Добар тапанар?

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Имам постирано и претходно на темава, но сакам да додадам уште еден тапанар:

Flo Mounier (Cryptopsy):
 
U

UnholY

Гостин
Имам постирано и претходно на темава, но сакам да додадам уште еден тапанар:

Flo Mounier (Cryptopsy):
Уфф, Мounier растура...ги урива сите надежи на почетните тапанари :vozbud:

Они се технички брутал дет, екстремно брз бенд, ако некој сака да се запознае подобро со нив нека го слушне ''Blasphemy Made Flesh''

Да надодам само за Моunier, дека он го заменил основачот на бендот Mike Atkins, кој уствари бил и тапанарот на Cryptopsy, меѓутоа поради тоа шо Atkins бил заинтересиран за нешто друго, Cryptopsy многу брзо успеале да најдат соодветна па дури и подобра замена за Atkins....
А, тоа бил младиот Flo Mounier кој располага со екстра брзина и со ненормална јачина на ударот, ама видете го клипчето погоре па тогаш дознајте зошто се уште го држи своето место во стандардната постава уште од почетоткот...
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Добар тапанар е Tommy Lee
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
А може на пример да наведите некој не толку добар, а сепак познат тапанар за да ја увидам разликата?
 
U

UnholY

Гостин
А може на пример да наведите некој не толку добар, а сепак познат тапанар за да ја увидам разликата?
Не верувам дека некој ќе ти наведе таков, сите се на некој начин добри, а како второ не може да биде познат, а да не е добар....
 

filip_247

сељак...
Член од
30 септември 2007
Мислења
0
Поени од реакции
6
Многу сте згрешиле....
THE BEST DRUMMERS IN THE WORLD ARE:
- DAVE WECKL
- DENNIS CHAMBERS
- Tony Royster JR.
- Jojo Mayer

Слободно проверете ги....
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Многу сте згрешиле....
THE BEST DRUMMERS IN THE WORLD ARE:
- DAVE WECKL
- DENNIS CHAMBERS
- Tony Royster JR.
- Jojo Mayer

Слободно проверете ги....
Според кој критериум се здобиле со титулата Best drummer?
 

filip_247

сељак...
Член од
30 септември 2007
Мислења
0
Поени од реакции
6
Па според мене! Мислам имаат одлична техника, многу искуство, а и се едни од најпознатите тапанари во светот !
 
U

UnholY

Гостин
Па според мене! Мислам имаат одлична техника, многу искуство, а и се едни од најпознатите тапанари во светот !
А, шо мислиш ти дека они се единствените шо поседуваат одлична техника, многу искуство, а последниов аргумент мислам дека ти беше најдобар....секоја чест:tapp:
 
Член од
16 март 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
abe batali bubnjari u svetot ( btw, pls nemojte tapanari toa e tolku navredlivo, mozete i kotek da izedete ako taka mu se obratite na bubnjar ), u svetot gi ima so lopata da gi rascistuvas... videte kaj nas so ima, poso ima :) aj so mislite koj e najbolje kaj nas, od malce pomladive? po mene bage ( smut ) bez konkurencija
pozdrav
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
abe batali bubnjari u svetot ( btw, pls nemojte tapanari toa e tolku navredlivo, mozete i kotek da izedete ako taka mu se obratite na bubnjar ), u svetot gi ima so lopata da gi rascistuvas... videte kaj nas so ima, poso ima :) aj so mislite koj e najbolje kaj nas, od malce pomladive? po mene bage ( smut ) bez konkurencija
pozdrav
Od nasite?! Danko - FLuks...a i Goce - Losi Deca ne e los :)
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
abe batali bubnjari u svetot ( btw, pls nemojte tapanari toa e tolku navredlivo, mozete i kotek da izedete ako taka mu se obratite na bubnjar ), u svetot gi ima so lopata da gi rascistuvas... videte kaj nas so ima, poso ima :) aj so mislite koj e najbolje kaj nas, od malce pomladive? po mene bage ( smut ) bez konkurencija
pozdrav
А како да ги наречеме ако не тапанари? Бубњар е српски збор :).
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
Billy Cobham, Matt Sorum, [FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Derrick McKenzie, [/SIZE][/FONT][SIZE=-1][FONT=arial,sans-serif]S[/FONT][/SIZE]imon Phillips

од нашите може да го издвоеме Јоце Манов од ИГУАНА
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Richard John Cyril "Rick" Allen тапанарот на Def Lepard..Некаде во 1979 се појавува и во некои песни на AC/DC..Човекот е без лева рака..
 

Giso`Yo

The Real YoYo
Член од
29 јануари 2007
Мислења
119
Поени од реакции
0
Иако бубњар е туѓ збор, јас воопшто не го прифаќам тапанар, под тоа подразбирам човек кој СВИРИ (а не тропа) на традиционален македонски тапан, она само едно шо е големо. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom