Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ne nemojte samo jabolka da spomenuvate toa ne zavisi ni od buzle ni od vladata toa zavisi od pazarot
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
BUZLE EDNO OD NEGOVITE LAZNI VETUVANJA

AMA TOJ GO DADE VETUVANJETO USTE VO BERBA NA JABOLKA DA NE DAVASE VETUVANJE TOGAS
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ме интересират мара дали Бузле инвестирал или можда планират инвестиции во развојот на веб-културата и интернет информирањето во Ресен? :smir:

Ако е така, заслужуват поддршка.
Инвестира како не www.prespasky.com.mk е негов личен медиум.
:tapp:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
PRESPASKY E VO SLUZBA NA NEVISTINI I NAPAD NA VLADEACKATA PARTIJA

NEKA KAZAT STO NAPRAVI BUZLE ZA OVIE 4 GOD A NE VLADATA BIDEJKI TAA KOLKU STO NAPRAVI ZA 2 GOD TOJ NE MOZE DA NAPRAVI ZA 20 GOD

I DA NE ZABORAVIME KOJ GO SMENA IMETO KAKO PRIVREMENO ZA 6 MESECI I KOJ GO SMENA ZNAMETO I SEGA ISTITE TIE KAKO OPOZICIJA SE OBIDUVAT DA DADAT PREDLOG ZA PROMENA NA IMETO BIDEJKI SO NIV NEMA STO DA SE PREGOVARA NE TREBA EU NI NATO TUKU DA SI GO ZACUVAME NASETO SVETO IME MACEDONIA FOREVER
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
1
Jas sum nov tuka i se logiram samo za da si kazam so mislam. Ova ke mi edinstven komentar.
Cel zivot bev za SDSM ama prethodniot pat ne izlegov na glasanje poradi nezadovolstvoto od partijata a ne izlegov na glasanje zosto ne mozam da gi smislam ni VMRO-vcite.
Ovoj pat ke izlezam i ke glasam za covek a ne za partija. Prv pat vo istotijata na Resen od VMRO kandidiraat covek koj ke go pobedi ovaj nasiot. Toj e procitana kniga za site od Resen a vo Skopje e procitan uste od pred 5 godini koga go proteraa vo gratcevo.
Mislam deka ovoj pat vmrovcite napravija prav izbor a toa im e jasno na site bez razlika od partija. Steta so ne e od nasiot tabor. Isto mislam deka i ako bese Pecale na mestoto na Buzle, SDSM ke imaa mnogu povekje glasaci zosto i Pecale e dobar covek, covek koj barem se zalaga za gradot a ne kako Buzle koj se zalaga samo za smetkata so ja ima vo stranstvo.
KRAJ ZA BUZLE...
Кај го најде тој безименко :tapp: (најголем КЛОШАР) дека е добар Човек кој ја изгоре цела Преспа ја остави преспа без капка вода за наводнување за јаболката, дозволи да ги ограбат пумпите, ако беше добар ќе го држеја во комунално, а не без никакви огласи да го вработаат во Општина како (Легач), не го спомнувај повеќе!!!

Другарче за Општина Ресен нема повеќе кандидати од СДС, сите се ЛАПАЧИ. :pusk:

Кога ќе седни Михаил Волкановски на фотелјата, ќе бегаат сите како глувци од општина. сдсОВЦИТЕ мислев.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
DOSTA E OD PRAZNI VETUVANJA:pusk:

Mihajlo Volkanovski za gradonacalnik,za poubava i evropska Prespa.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
KADA E PLASMANOT ZA 40 000 TONI JABOLKA

GO ZABORAVI USTE COVEKOT VO TRENERKI NEGO UMOT POCNA DA MU TECE OD USI
Министерот во тренерки (за оние што не знаат Бузлевски) ја украде половина ТАТ, им го украде берикетот на многу преспани и после тоа има образ повторно да се кандидира за градоначалник.
СРАМОТА
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
da ve potsetam dragi prespani na eden paradoks,,,g-not buzlevski vo edna od vladite na sdsm vo 90-te bese minister za transport i soorakjaj...sto i kolku napravi za vreme na toa minesteruvanje ostavam za vo druga prilika.....ama FAKT e deka vo negovoto rodno Jankovec do pred 2-3 godini niz koe pominuva regionalniot pat resen-ohrid bese kaldrma..sekoj koj ima patuvano za ohrid niz resen garant ima po 2-3 pati pcueno.
sega toa e asfaltirano....ozbilno ne znam koj bese investitorot pred 2-3 godini ke mi kaza li nekoj?
n e dobiv odgovor od bliskite do buzlevski tuka na forumov....zosto kapaleta na grobista ne e doizgradena i propagja,zosto zimava sem delot koj go cisti makedonija pat koj e del od regionalen pat..drugite ulici od resen ne bea navreme i soodvetno tretirani? zosto po nekolku ulici ( od vkupno nekolku +2-3:smir:)nemaat svetlo na vecer? i konecno koga uste ednas KOGA ke vidime edna cigla stavena od akvapura a celo otesevo i carina se 3 godina zagradeni so zicana ograda?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Да ги потсетам и јас преспани дека за отворање на повеќе јузери од еден компјутер се оди на перманентен бан!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Kolku pari podigna eks selonacalnikot od Brisel od bankite na 15.02.2009 god,ili gi dostavi vo bankite za stara vremena.:pos2:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
1
Да ги потсетам и јас преспани дека за отворање на повеќе јузери од еден компјутер се оди на перманентен бан!

Единствен начин кој знаете е со закани, заплашување и малтретирање.
Ова е демократска држава и секој има право да си каже што сака.
Престанете веќе еднаш со притисоци и закани.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Единствен начин кој знаете е со закани, заплашување и малтретирање.
Ова е демократска држава и секој има право да си каже што сака.
Престанете веќе еднаш со притисоци и закани.
Кој е тоа кон кого се обраќаш?
И како се најде ти погоден?

Државата е демократска, форумот е приватна сопственост и има одредени правила кои би требало да ги прочиташ при регистрација.

Не ми цимоли.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Единствен начин кој знаете е со закани, заплашување и малтретирање.
Ова е демократска држава и секој има право да си каже што сака.
Престанете веќе еднаш со притисоци и закани.
kaj vide zakani, serpico e administrator na kajgana i potsetuva deka ne smee da se ima dupli useri na forumov...nitu mi treba anketa ako e forsirana od dupli useri nitu pak sakam lazna euforija. Vmro dpmne vo resen neka gleda da e sekogas dolu do narodot a ne kako protivnicive arogantno vo fotelji i pobedata ke e neizbezna..nema potreba od forsiranje na anketi.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Кој е тоа кон кого се обраќаш?
И како се најде ти погоден?

Државата е демократска, форумот е приватна сопственост и има одредени правила кои би требало да ги прочиташ при регистрација.

Не ми цимоли.
a koj cimoli izjasnise
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom