Добар тапанар?

Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Eve eden podobar tapanat spored mene :wink::wink::wink::wink::wink:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Лери Мулен од У2 и Гаро се разбира.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
Јас би го издвоил Mike Portnoy како еден од најквалитетните тапанари. Доста добра техника, брзина...али најдобрата работа кај него е што е многу добар музичар, го има осетот за да направи ремек-дело. Исто неизбежен е фактот што свири во моментално најдобро технички подготвениот бенд во светов Dream Theater
 
U

UnholY

Гостин
Абе дечки, добар е Mike Portnoy не дека не е....ама шо сите му запнавте на темава бе, има милион други шо се добри, не е само он да му сневиди....
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Joe Jordison mi e eden od podobrite tapanari no da napomenam deka ne se razbiram mnogu vo tupanje ali tipot mi e zakon
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Па може да кажеме дека е добар Joey Jordison од SlipKnot ...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Eric Carr R.I.P., Eric Singer, Peter Criss... Побарајте drum solo од нив на јутуб.
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
за мене добри бубњари се,бубњарите на circle takes the square,the death of anna karina,MORBID ANGEL.од македонскиве добар многу е марко(bil skins fifth)
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
шознам...топ тапанари се сите досеа на NIle шо биле, Pete Sandoval od Morbid Angel, na Origin i Lamb Of God tapanarite itn....
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Pa najdobar e tapanarot na system of a down John...sega e vo Scars On Broadway...

posle dobri se na Pantera..... Dave sho beshe na Nirvana sega gitarist i pejac na Foo Fighters....

A isti taka zakon tapanar e i tap. na SLIPKNOT....koi izdadoa nov album so novi maski , i ZAKONNNN PESNI...( si go kupiv CD-to) :D:D
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Абе дечки, добар е Mike Portnoy не дека не е....ама шо сите му запнавте на темава бе, има милион други шо се добри, не е само он да му сневиди....
Кажи тројца подобри:wink:!
Тој е убедливо најкреативен!
Едноставно прави музика со удари!
Не го гледај во соло, гледај го во бенд!
Ќе видиш, тој во најутепана балада може да стави еден куп удари и двобаси и се и сешто и песната да си остане балада!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom