Доаѓам во Македонија, кој оператор да го користам?

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
да ве прашам...кога идете во странство да не има некој брз курс за цициии па вака идентично за евро две танчите...и јас имам роднини и тие ко тебе за 2-30 долари слетаа во белград па зимаа автобус се клинкаа до скпје пред тоа трансфер не знам кај правеа...глава ке дадеа за 2-30 долари на толкави плати????

што е работата.....на кој оператор и да одиш еве да се утепаш од зборење во Македонија разликата ке биде 100-200 еве 300 денари...5 евра...за 5 евра мајку му ја мобилизираше цела КАЈГАНА да ти најде оператор
Ako e za ednash ili dva pati i jas ne mislam 2-3 pati sho da zemam. Ama jas ko ke sum vo MK premnogu pari trosham samo za na mobilen. Oti rodininte mi se sekade i so drushtvo i na sekoe samo na telefon si. I ne e bash interesno skoro sve sho imash so tebe da go potroshish na mobilen, a posho nemam fiksen znachi MOBILEN. Toa nema vrska so cicija ili slichno.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
http://one.com.mk/default.aspx?SectionID=21&pos=2

http://www.t-mobile.com.mk/public/default.aspx?id=2903823f-571f-43b7-bf85-c23bb22627e8

http://vip.mk/cm/offer/prepaid/1_den_min/index.php
--- надополнето: Jun 27, 2011 2:17 PM ---
да ве прашам...кога идете во странство да не има некој брз курс за цициии па вака идентично за евро две танчите...и јас имам роднини и тие ко тебе за 2-30 долари слетаа во белград па зимаа автобус се клинкаа до скпје пред тоа трансфер не знам кај правеа...глава ке дадеа за 2-30 долари на толкави плати????

што е работата.....на кој оператор и да одиш еве да се утепаш од зборење во Македонија разликата ке биде 100-200 еве 300 денари...5 евра...за 5 евра мајку му ја мобилизираше цела КАЈГАНА да ти најде оператор
5 или 50? и таму каде што се во странство не раснат пари на дрво
 
H

-HRO

Гостин
Т-Mobile за најголема мрежна покриеност дефинитивно.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Земи си Vip и терај.Немаш гајле за мрежа ,мене никогаш не ми се десило.А знам и доста други шо немале проблем со мрежата.А за ефтино се без конкуренција.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.975
море.......T-Mobile Или One....оние од Vip абер немаат М од мрежна покриеност..зимата користев Vip и немав мрежа во собата.....мислев дека е до телефонот..ама ставив од One и мрежа пукаше...а шо е ефтин, ефтин е.....
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
сите се исти,кој било да земеш исто ќе си поминеш...пред 3 месеци бев во МК и зедов ОНЕ а пред тоа имав од ВИП,за месец дена повторно сум во МК па која ми налета прва неа ќе ја земам
 

TheKoksi

[K]oksi
Член од
7 декември 2010
Мислења
139
Поени од реакции
22
ВИП ич не се мисли!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.406
Поени од реакции
6.026
Кај живееш ти брат што мрежата ти е катастрофа?
не заебавај и ти :D , во охридско-струшкиов регион тапа му е покриеноста. Понекогаш на другаров Охрид на кеј му пишува -добредојдовте во албанија а не па на други места во близина на градов.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
не заебавај и ти :D , во охридско-струшкиов регион тапа му е покриеноста. Понекогаш на другаров Охрид на кеј му пишува -добредојдовте во албанија а не па на други места во близина на градов.
Во Охридско-Струшкиов регион мене никогаш не ми се десило проблем со мрежата(освен на Буково,ама таму никој немат салам мрежа,имам проверено и на T-Mob и на One).Ниту во други региони.Да не е до телефонот?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.406
Поени од реакции
6.026
Во Охридско-Струшкиов регион мене никогаш не ми се десило проблем со мрежата(освен на Буково,ама таму никој немат салам мрежа,имам проверено и на T-Mob и на One).Ниту во други региони.Да не е до телефонот?
Незнам дали е до телефнот, али знам и дека често му се случвит ова ... А за тоа што е поефтин , поефтин си е , јас на т -мобиле не паметам кога последен пат сум направил сметка под 1000 со оглед на тоа што сите другари ми се на други мрежи ...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
море.......T-Mobile Или One....оние од Vip абер немаат М од мрежна покриеност..зимата користев Vip и немав мрежа во собата.....мислев дека е до телефонот..ама ставив од One и мрежа пукаше...а шо е ефтин, ефтин е.....
Шо ѕидови имаш дома бе? Таму сигурно и радијација од надвор не те фаќа :) Шала ;)
Он топик: јас имам т-мобајл и не сум задоволен....едвај чекам септември и се префрлам на Вип.
Ке се послужам со идејата на Ацид за реченицава: Како и да се завртиш, Т-Мобајл те трти :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.034
Поени од реакции
14.975
Шо ѕидови имаш дома бе? Таму сигурно и радијација од надвор не те фаќа :) Шала ;)
Он топик: јас имам т-мобајл и не сум задоволен....едвај чекам септември и се префрлам на Вип.
Ке се послужам со идејата на Ацид за реченицава: Како и да се завртиш, Т-Мобајл те трти :)
ај сите три да зезаат...ама само Vip така ми прави...сега сум на One...во иста соба...мрежа...пука....
сите те тртат.....T-Mobile има најголемо искуство во тоа :)
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Ako e za ednash ili dva pati i jas ne mislam 2-3 pati sho da zemam. Ama jas ko ke sum vo MK premnogu pari trosham samo za na mobilen. Oti rodininte mi se sekade i so drushtvo i na sekoe samo na telefon si. I ne e bash interesno skoro sve sho imash so tebe da go potroshish na mobilen, a posho nemam fiksen znachi MOBILEN. Toa nema vrska so cicija ili slichno.
најреално - кокуренцијата си го направи своето ИСТО Е! како ѓто ти кажав на 50 евра сметка нема да имаш 5 евра разлика, повеке пази на начинот на тарифитање, цените се тука некаде -Оне или ВИП, Т мобиле и без пари да ти даваат не зимај

поисплатливо ти е да се опуштиш и уживаш во МАКЕДОНИЈАВА отколку да анализираш кој за колкицку е поефтин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom