Дискусија околу Полицијата

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
Поени од реакции
21.578
Ами Катето имаше близу 300 000 плата (заедно со додатоците кои сама си ги додели). Додуша таа не ризикуваше за 20€. За „малку“ повеќе.
Не може. Сендвичи нека им обезбеди оној што ги извади на улица...
Ами Катето е школувана. Не е теле ко овие, неколку дена курс и примен си.
 
M

Macedon1um

Гостин
Епа затоа сме ваму кај што сме. Знам дека има полицајци кои навистина се чесни и си ја заработуваат платата ама грото се кецашите од основно кои спиеја до 3 попладне и сега треба да воведуваат ред.
Единствено во време на Југославија полицајците имале репутација, се знаело тогаш кој може а кој не смее ни блиску да биде до полициска униформа.
Од независноста па наваму се е измешано, 90% полицајци стануваат поради мито и партија така да јасно е колку е саатот :D од такви не очекуваме чесност..
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ами Катето е школувана. Не е теле ко овие, неколку дена курс и примен си.
Точно дека е школувана. Завршила со просек 6,24. Претпоставувам дека сите оценки ѝ биле 6, само по предметот РЕКЕТИРАЊЕ имала 10.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Знам дека си цајкан или па некој твој близок е цајкан па ревносно ги браниш и ќе пробам да ти објаснам по закон како иде оваа работа - службено возило друже не смее да се користи за приватни потреби бидејќи се полни со гориво со пари од фирма. Ќе го вратиш возилото назад во станица или кај год ги паркирате и на пауза или без возилото не во кладилница, не во сендвичара, во свети кладилница ако сакаш оди. Мене со службената ако ме сликне некој пред Лидл ќе јадам пенали 6 месеца во најблага форма.

Појасно сега?
Автоматски споено мислење:


:pos:
да полниш телефон во кладилница, е ова е ново дно. Се научија да лешперат секаде и да се гребаат за услуги со униформата, уште телефоните да не ги полнат дома им, да не потрошат случајно.
Врска немаш од тоа што зборуваш, се само празни муабети вртиш, по кој член и по кој закон го пишува ова што го кажа ? Да не имаш видено некој со возило да влезе во овложувалница, од кај знаеш ти дали е на работа или е на пауза што му се мешаш што да прави со животот или со работат, криво ти е што не можеш ти па ти сметаат другите ?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
Поени од реакции
21.578
Врска немаш од тоа што зборуваш, се само празни муабети вртиш, по кој член и по кој закон го пишува ова што го кажа ? Да не имаш видено некој со возило да влезе во овложувалница, од кај знаеш ти дали е на работа или е на пауза што му се мешаш што да прави со животот или со работат, криво ти е што не можеш ти па ти сметаат другите ?
Татко ти или чичко ти е сообраќаец?
Или двајцата со се брат ти и ти. И онака непотизам е нешто вообичаено за МВР.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Врска немаш од тоа што зборуваш, се само празни муабети вртиш, по кој член и по кој закон го пишува ова што го кажа ?
Аиии кај го пишувало прашува :pos: :pos: :pos:

Мене првата плата ми беше дупло поголема од таа за која што протестирате. На друг истурај фрустрации, не сите спиевме до 3 попладне цел живот и чекавме партија да не вработи. Има луѓе што кога идат на работа, одат да работат, не да денгубарат.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Татко ти или чичко ти е сообраќаец?
Или двајцата со се брат ти и ти. И онака непотизам е нешто вообичаено за МВР.
А што има врска тоа што сум јас и моите, со темата која дискутираме ?
Автоматски споено мислење:

Аиии кај го пишувало прашува :pos: :pos: :pos:

Мене првата плата ми беше дупло поголема од таа за која што протестирате. На друг истурај фрустрации, не сите спиевме до 3 попладне цел живот.
Одговори де тоа што те прашав, односно тоа што тврдиш ти ?
Иначе браво за тебе алал да ти е (y)
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Ами Катето е школувана. Не е теле ко овие, неколку дена курс и примен си.

Да, така е, овие се телиња оти им треба две години да работат за да земат едномесечната плата на бишката Катето!!
Навистина сме идиотски народ, наместо да се солидаризираме со секој штрајкувач, да ги подржиме оти никој не излегува на протест оти му цветаат рози....
Само да се критикувало, наместо да излеземе да се буниме зошто некој зема 5000 евра плата, дневници, бесплатно јадење, шетање, спиење, ебавање, ние се фативме очи на полицијата да и вадиме.
За секој неодговорен работник крив е неговиот претпоставен...така да треба по шефовите и директорите да викаме а не по тој што седнал во кладилница.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.553
Поени од реакции
21.578
Да, така е, овие се телиња оти им треба две години да работат за да земат едномесечната плата на бишката Катето!!
Навистина сме идиотски народ, наместо да се солидаризираме со секој штрајкувач, да ги подржиме оти никој не излегува на протест оти му цветаат рози....
Само да се критикувало, наместо да излеземе да се буниме зошто некој зема 5000 евра плата, дневници, бесплатно јадење, шетање, спиење, ебавање, ние се фативме очи на полицијата да и вадиме.
За секој неодговорен работник крив е неговиот претпоставен...така да треба по шефовите и директорите да викаме а не по тој што седнал во кладилница.
На џандарите не можеш да им ги извадиш очите, ги немаат.
Немој воопшто да споредуваш плата на обвинител и на обичен сообраќаец. Како што кажав, едниот е школуван, другиот осумнасочник незнае како да почне да решава.Повеќето се телиња и дури келнер треба повеќе да заработува од нив. Тоа што Катица го направи немора да значи дека другите обвинители треба да работат за иста плата како и џандарите. Напротив, тие треба да бидат едни од најплатените за да не ги излаже пара како што ја излажа Катица.

И дај поштеди ме со овие муабети дека сега ние тука на форум сме требале да се солидаризираме затоа што они имале ниски плати. Што не се социјализирате со докторите, пожарникарите или социјалните работници?
Него ете сега овие пилиштариве вработени со партиска книшка не им одговара што им ветувале од партија и одма штрајк, па ние да ги жалиме.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
На џандарите не можеш да им ги извадиш очите, ги немаат.
Немој воопшто да споредуваш плата на обвинител и на обичен сообраќаец. Како што кажав, едниот е школуван, другиот осумнасочник незнае како да почне да решава.Повеќето се телиња и дури келнер треба повеќе да заработува од нив. Тоа што Катица го направи немора да значи дека другите обвинители треба да работат за иста плата како и џандарите. Напротив, тие треба да бидат едни од најплатените за да не ги излаже пара како што ја излажа Катица.

И дај поштеди ме со овие муабети дека сега ние тука на форум сме требале да се солидаризираме затоа што они имале ниски плати. Што не се социјализирате со докторите, пожарникарите или социјалните работници?
Него ете сега овие пилиштариве вработени со партиска книшка не им одговара што им ветувале од партија и одма штрајк, па ние да ги жалиме.
Работам во здравство, член сум на синдикат и секогаш сум во први редови кога протестирале докторите, администрацијата, излегувам заедно на штрајк и со просветните... Да не должам, значи се солидаризирам со сите што си ги бараат своите права на овој начин т.с.со штрајк.
Полицијата со години наназад протестира и бара подобри услови за работа, униформи, поголеми плати, така да незнам за кои пилиштарци мислиш.
Објасни ми зошто си против нивниот протест!?
Автоматски споено мислење:

На џандарите не можеш да им ги извадиш очите, ги немаат.
Немој воопшто да споредуваш плата на обвинител и на обичен сообраќаец. Како што кажав, едниот е школуван, другиот осумнасочник незнае како да почне да решава.Повеќето се телиња и дури келнер треба повеќе да заработува од нив. Тоа што Катица го направи немора да значи дека другите обвинители треба да работат за иста плата како и џандарите. Напротив, тие треба да бидат едни од најплатените за да не ги излаже пара како што ја излажа Катица.

И дај поштеди ме со овие муабети дека сега ние тука на форум сме требале да се солидаризираме затоа што они имале ниски плати. Што не се социјализирате со докторите, пожарникарите или социјалните работници?
Него ете сега овие пилиштариве вработени со партиска книшка не им одговара што им ветувале од партија и одма штрајк, па ние да ги жалиме.
Работам во здравство, член сум на синдикат и секогаш сум во први редови кога протестирале докторите, администрацијата, излегувам заедно на штрајк и со просветарите,... Да не должам, значи се солидаризирам со сите што си ги бараат своите права на овој начин т.с.со штрајк.
Полицијата со години наназад протестира и бара подобри услови за работа, униформи, поголеми плати, така да незнам за кои пилиштарци мислиш.
Објасни ми зошто си против нивниот протест!?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.999
Поени од реакции
17.910
Што кур бараш ти, тој кур бара и тој
Хахахаахх абе џандарче јас си играв во приватно време а он наместо да оди во циганските населби и да решава слуачи на кражби си го дрка курот со колегите.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Хахахаахх абе џандарче јас си играв во приватно време а он наместо да оди во циганските населби и да решава слуачи на кражби си го дрка курот со колегите.
Па ти му го пишуваш распоредот за да знаеш дали е на работа или е на пауза, или па изиграваш командир за да му кажеш што да работи ?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.999
Поени од реакции
17.910
Па ти му го пишуваш распоредот за да знаеш дали е на работа или е на пауза, или па изиграваш командир за да му кажеш што да работи ?
Хахахахаххахахаха

Друже по саат,два седење во кладилница,ни ливче уплаќа ни билтен разгледува туку дигнал нозете и направил фаца као мислиш вчера во Арачиново извршил рација сам па денеска има право што сака да прави.Од досада пак ќе ти застанат позади тебе до кога играш на апаратите и се понаша као и он да ставил пари и заедно да играте.Срам за државата се нашиве џандари и буквално џабе ги земаат парите.Подобро ќе биде нека ги расформираат и сам да си се бранам него од нив да чекам.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Хахахахаххахахаха

Друже по саат,два седење во кладилница,ни ливче уплаќа ни билтен разгледува туку дигнал нозете и направил фаца као мислиш вчера во Арачиново извршил рација сам па денеска има право што сака да прави.Од досада пак ќе ти застанат позади тебе до кога играш на апаратите и се понаша као и он да ставил пари и заедно да играте.Срам за државата се нашиве џандари и буквално џабе ги земаат парите.Подобро ќе биде нека ги расформираат и сам да си се бранам него од нив да чекам.
Конкурирај ти за жацо гледам спремен си таман и го имаш усовршено ова дремењево по коцкарници башка и ќе си земел пари седејќи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom