Добар тапанар?

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.439
Поени од реакции
2.024
Јас едноставно не можев а да не го спомнам на темава името на Норвежанецон Jan Axel Blomberg, или попознат под псевдонимот Hellhammer... One really crazy dude and hell of a good drummer:)))))
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Za mene na primer najdobar Nick Mason Pink Floyd ne e nekoj brz tehnicar ali tropa so neverojatno cuvstvo tipot gi tera tapanite ednostavno da prozborat!!!:toe: :toe: :toe:
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Абе да не има некој тапанар у Скопје што е по панкот пошо у Дефект немаме тапанар па ако сака некој нека пише по пп кај мене.Ае поз !
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
116
Поени од реакции
0
joey jordison Slipknot
[media]http://www.youtube.com/watch?v=TpOy1MMla2c&feature=related[/media]
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Tommy Lee од Motley Crue (бившиот маж на Памела)
 
U

UnholY

Гостин
За мене добар тапанар е оној кој е перфектно вклопен и укомпониран во бендот, неговиот стил да се совпаѓа со музиката шо ја работи бендот, а не да се одредува дали е добар или лош според техника, способност за прелаз, јачина на удар, брзината шо ја поседува итн...
Добро има удел и горенаведено во пресудата за тоа дали е добар или лош, ама како шо веќе напоменав доколку одлично е укомпониран и вклопен во бендот тогаш останатото и не игра некоја голема улога....
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Дејв Ломбардо .. машина за бубњеви !
 
U

UnholY

Гостин
Ако стварно сакаш да чуеш машина за тапани слушни ги Max Kolesne од Krisiun, George Kollias од Nile, Pete Sandoval од Morbid Angel....има стварно многу ама еве на вие ми текна да ти ги предложам
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
Anders Johansson-од Hammerfall e истострашно добар тапанар
 

Kajgana Shop

На врв Bottom