Детска порнографија

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.148
Поени од реакции
331
ragazza напиша:
Или учествувале во дистрибуција на материали или имале разни материали дома , барем тука така е то , за само гледање нема казни.
Мислам дека има акции кај што ако гледаш на такви страни , ип адресата тие под присмотра ( следење)..
Така и мислев. Нема никаква причина да се осудуваат луѓе кои гледале такви работи. Ако поставуваат или снимаат, тоа е веќе друга работа.
p.s.

Неколку информации за до кога не се смета веќе детето за дете и е дозволен секс и хетеро и хомо.
http://www.avert.org/aofconsent.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_consent

Водат Јужна Кореја и Шпанија со 13 години.
Канада, Црна Гора, Хрватска, Австрија, Унгарија, Италија итн.. е 14 години. Што е тоа осмо одд:)
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Delot so svekjata i poddrskata protiv detska pornografija go sfativ, ama onoj drugiot del kade sto 'zgrozenite forumdjii' prakjaat iskreni chestitki do pedofilite ushte ne mi e jasen...
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
2,197,299
Немам коментар. Деца бе еј...
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
33
A ja pa budala gi odbijam

fala nikola

Spain

The age of consent in Spain is 13, as specified by the Spanish Penal Code, Article 181(2). However, if deceit is used in gaining the consent of a minor under 16 years an individual can be charged under Article 183(1) upon parental complaint.
"181(1) El que, interviniendo engaсo, cometiere abuso sexual con persona mayor de trece aсos y menor de diecisјis, serб castigado con la pena de prisiуn de uno a dos aсos, o multa de doce a veinticuatro meses.(2) A los efectos del apartado anterior, se consideran abusos sexuales no consentidos los que se ejecuten sobre menores de trece aсos, sobre personas que se hallen privadas de sentido o de cuyo trastorno mental se abusare." (Approximate translation: An individual who, without violence or intimidation and without consent, attempts acts against the freedom or sexual indemnity of another person, will be punished ... In addition to the previous section, sexual abuses are prohibited against those that are under thirteen years...) "183(1) El que, interviniendo engaсo, cometiere abuso sexual con persona mayor de trece aсos y menor de diecisјis, serб castigado con la pena de prisiуn de uno a dos aсos, o multa de doce a veinticuatro meses." (Approximate translation: An individual who, with deceit, commits sexual abuse with a person under sixteen years, will be punished...)
[edit]Sala na strana smrt na pedofilite
 
Член од
6 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Toj sto gi zloupotrebuva jas sum za smrtna kazna pa da vidime dali ke ima posle takvi
 
V

Viktoranius

Гостин
2.299.416.....тоа е мојата свеќа.
Иначе детската порнографија е многу гнасна работа...нека им е на душа на родителите што си ги дават децата за пари.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ako nekogas bidam milijarder golem del od bogatstvoto ke go potrosam na platenici koisto ke ubivaat vakvi moroni.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.431
Ма за такви само смртна казна!!!!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
pedofilite nikogas nema da se izlecat,,ma kolku pari da se potrosat na nivniot pomaten i zamracen um.drzavata treba da vovede mn porigorozni kazneni merki ne samo aktiven zatvor,nego tie luge dozivotno da ne se pusta da setaat po uluca.Inaku vo moja neposredna blizina pedofilot e osuden na 11 god kazna zatvor, za polov napad na 15 deca na vozrast od 8 do 14 god,izvinete ako nesto i sum promasila so tocnosta na podatocitei letovo si bese doma celi ni manje ni vise 15 dena kako na odmor.Pa vie videte sega sto e nasava drzava.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
81
Smrtna kazna. Ne bre tuku na sred plostad na klada. i da ne se spaluvaat tuku da se seckaat del na del. I na TV vo zivo da ide
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.575
алатот на пенушка и секирче хммм секирче море со камен да му го сечат овај толчат.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
2,373,414 e мојата свеќа...И мојот коментар беше
Let this STOP...
 
На врв Bottom