos2:

Остало ќе си купам Yamaha R1.(15 000, па и не е многу) и Aston Martin DB 9 и Audi Q7( тука повише ќе се опрчам).

А оние други 9 милиончиња ќе ги разделам по сметки у Швицарска, Девствени острови, Сејшели и до крај на живот ќе живам како Boss.

А ако некогаш ми се досади ќе си ја закупам железницата Скопје - Солун и ќе купам дел од Солунското пристаниште и ќе правам експорт - инпорт.И неколку лични вагони и една флота бродови (ќе ги крстам сите Александар Македонски и секако ќе им опнам Македонско знаме па нека препукнат Грциве).Тие бродови ќе разнасат ајвар по цел свет и ќе донасат кубански пури кои ќе им ги препродавам на Бугарите и на Грците за 100 евра пура):vozbud:

Така набрзо ќе станам Македонски Абрамович и ќе си го купам ФК Куманово и у него ќе ги доведам да играат Анри, Роналдињо, Кака и тако даље и Куманово ќе ги меле Реал Мадрид, Барса, Милан со по 5 гола разлика.

Леле, ама филм си напраив.Да нема некој продуцент овдека?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom