Дневна доза сеир!

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Иначе, чисто информативно, неам појма кој го направил ремиксот зза на јутјуб, али песната е стара 2-3 години, и е направена од светиниколчани за е една дебела, грда, ретардирана ороспетина. Исто од Свети Николе. :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Oh look!! Woofie's dreaming... about a concussion.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Што ако не добиеме датум за преговори на 7ми Декември? Еве го сценариото што ќе се одвива...

Не добивме датум за преговори. Во штабот на опозицијата кул атмосфера...
Пушиме џоинт и се релаксираме. Многу сме среќни човече, многу сме среќни, убаво ни е на душата.

Мислам, влезени сме во филм, еве јас гледам трип како го рушиме Никола, му збичуваме ново парламентарно мнозинство, јас сум новиот премиер и седнувам на иста маса со Папандреу, акнуваме по едно узо Тсантали и ја му викам – човече Северна и крај и му давам од ова џоинтот,а он ми вика, браво бе Бранко, кај го најде џоинтов супер е и батали идентитет, останете си Македонци. Така ќе се заврши оваа приказна и ја ќе владеам у наредните 100 години и чаос Северњаци кај и да сте и баталете идентитет, чувајте здравје...
ПОЧНУВААТ СИТЕ ДА СЕ СМЕАТ
Леле бе ама тера на смеење тревкава , леле човече се изуринирав од смеа
Сега одиме во штабот на позицијата...
(ПУШЕЊЕ ТРЕВА)
Пушиме џоинт и се релаксираме. Човече, многу сме среќни, што мајка бараме во таа Европа. Тоа се само гњаваторски стандарди, а бе не можеш на раат ни тендер да си направиш, ни провизија во џеб да ставиш, ни бања за пензионери да осмислиш, ни споменик на Аце да изградиш. Па они ли нас да ни командуваат што да правиме, племе едно европско, па они кога јадеа со раце, ние имавме виљушки и лажици од есцајг, жими се најмило, пола ес де ес дијареа да фати ако лажам. Ова, што ми беше филмот, а бе ние со неврзаните треба да се поврзаме, оние имаат грас прва лига, и после јас увезувам и пуши цел народ и гледа трипови кул... Еве го главиот трип- фактички сите ние сме качени на брод, а јас кормиларам и санти мраз околу нас има, ама јас ги избегнувам и сите ми аплаудираат и рејтинг ми расте, а Бранко од мака чупа ретка коса и белузлава брада... Путин е горд на мене, а Баросо добива ишијалгија на нервна база, јас му средувам седум бесплатни паниони во Негорски бањи и он ми е благодарен, па ме моли да ми даде датум, ама јас се нечкам, а бе ај ќе видиме му викам. Леле добар џоинтов, тера на смеа, мајке ми...
СИТЕ СЕ СМЕАТ
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Оф топик: ^..неможе ли да направат до 300 мислења да не се бројат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom