Диети и слабеење

Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Да ве прашам ова диетата што е да не внесуваш јаглерохидрати, смее да се употребува Pepsi Light ? :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Да ве прашам ова диетата што е да не внесуваш јаглерохидрати, смее да се употребува Pepsi Light ? :D
Веројатно може, иако производите што се слатки, а имаат 0% шеќер се многу поштетни од оние со шеќер
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Фала .. ова можи глупо прашање ама ке си прашам јас .. јајца дозволено е варени пржени така ?
пржени со малце масло ..домати и пиперки можи ? :D и една чаша пепси такво оти кризи фаќат
16 ден ми е.. убо се држам строго па реков да прашам дали можи плус ова. Фала
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Фала .. ова можи глупо прашање ама ке си прашам јас .. јајца дозволено е варени пржени така ?
пржени со малце масло ..домати и пиперки можи ? :D и една чаша пепси такво оти кризи фаќат
16 ден ми е.. убо се држам строго па реков да прашам дали можи плус ова. Фала
ЈАс не се разбирам многу од диети, ниту знам која диета ти ја држиш,ама на овој сајт може да си споредиш колку калори кое јадење има.
http://www.coolinarika.com/recepti/namirnice/

За кризи, чајче без шеќер. Проверено. Може зелен :)

Забелешка: ти на кетонска диета ли си? Мислам дека не може домати - имаат шеќер. Не дека е многу, ама смислата е организмот да троши масти, наместо шеќри. И таа диета не смее да трае многу долго. Консултирај некој што знае повеќе од мене.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Нема гајле од доматите, Аткинсон диета некако е... :D ама кажуват има ефект.. и вистина има многу :)
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Да ве прашам ова диетата што е да не внесуваш јаглерохидрати, смее да се употребува Pepsi Light ? :D
Не смее пепси. Прочитај си на етикетата, мислам дека има 0.4 калории ама сепак има јаглени хидрати од вештачките засладувачи. И општо во таква строга диета, кај ти текна пепси бе :icon_lol:
Аткинс е најнездравата и најефикасната диета. Ама ако не ја држиш многу долго немаш гајле. (ваљда)
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
10
Поени од реакции
1
Не ги препорачувам брзите диети како на пример 5 дена само по 2 јаболки,после прекинот на диетата и пак јадење леб и благо ќе ја повратиш тежината.Јас мислам со редовно губење на калории (трчање,вежбање и др.) и умерено јадење е нај ефикасно.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Брзо и ефикасно слабеење со слим лајн капсулите, јас така ослабнав и сеуште ја одржувам таа тежина ако некој е заинтересиран за совет нека пише во л.п. поздрав
--- надополнето: 15 февруари 2012 во 19:03 ---
Брзо и ефикасно слабеење со слим лајн капсулите, јас така ослабнав и сеуште ја одржувам таа тежина ако некој е заинтересиран за совет нека пише во л.п. поздрав
 
O

onlya

Гостин
Многу, многу не верувам на диетите само се измачува организмот, кога ќе се прекине по извесно време пак ќе се враќаат килограмите. Затоа мислам најдобар начин за слабеење е само со активирање на мускулите бидејќи кога се активни топат се мрсно и немрсно, :) а најдобро се активираат со трчање, одење по скали и боксување.
Туку сакам да прашам нешто. Случајно да се наоѓа некој тука што користел топачи или има некое основно познавање за нив или знае кај можам да најдам информации за нив и колку се штетни?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Јас користев апчиња слим лајн и ослабнав толку колку што сакав
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Somebody искуство со HerbaLife?
Братучетка ми вели дека има ефект,ако не пазиш на исхраната.Но јас ти велам да видиш колку ти е потребна дневната количина на енергетски внес.Потоа ги поделиш на 5 здрави оброци во кој ќе има зеленчук,месо и јаглехидрати(ориз,овес,паста,компир,интегрален леб).За девојки некаде енергетскиот внес е од 1500 калории нагоре зависи до висината,годините и нормално активноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom