Детски заебанции!

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Na 9ka (aftobus) kaj mene, zimno vreme, pretposledna stanica... Otvara 9ka site vrati, luge se simnuvaat i pred da zatvori pusta unutra sekoj po 1-2 petardi i begash :) Posle slusam BOOM! BOOM! KA-PAU! BOOM! SHHHHHHKRIIIIIIIIIIIIIP!
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Абе као мал сум правел многу глупости така да не ќе можам да ги писам сите.Зш на некои и не се сеќавам баш.Знам дека порано ги сечевме шишињата горе што е тоа кај отворот и таму стававме балонче и ке ставиш мало камче и мавафме по прозори.После знам дека праев ме исто така со дрвце едно малецко немора мн големо ќе го избушевме на средина и од едната страна стававме ластиктиректно на дупчето.И после ке купиш ќибрит и шкорчето го става у дубчето а со тоа кутивчето го држиш шкорчето го повлекуваш и тоа се пали и лета.И така правевме се додека не му ја запалив косата на еден другар.Јеби га деца.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Ееее, најубавите години од животов..Шо не сме праеле.Памтам се собиравме со другарите и навечер на ролери бевме ROLLER GANG крадевме знаци од коли, дишевме гуми. А најчесто кај мене у двор се криевме и гаѓавме со зелени сливи луѓе шо ќе поминуваат...Будалештини и ден денес се смеам на тие муабети...
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Prva koliba

Ова шо знам дали е заебанција, али вреди да се прочита. Братислав Димитров стајл, ама за „жал“ е моја.:)))


Мојата... Ова де, нашата прва колиба



Беше петок. Месец седми. Таа ноќ не беше како и сите други, таа беше посебна... Истата вечер променивме доста игри, што не беше својствено за нас, игравме посебна игра секоја вечер. Аааа, да... Се сеќавам дека беше полна месечина, ни ги осветлуваше детските сурати и + истата не беше пожелна за успешна криенка. Барањето завршуваше побрзо одошто обично.Решивме да престанеме со игра и да се собериме во нашето скривалиште. Ние, од нашето маало, имавме среќа бидејќи тоа беше всушност детската градинка, поточно една цементирана дупка. Веднаш до неа се наоѓаше котелот за нафта. Сигурно и ова наше скривалиште било за таква намена, но ете, за нас било печено. Се собравме и почнавме со разговор... Разговаравме за тоа да направиме нешто ново, неизживеано. Иако бевме мешани генерации, првачиња и вторачиња, добро се сложувавме. Почнаа сите да даваат по некоја идеја, да отвориме фабрика за оружје, да им објавиме војна на соседното маало и се некои такви предлози. На крајот Славчо го даде најдобриот предлог- да правиме колиба! Тоа беше гром од ведро небо за сите. Му честитавме за идејата, ја прифативме и на крај го прашавме од каде ја добил. Ни кажа дека татко му му раскажувал како тој како мал имал колиба на дрво... Ни кажа и дека веќе неколку денови правел планови и пронашол падната бандера, кој а би учествувала во изградбата. „Копиле!“ - помисливме, неколку дена планирал, а нас ни збор. После тоа, почнаа плановите за изградба. Се јави Јовче, беше поголем, (второ одделение, но два пати посетуваше забавиште) -“Утре е сабота, татко ми не е на работа, ќе го прашам дали може да ја донесеме паднатата бандера од соседното маало, и да ги поставиме темелите“. Толку за таа ноќ. Веќе беше доцна да се размислува за нешто повеќе. Секој си го чу повикот на мајка си за в кревет. Таа вечер единствено за што размислував беше колибата. А се кладам дека сите што беа пристуни не беа рамнодушни таа вечер. Утрото едвај го дочекав. Ги извадив џиновските гурели во дел од секундата, и после уште една секунда бев на местото каде што ќе се гради новата колиба. Таму беа Јовче и Славчо. “Касниш“ - ми рекоа, “Ние сме веќе еден час тука, туку то не е битно.„ “Битно е дека тука ќе ја градиме“. Попладнето татко му на Јовче го исполни ветувањето и ја довлечка бандерата. Истиот ден ја исековме на парчиња и ги поставивме темелите. Наместо јагне, како што е адет да се стави во темелите, ние ставивме мачка. :))) Се договоривме да ја направиме од штици, па најлонска облога и на крајот да биде обложена со трска, да изгледа како вистинка колиба. Толку за тој ден. Осетив како за еден час да зајде сонцето. Сите ја мразевме ноќта. Тогаш, таа ни беше најголем непријател. Чекавме да изгрее сонцето и да се нацртаме кај започнатата „градба“. Наредниот ден успеавме да ги закоеме штиците и да се снабдиме со доволно трска да обиколи целата. Откако бидна се` околу градбата, дојдоа нашите обврски, да се оплемени од внатре. За почеток најдовме неколку трупчиња за седење, малечка масичка и најважно од се`, најдовме печка. И тоа од ламарина. Беше целата скршена. Очигледно некој за последен пат ја користел оваа година. Но успеавме да ја “закрпиме„ и ја поставивме на средина на колибата. Во истата го стациониравме и сето оружје (тенгала и пацки, и тоа додека траеше летото). Баравме нешто за по ѕидовите. Па дење правевме „мечка“ на секаков вид рекламен материјал, а ноќе на маса одредувавме кое ќе го ставиме да ја краси колибата. Имаше секакви постери. Од пејачки кои ќе гостувале по кафани, лифчиња со секакви натписи „дуќанот се издава“, “дуќанот е преместен одспротива“, “работно време од 08-15“- секој успеал да донесе по нешто, макар и бескорисно. Решивме да го поставиме плакатот од Благица Павловска под чија слика пишуваше „Сабота 21Ч Хотел Европа - Отешево“ и еден каталог од сладодеди кои стојат до секој фрижидер. И така се собиравме ноќе и со прстот си покажувавме кој сладодед ќе го купиме идниот ден. Но и покрај сето ова, имаше проблем со седењето бидејќи седевме на дрвени трупчиња. До душа имаше една детска фотеља, што ја најдовме фрлена од детската градинка, но таа беше за посебна намена - на неа можеше да стои само една особа, и тоа се менувавме секоја вечер. Тоа ни беше како некој престол. Истата беше поставена до печката, така што во зима на неа беше најтопло, а богами беше и најудобна. Се сеќавам кога бев јас на ред за седење. Не сакав таа вечер да заврши и да ми помине редот. Се случуваше моите да ме викнат и по 10-тина пати за спиење. И така успеа колибата да проживее солидни 6 месеци, додека едно зимско утро не ја најдовме затрупана во снегот. Беше рушена од непознат причинител. Се даваа само претпоставки за тоа кој ја кутнал. Успеавме да санираме нешто од штетата, па идното лето направивме нова. Но ниедна не беше како оваа, ниедна не беше прва...

Пишете коментар, плиз!
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
:)) Kako mala bef mnogu diva i se druf iskluclivo so maski , nosef sorts do kolena so sekakvi tengala po dzepovi i najinteresno ni bese da krsime drveni roletni nemase kuka vmalo Resen so nemaja iskrseni takvi:))
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
joooj cekaj da mi tekne nekoja gluposto sto sum ja pravel imalo mnogu ... hmmm ...ja gagav luge so zivi jajca od terasa, sva sreka nikad nae uspeaja da me vidat .... ali kakvi faci pravea koga ke gi zdenes so jajce vo glava taka doterani =))
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
у градинка и ја скршив ногата на една учителка
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
у 5-то ја фатив таа по англиски у гужвата на скали за г'з и не ме фатија:)..
 
Член од
15 јануари 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
Случка од детството ... му се измочав на комшијата пред врата на чергичето шо пишуваше WeLcOmE , зашо ептен ми идеше на живци. После коментаров некој некој да ме изнервира зш го мокрам одма.
 
Член од
15 јануари 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
gOJDO напиша:
у 5-то ја фатив таа по англиски у гужвата на скали за г'з и не ме фатија:)..
Еј кути брзо беше, имаше една професорка со испакнати цицинја и строг минич. Ми го џиткаат соучениците :) пенкалото накај нејзе, ја идење да си го зеам она вртење у тој моменат, а ја у стил клечеча позиција да си го зеам пенкалото, она мислеше дека ја глеам и ме остај на полагање. После цело лето ја утепав од глеање... Среќа у несрека.:hump: Ми дојдоа прљави мисли... Ах професорке професорке...
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Toreador напиша:
Ufff....kaj da pocnam...dali vrbata koja ja pravevme svemiski brod i trcavme od planeta na planeta da ja unistuvame. :P Jas bev tret u komanda,ili drugcij kazane tretata granka od kaj na teta stojna terasata, i kapetanot demek ke sletase na planeta, drugarov ke postavese bomba vo bunkerot, aka podrum i imase 30 sekundi da se kaci na drvoto i da izbegamne, cuz he will die. :lol:

Dali igrata vo koja sekoj bese mlad volzebnik, i jas i dvajca drugari gi pretvaravme vo zivotni. Sekoj drugar imase poseben domain. Jas, bidejki obozavam reptili bev zadolzen za reptilsko carstvo, i gio pretvarav drugite vo reptilski zivotni. Primer, eden drugar ke pretvori drug vo macka, a drugiot vo orel, orelot ke ja pobedi mackata ako ovoj pobrzo ne zavrsi nekoj mini quest ili taka nesto, pa da bide pretvoren vo pojako sustestvo.

Imase i mnogu drugi igri ama aj da ne zamaram. :P :D Epten retko igravme klasicni igri, li gi pravev/me, ili crtvame nekoi boardgamemovi. Uste mi e u spomeni ogromniot monopoly so vonzemjani sto go napraviv. A imave samo 13 godini. Great times, great times...
Torce abe ne Sci-Fi bre......so ti uste kako mal so fantastika a?? :pos: a ne si igral zmurka, krienka, si mocal po koli, si mocal od 4-ti sprat, si gagal luge so kesinja so voda, so topka si sutiral vo nekoj (toa se moite zaebancii....mi teknue ednas koga idev nakaj doma na parkingot na sred bel den si go izvadiv i pocnv da mocam...taka uz odenje...koga od zgradata izleze majka mi....so kotek izedov togas...c cc )Nemozam a da ne napisam nesto u vrska so ova.......znam deka torceto posle ke mi se luti (pak) ama nema veza nemozam da ostanam ramnodusen.....celo detstvo ti bilo u izvrsuvanje questovi??? :pos: nema ljutis
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Dupnata fudbalska topka ja polnevme so kamenja.... i koga ke pomineshe nekoj.... ke viknevme: "Chiche aj shutnija topkata nakaj nas ako sakash" :je: :icon_lol: :je: :icon_lol:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
gOJDO напиша:
5. Викаш такси возило на иста локација од сите компании
Знам, сум праел и ваква ствар, со едно другарче од говорница се јавувавме на сите такси компании и викавме такси коли на иста локација од едно 20 компании, и после поминуваме онака од таа локација и глеаме 20 коли собрани, а никој не влага во нив.... :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom