Добар тапанар?

Член од
6 септември 2007
Мислења
190
Поени од реакции
49


Кој прати музика знае за кого станува збор све е кажано мајстор за тапани!
 

Kojgode

Бесна Зодбојка
Член од
23 јуни 2007
Мислења
113
Поени од реакции
8
Најдобар тапанар на сите времиња според мене е Neil Peart од Rush, а исто така ги постуем Keith Moon-The Who и Joey Jordison - Slipknot. (и Боби Коса го заборајв:vozbud:)
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Зирнете го Derek Kerswill од Unearth дечкото е стварно лудница и мора да се чуе...

 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
a zaboraviv i Lars Ulrich(metallica) mn. zverski tapanar
Aко е Ларс најбоље тапанар баба ми е космонаут!
abe batali bubnjari u svetot ( btw, pls nemojte tapanari toa e tolku navredlivo, mozete i kotek da izedete ako taka mu se obratite na bubnjar ), u svetot gi ima so lopata da gi rascistuvas... videte kaj nas so ima, poso ima :) aj so mislite koj e najbolje kaj nas, od malce pomladive? po mene bage ( smut ) bez konkurencija
pozdrav
хехе не е лош од смат тој ама слушни го Мацко митролезот од фјурион :) И стапот! (стефо) од бијонд д хорајзон! Мислам дека за година две ќе растура (ако не ги здроби тапаните до тогаш...) сеа е прва на факултет ама ЛОМ ПРАИ!

Pa najdobar e tapanarot na system of a down John...sega e vo Scars On Broadway...
posle dobri se na Pantera..... Dave sho beshe na Nirvana sega gitarist i pejac na Foo Fighters....

A isti taka zakon tapanar e i tap. na SLIPKNOT....koi izdadoa nov album so novi maski , i ZAKONNNN PESNI...( si go kupiv CD-to) :D:D
Е тој ако е најбоље читај на првиот цитат шо пишав за баба ми...
Vinnie Paul - Pantera
Респект! Добар е...

а мое мислење... Вентор од Креатор... од најл тапанарите, џои џордисон (иако не ги сакам слипнот ич он е ѕвер!) сите у дет (бендот) шо свиреле, абе има доста други ама ај другпат коа нема да ме мрзи... и ломбардо за крај ете нека е.
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
George Kollias - Nile



Гркот од Nile ги растура тапаните. No comment.


Flo Mounier - Cryptopsy



 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Па Neil Peart (RUSH) еден од најдобрите на сите времиња ако не и најдобар:salut:
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
spored mene najdobrite:

Jimmy DeGrasso


Lars Ulrich


Dave Lombardo


Nick Mason



Nick Menza




Stefan Schwarzmann


Rick Allen
 

Debel

Велијa
Член од
19 мај 2007
Мислења
58
Поени од реакции
1
Има ''катаљарда'' одлични тапанари... За дет метал од Nile George Kollias... Типот е грк али е**ва мајка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom