Дискусија околу Полицијата

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.887
Поени од реакции
7.267
Кај се мислењата од/за членот што го треселе без врска за мара?
Ако не си знаел, сега имаме демократија и ако напишеш нешто негативно за мвр, тоа е ширење омраза и во најмала рака бришење мислења или бан од цел форум.
Јас споделив видео од амерички џандар каде ги повикува колегите да бидат луѓе, да не се изживуваат со народот, да бркаат вистински криминалци. Допишав се додека џандарите се курчат на обичен народ, нема почит спрема нив, заслужуваат и полоши работи да им се случуваат, па после 4-5 дена добив 30 дневен одмор. (ваљда сега само бришење или бан од темава, ама којзнае :toe:)

Еве интересно видео зашто да НЕ зборите со џандарите, а уште помалку да им кажувате закони, сепак моќта и стапот се кај нив и ќе си го јадете немиен. :D

Или ќутете или во зависност од ситуацијата, да/не.

Некогаш и треба шамар да добиеме, ама само кога правиме работи опасни за другите. Ако поминеш на црвено за пешаци, иако нема кола мин 300 метри, ќе си јадеш казна (иако никому сметаш, ниту можеш да предизвикаш лоши последици). Додека тие на Партизанска што летаат со 100км+ никому ништо, бидејќи многу им се брзи да ги сопрат и казнат. :motorce:

Плус разберете ги и нив, 24/7 се потчинети, не смеат луѓе со врски и криминалци да казнуваат, шќиптари ги стројат итн, а тој стрес мора да излезе, па ко ќе видиш, засега добро се контролираат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.295
Поени од реакции
78.954
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41


Полицаец шамара цивил.
Треба да го јаде сега загарот,каква полиција е ова..шљам...
Овие не се полицајци овие вошкари..
Принцип етика ова она?
Принцип на сразмерност тука нема
Џандарот мава ашљаков стои...државата држи муда..
Колку ги има вакви вошкари како овој,ама ги има и доста што јаделе ќутек и си ќутат хахахах. Иначе што е ситуацијава?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Не ми е верно дека исправен човек вака мирно би стоел да го шамара некој со 2 грама памет.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Кај се мислењата од/за членот што го треселе без врска за мара?

Инаку дечкото што ја кажуваше ситуацијата пред неколку дена ми пиша дека се помалце и помалце има слобода на говор на интернет само што стануваше збор за сосема друга работа е се дали сам побарал да се избрише мислењето(и со тоа и сите други) или пак реагирале од горе тоа останува административно/модераторска тајна во која не навлагам :) ....
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Членот сам замоли да биде избришана дискусијата.
Продолжете на темата.
 
J

joli1

Гостин
Јас лично побарав да биде отстрането/избришано моето мислење, од кои причини можете и сами да претпоставите, знаете добро што се случува кога ја говорите вистината и ќе се дознае дека тоа сте го пишале на некој форум. На модераторите ќе им се заблагодарам што ми излегоа во пресрет и многу брзо после моето пријавување го избришаа постот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас лично побарав да биде отстрането/избришано моето мислење, од кои причини можете и сами да претпоставите, знаете добро што се случува кога ја говорите вистината и ќе се дознае дека тоа сте го пишале на некој форум. На модераторите ќе им се заблагодарам што ми излегоа во пресрет и многу брзо после моето пријавување го избришаа постот.
Голема благодарност и до тебе што се одважи да го пишеш постов и ги остави разочарани неколкумина поради една од многуте теории на заговор на соработка на форумов со извршните тела на државава.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Јас лично побарав да биде отстрането/избришано моето мислење, од кои причини можете и сами да претпоставите, знаете добро што се случува кога ја говорите вистината и ќе се дознае дека тоа сте го пишале на некој форум. На модераторите ќе им се заблагодарам што ми излегоа во пресрет и многу брзо после моето пријавување го избришаа постот.
Искраено се надевам дека нема да имаш никакви проблеми...


поради една од многуте теории на заговор на соработка на форумов со извршните тела на државава.
Сорос и Бил Гец ве плаќаат... аа а а а знам ја
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Голема благодарност и до тебе што се одважи да го пишеш постов и ги остави разочарани неколкумина поради една од многуте теории на заговор на соработка на форумов со извршните тела на државава.
Не соработка, туку постапување по виша наредба поради јавно изнесување докази, попречување на постапка итн итн. Нема тука вина на форумот, но е пожелно да се знае дали е по службена должност или по барање на членот пошто на секој може да му се случи да му се флексаат цајкани. Кога можат да казнуваат за коментари на фб, ништо чудно да потегнат и по такви осетливи постови кои им ја разоткриваат непрофесионалноста, ама добро е, не сме стигнале до тој степен на ''државност''.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524

Осомничени за криумчарење мигранти, позитивни на корона, спроведени во хотел.
:facepalm:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.887
Поени од реакции
7.267

Кога се сака се може, ама треба некој да употреби мозок и да бидат сложни за да не сноси последици ниту еден од таа единица.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Не соработка, туку постапување по виша наредба поради јавно изнесување докази, попречување на постапка итн итн. Нема тука вина на форумот, но е пожелно да се знае дали е по службена должност или по барање на членот пошто на секој може да му се случи да му се флексаат цајкани. Кога можат да казнуваат за коментари на фб, ништо чудно да потегнат и по такви осетливи постови кои им ја разоткриваат непрофесионалноста, ама добро е, не сме стигнале до тој степен на ''државност''.
Ова ми беше поентата.Можеби и малку претерав,НО НО секоја отворена платформа која не е под контрола на одредени структури,останува како отворена опција да биде под будно око на било која власт се со цел во иднина да се делува.Во овие 14-5 години како ова платформа постои не делувала под диригрнтска палка нели како што кажуват и самите,и така треба и да остане.Но во овој случај младичот мораше да постапи така за да не му се товари на глава(Иако како што велеше и самиот не е КРИВ па дури и ГАРАНТИРАШЕ за останатите)со оглед на тоа дека можеше да добие уште поголема репресија,ако не сега,во иднина,а ЌЕ БЕШЕ ДОБРО да останеше мислењето и да имаат во обзир младите каде живеат.Пак ќе кажам не го обвинувам што побарал да биде избришано мислењето,и сите други со него,но ова е еден само мал пример кој исплива на површина колку уште има вакви ситуации,а се под черга тоа останува знак прашалник во секој случај.
Вистинскиот збор останува репресија,Супер за него што се окуражи да проговори(y)
Секое добро и чувајте се бидејќи следно на што може да нелтате се ОНИ и да го сркате немиен.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.975
Треба да го јаде сега загарот,каква полиција е ова..шљам...
Овие не се полицајци овие вошкари..
Принцип етика ова она?
Принцип на сразмерност тука нема
Џандарот мава ашљаков стои...државата држи муда..
Колку ги има вакви вошкари како овој,ама ги има и доста што јаделе ќутек и си ќутат хахахах. Иначе што е ситуацијава?
Тој ашљак беше ш.иптар неписмен што пресече пат на кoлoнa влaдини вoзилa,а се погоди и џандар ш.иптар исто така неписмен и добро што се заврши вака со две три шлаканици
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom