Диети и слабеење

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.606
Поени од реакции
8.024
Тогаш исфрли го од употреба белиот шеќер и користи кафен нерафиниран шеќер,тој е поздрав за разлика од белиот рафиниран.
Дргуго, можеш да конзумираш диетални чоколади кои наместо шеќер имаат внатре вештачки засладувачи како натриев цикламат и аспартам.:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Препорачајте бре некоја диета за дебелеење!

Пробано: Јадам, лежам, јадам, јадам благо, пак јадам, не праам физички активности....... НИШТО, све исто, дали јадам дали не, исто, неможам да качам килажа :(:(:(

И пак си почнав нормално да си функционирам (не лежам после јадење де :) )
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
имам држено диети.....најфункционлна таа кога три дена јадеш едно исто, макарони, па варен зеленчук, па овошје, така некако беше!!!!!за 2 месеци 15-18 кила!!
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Се се убо ама како да клам некое килце шо да се јади дајте некој совет и ако има некоја тема во врска со ова кажете.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Абе диети не треба да се држат слабеење само на база на јакнење т.е. со физички вежби..
А за Џомеро јади високо калорични јадења и мн мн благо ама мораш да вежбаш во меѓувреме за да не дојде до замастување и добивање на шеќер во крвта ето тако се надевам дека сум од помош...
И се надевам дека знаееш кои се високо калорични јадења пошо ме мрзи да набројувам
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Немам потреба од диети , дури треба да се поправам некое килце.btw:благото и лебот здебелуваат
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Немам потреба од диети , дури треба да се поправам некое килце.btw:благото и лебот здебелуваат
Зависи кој леб, селскиот леб што го јаделе пред многу векови никогаш не здебелувал, за разлика од овој модерниов од жито лукс со адитиви и триста чуда...
Значи јадете леб, ама да е домашен (ако не ве мрзи да си праите секој ден хахаха).
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ne mora da bidete del od magazinite za da bidete ubavi,devojka ili masko ako te saka ke te saka na bilo koj nacin.Kako da se zdebelees,naprotiv za da se zdebelees ti e potrebna aktivnost,no ne trcanje jogiranje dobivanje muskulna masa.Lebot sto go jadele baba mi i dedo mi moze da go napravite mnogu lesno,idete vo biona 45 den kilo integralno brasno dodavam i soino kvasec sol pcenicni nikulci,med tolku i dobro mesenje super ide,ako ve mrzi kupete si masina za pravenje testo i ke napravite dobra investicija,a stvarno bel leb vo usta ne sum stavil veke 2 godini i koga ke vidam kupecki se gadam ednostavno zatoa sto toa ne e leb toa e prazna materija polna so kalori kako beliot seker plus aditivi i masti zemeni vestacki napraveni.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Ne mora da bidete del od magazinite za da bidete ubavi,devojka ili masko ako te saka ke te saka na bilo koj nacin.Kako da se zdebelees,naprotiv za da se zdebelees ti e potrebna aktivnost,no ne trcanje jogiranje dobivanje muskulna masa.Lebot sto go jadele baba mi i dedo mi moze da go napravite mnogu lesno,idete vo biona 45 den kilo integralno brasno dodavam i soino kvasec sol pcenicni nikulci,med tolku i dobro mesenje super ide,ako ve mrzi kupete si masina za pravenje testo i ke napravite dobra investicija,a stvarno bel leb vo usta ne sum stavil veke 2 godini i koga ke vidam kupecki se gadam ednostavno zatoa sto toa ne e leb toa e prazna materija polna so kalori kako beliot seker plus aditivi i masti zemeni vestacki napraveni.
Tolku mlad a tolku umene,ne e rabotata dali ke te saka deckoto i devojkata,vazna e samodoverbata i ti kako se custvuvas, toa go pravis za tebe a ne za drugite,:nenene:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Никогаш нема да бидам на диета... и не сакам..:helou:
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
диета..

ме интересира да прашам дали знае некој да ми каже диета, значи не ми треба којзнае каква диета, имам уште малце вишок килограми што треба да ги симнам (диетата да биде со овошје и зеленчук). поздрав :)
п.с. и дали знае некој дали е добро и здраво да земам чистач за масти (слично ко овие протеините што се што зимаат билдери)?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
ме интересира да прашам дали знае некој да ми каже диета, значи не ми треба којзнае каква диета, имам уште малце вишок килограми што треба да ги симнам (диетата да биде со овошје и зеленчук). поздрав :)
п.с. и дали знае некој дали е добро и здраво да земам чистач за масти (слично ко овие протеините што се што зимаат билдери)?
Немој ништо да зимаш, нит диети нит чистачи на масти (амино киселини)
Ако идеш со некоја диета единственото нешто што ќе го изгубиш ќе биде водата, која кога тогаш ќе ти се врати :)
Вежбај бе, секое сабајле трчкај низ маало едно пола саат саат, ете го се стоплува пали точак, кеј ти е супер место за рекреација. Јади нормално и повеќе овошје и зеленчук помалце внесувај шеќер (чоколадца, еклерчиња ово оно) Ем ќе си имаш стегнато тело, ем ќе се осеќаш многу подобро.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Немој ништо да зимаш, нит диети нит чистачи на масти (амино киселини)
Ако идеш со некоја диета единственото нешто што ќе го изгубиш ќе биде водата, која кога тогаш ќе ти се врати :)
Вежбај бе, секое сабајле трчкај низ маало едно пола саат саат, ете го се стоплува пали точак, кеј ти е супер место за рекреација. Јади нормално и повеќе овошје и зеленчук помалце внесувај шеќер (чоколадца, еклерчиња ово оно) Ем ќе си имаш стегнато тело, ем ќе се осеќаш многу подобро.
аха, пошто имав ја некој вишок повеќе го симнав многу лесно за некој месец, е сеа остана она што викаат талогот што се трга потешко, па си викав да прашам ама чим викаш само со тренинг да продолжам исто :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
аха, пошто имав ја некој вишок повеќе го симнав многу лесно за некој месец, е сеа остана она што викаат талогот што се трга потешко, па си викав да прашам ама чим викаш само со тренинг да продолжам исто :)
Епа тоа ти го кажав и јас, тоа што си изгубил/а е само вишокот вода
 

Kajgana Shop

На врв Bottom