Детски заебанции!

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Bukovec напиша:
Osven site ovie gorenavedeni zaebancii...imate li praveno puski so lastik a kako kursumi koristat tapi od pivo...svetska rabota.I posle normalno ides na grupna tepacka protiv drugoto maalo.
Isto taka i gaganje so cevki so onie crvenite(kako grasak izgledaat) na grmuski rastat.
A be Acid mi razbudi spomeni so temava :P
Мислиш оние "пушките" на даска оптегнат ластикот и тапата прицврстена со штипка? Аууу, џам! :)
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Мистичен напиша:
Bukovec напиша:
Osven site ovie gorenavedeni zaebancii...imate li praveno puski so lastik a kako kursumi koristat tapi od pivo...svetska rabota.I posle normalno ides na grupna tepacka protiv drugoto maalo.
Isto taka i gaganje so cevki so onie crvenite(kako grasak izgledaat) na grmuski rastat.
A be Acid mi razbudi spomeni so temava :P
Мислиш оние "пушките" на даска оптегнат ластикот и тапата прицврстена со штипка? Аууу, џам! :)
Da da da...lele mi ide sea do podrum da napraam edna :lol: :lol: :lol:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Не знам од кај да почнам за бељите шо сум ги правел ко мал... :D
Еве една...
На викенд кај дедо ми и баба ми у село,собрана цела фамилија,три тетки и двајца вујковци со деца.Еден од братучедиве тогаш посебно ме нервираше(пред две недели свадба праеше :D .Кај и да го видев,крај беше,ко најголем душман да гледам,го скапував од ќотек иако е три год. постар.После едно такво тепање не собраа у куќа кај шо седеа стариве и мене татко ми пред сите нормално ми одржа лекција(две-три воспитни) и ми кажа да бидам мирен.Искачаме у ходник со братучед ми и овој ми се смее дека ме шлапале.Ја зимање прва работа шо ми дојде при рука(метла со дугачка дршка) и замавнав да го удрам.Арно ама,овој стоеше до прозор и у последен момент се тргна и отиде у курац прозорот у ходник.Нормално,искочија сите и пак ја го јадев :)
Не поминаа 10 мин. не избркаа надвор.Тетин ми(на малиов татко) тогаш возеше фиат 1300.У двор,стои братучедми до фиатов и ми се смее пак дека ме карале.Ја у бес зимање камен еден поголем,замавнав накај него и овој пак ескивираше и отиде сувозачкото стакло на фиатот :D :D .Јец да пред да излезат стариве ја го скапав овој од мавање,ама тој ден ја изедов повеке ќотек :D :D :D
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Сега си полицаец и ке им помогниш на обесправените. :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Jaс ко мал имам пукано во магаре со воздушна пушка! :oops:
Леле како рикало... :lol:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
lele sto sum napravil ednas!Od 11-ti sprat zemanje onie rasprskuvaci sto se so zemja i vnatre kal frlanje i koga skrsiv sofersajbnata na kolata!sum se uprpal!I vednas doma!!!!!:)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
pa redovno se sobiravme na partizanska i sobiravme po 30 den 5 ili 6 deca ke kupevme jajca i mavavme po koli :):) hehe i posle koa ke padneshe sneg mavavme po koli so sneg hmmm sho drugo a da posho ziveam odma do centarot za stranski jazici lupavme na vrati na uchilnicite i nekoi drugi ujdurmi
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Јас уште правам бељи од овој тип. Ви текнува ли на оние што ке ги стиснеш и се дуе и за 5-6 секунди смрди на расипани јајца? 30 денари се, уште ги има. Ке ја чекавме дуплата 15 на автобуска и ке отвори врата, го маваш кесичето и фрлаш во автобус...закон!

Ден денес ѕвонам по ѕвончиња во зградата во охрид што ми е. Летово јадев шамар!

Им ги крадам кредите на професорите кога сме втора смена за да не може да пишуваат на табла (кредите во канцеларија ги заклучува директорот во 3 саат)

Како никој не дишел гуми од коли?

Ехеееееее уште многу има

***едит***

Ке ја одштрафиш таблата со копчињата од лифтот, ке ги преспоиш жиците т.е. 7 ке биде на 6, шести на четврти. Можете да мењате само по 2 ката дека е кратка жицата тамо. т.е. 7 максимум на 5 да го спуштите.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Dimitarc напиша:
Јас уште правам бељи од овој тип. Ви текнува ли на оние што ке ги стиснеш и се дуе и за 5-6 секунди смрди на расипани јајца? 30 денари се, уште ги има. Ке ја чекавме дуплата 15 на автобуска и ке отвори врата, го маваш кесичето и фрлаш во автобус...закон!

Ден денес ѕвонам по ѕвончиња во зградата во охрид што ми е. Летово јадев шамар!

Им ги крадам кредите на професорите кога сме втора смена за да не може да пишуваат на табла (кредите во канцеларија ги заклучува директорот во 3 саат)

Како никој не дишел гуми од коли?

Ехеееееее уште многу има

***едит***

Ке ја одштрафиш таблата со копчињата од лифтот, ке ги преспоиш жиците т.е. 7 ке биде на 6, шести на четврти. Можете да мењате само по 2 ката дека е кратка жицата тамо. т.е. 7 максимум на 5 да го спуштите.
Za ova so liftov stvarno ne si normalen!!:)Stiskas na 2 i liftov nesto gore ti odi!Jas ke umram od strav!!!pu pu pu!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
а онаа эаебанција со пара? врэуваш со рибарски конец книжна пара ја ставаш на сред пат и коа ќе се наведне некој да ја эеме му ја тргаш

со еден другар еднаш се потпишувавме во лифт со упаљач и случајно го эапаливме лифтот ;))))
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Па се ебев со другарка ми.
:)
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Редовни дневни активности:
а) Сеир мисии:
1. Поставуваш контејнери на улица на кривина и заземаш заклон
2. Отвараш табла за регулирање на семофори и правиш рандом конфигурација.
3. Земаш жица од калај за лемење, идеш до флиперница или продавница откако ќе затвори. Ја ставаш жицата во брава и ја топиш со упаљач. Сабајлето одиш да испазариш и да си поиграш.
4. Оптегнуваш дебел рибарски конец на 30цм од земја на прометно место, приквечер
5. Викаш такси возило на иста локација од сите компании
6. Фаќаш контејнер-маче, му врзуваш празна конзерва со врвца за опаш, го пушташ во зграда

б) Борби со следниве орудија и помагала
1. ОРУЖЈЕ: На алуминскa цевкa од ТВ-антена лепиш со селотејп испразнет кибрит залепен за цефката кој служи како држач и магацин за муниција; MУНИЦИЈА: црвени топчиња од грмушки, кои растат у маало
2. ОРУЖЈЕ: Даска, ластик чии краеви се заковани со шајки од едната страна на даската, штипка за пружење алишта закована од другата страна на даската; МУНИЦИЈА: тапи, семки од кајсии, семки од цреши, камчиња
3. ОРУЖЈЕ: I) Чатал, дрвен со дебел ластик од внатрешна од точак и парче кожа на средина на ластикот; II) изолирана бакарна жица со тенки гумени конци извадени од ластик од гардероба; МУНИЦИЈА: I) камења; II) пачки
4. ОРУЖЈЕ: Долна половина од пенкало со федер; MУНИЦИЈА: сноп од неколку чкорчиња кои летаат кога ќе ги запалиш
5. 2 штрафа и 1 мутер, рендаш фосфор од главата на чкорчињата. Штрафовите се притегнати еден кон друг со мутерот, а во мутерот е поставен фосфорот. Ја удираш направата од земја и пука.
6. Пуниш кеси со вода(може и куртони), излегуваш на тераса и бомбардираш
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
posledna glupost sho sum ja naprail u shkolo beshe pred da zavrsham 4ta so 4 drugari kupivme oni sprejovi znaete sho smrdat gnasno i namerno zakasnifme na chas vlegofme i ja isprskafme cela uchilna i posle toa izlegofme od chas i go isprskafme celo geogi toj den ne se ucheshe nemozeshe mnogu smrdeshe
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Мирни деца сте биле вие, јас во 8мо се пострав на катедра на професорката по физика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom