Дневник

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Водам дневник до ден денеска.
Многу машки мислат дека е чудно, но тоа е моја работа.:)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па до пред одредено време водев ама престанав, не знам зашто. Па сега можеби паk ќе почнам , така некако ми изгледа :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
од утре почнувам пак да пишувам дневним па ке видам колку ке можам да издржам а и се надевам дека нема да наидам на шпиони:kesa:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
јас водам дневник од 12 години ... многу ми е забавно , се релаксирам кога пишувам, и не ми се здосадило уште
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
а најсмешно , кај секој имам пишувано СЕГА СУМ НАВИСТИНА ЗАЉУБЕНА :tapp: :zver: :pos:
не станувам пред да напишам некоиси 2,3 страни...Не дека сакам да напишам толку, туку почнувам да филозофирам и се заборавам:jaj:
same here.

кога сум “заљубена“ секогаш се обраќам кај дневникот,и сеа ми е забавно да видам шо се сум тресела и да се смеам на моја сметка,кога ми се дешава нешто забавно,кога иам потреба да се испукам му се ставам на дневникот и се заборавам,детали пишувам некои непотребни работи тоа чудо едно.
иам еден стаааар дневник ама многу ми е тужен и депресивен па го мразам,ама иам пишувано секоја можна порака шо се допишував со еден тип,дури да ти се здосади да читаш...
или
он ми рече..
па ја му реков...
и он ми рече...


сеа си купив еден шарен деневник,многу мерак ми беше ама и на тој не му предвидувам светла иднина.
порано со другарки си ги читавме дневниците,ама јас не им читав се зш имаше и за нив кога сме се карале,колку се смеам за тоа сеа.

деца...
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Изгледа у грешен форум залетав! Се женски овде! Ај си Бегам јас! Поздрав:salut:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Водам дневник до ден денеска.
Многу машки мислат дека е чудно, но тоа е моја работа.:)
Не е чудно, геј е. :uvo:

Јас не водам дневник. Сум имала некои обиди ко копиљ, ама што можеш да пишуваш ко дете, ништо занимливо, плус во нормално време живеевме ние, немаш некои авантури историски да запишуваш ко Ана Франк. Сега си пишувам дневник во глава. :) Таквиот дневник доколку би го пишувала би бил премногу интимен, сочен, таен, а никогаш не можам да бидам сигурна дека никој нема да го прочита. Ќе го мислам цело време, ќе биде замарање. :)
А плус, и немам што да запишам. Мислам, секојдневни нешта ми се дешаваат, да имав некој необичен живот и необична приказна да раскажам, може и ќе пишував дневник. Вака, нема поента.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
75
Поени од реакции
0
не пишувам , ниту па некогаш сум пробала да пишувам ... никога не ми било интересно ... не знам зошто ... :toe:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Дали сте воделе некогаш дневник? Што мислите дали е тоа добар вентил за исфрлање емоциите или не?
Обично девојчињата се оние кои пишуваат дневници, ретко да се сретне машко кое што го прави тоа.
Сум имал бе, Драга Кајгана/Ди Кеј/Кгн/Шенка/Драгана/ владее.
WOW. Реток сум бил. :)

Океи, јес да ова жолто мало парче софтвер неможе да е substitute за вистинската замисла за дневник, најверотајно дека пред се` треба секоја реченица да остане меѓу тебе, моливото/пенкалото и листот а не помеѓу 30.000 +/- онлајн јузери. Значи интимата, тајноста, и се во тој контекст прави една тетратка во која пишувате на што мислите додека мастурбирате, колку ја мразите втора по најблискост другарка, и колку сте исфрустрирани од домашната атмосфера Дневник.


Оh, и розевата панделка одозгора заборавив. Silly me.
Инаку не, не сум имал поради големите предрасуди. Машко со дневник - геј.
Наметнат став ми е. Али го поддржувам. Fuck it.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
83
Поени од реакции
2
Водев.... ама се нервирав затоа што заборавав да напишам некои важни раб и после ми беше мака како грижа на совест имав..и после со овие телефониве на тел си пишувам у забелешки шо како е и како се чуствувам плус кога и да сакам можам да си прочитам :helou:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Случајно си ги најдов, имам 5, од 14 години се до лани сум чкрабала запишувала, плачела и смеела врз листови од тетратка...
Не знам зошто, сега ретко ми текнува да запишам нешто така, лично мое. Веројатно беснотиите и боловите поинаку ги филтрирам.
А сметам дека е корисно, ако не и тераписки делува, пишувањето барем мене од секогаш ме смирувало. Кога ги листам тие од осмо одд. се умирам од смеење :) Некои ситници, симпатии, чудесии сум ги раскажувала ко којзнае што да ми се случувало :)
Но, ако, прогресивно ми растел и фондот на зборови, и стилот ми е изгланцан до оној степен до кој сакам јас, и можам да кажам дека дневникот ми е пријатен извор на Себеси, некогаш, а и потсетник на мнооогу важни моменти од мојот живот.
Сега не го водам, но... Може да се најде некогаш, макар и од досада.
 

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
Има на сите телевизии,дневник 1 ,дневник 2 и овој вечерниот дневник 3.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.878
не сум водел дневник од иста причина ради која и розево не носам. :)
Хит во основно беше кога ќе налетавме на дневник од некоја од соученичките
“ухухууу Станко ми е симпатија, треба да платам за ужинка’’ ен шит. : )
.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Не е чудно, геј е. :uvo:

Јас не водам дневник. Сум имала некои обиди ко копиљ, ама што можеш да пишуваш ко дете, ништо занимливо, плус во нормално време живеевме ние, немаш некои авантури историски да запишуваш ко Ана Франк. Сега си пишувам дневник во глава. :) Таквиот дневник доколку би го пишувала би бил премногу интимен, сочен, таен, а никогаш не можам да бидам сигурна дека никој нема да го прочита. Ќе го мислам цело време, ќе биде замарање. :)
А плус, и немам што да запишам. Мислам, секојдневни нешта ми се дешаваат, да имав некој необичен живот и необична приказна да раскажам, може и ќе пишував дневник. Вака, нема поента.
На Ана франк животот и бил досаден затоа што била затворена ко лабараториски глушец а и она пишувала за љубов и остало а не за авантури.
Он топик: Имав дневник арно ама во мојата куќа зборовите како приватност и интима немаат преносно значење и остануваат само во теорија.Водев во тетратка обична и еден ден мама налета на неа ...ај што прочитала, се изнервирала изгледа од тоа што било внатре па ја фрлила во оган.После тој инцидент почнав пак и пак беше прочитан па баталив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom