Детска порнографија

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
222
Мojaта 2,375,947.

Нема да речам смртна казна за нив.
За нив треба мачење, убо, машки да се измрцварат.
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Незнам како можи некои родители да ги пуштаат својте деца да вршат порнографија.Тие немаат душа не мислат каков човек ќе стани од тоа дете.Тоа е убиство за детето
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
88
Абе луѓе што ви е на вас. Во кој век живеете. Биле педофили и сега ќе ги сечеме, палиме, мачиме. Си постои и закон и затвор. Ќе им судат и после многу години затвор. А во затвор(барме знам за во УСА) баш сакаат педофили ако ме разбирате. Од сите прекршители во најомразени се педофилите. Не мора вие да ги мачите, забавата ќе им почне кога ќе стигнат во таму.
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
12
2 436 159
Ми се превртува во стомакот!Одвратно!Жално!
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
722
Поени од реакции
104
Анимирана детска порнографија

А што мислите за анимираната детска порнографија, односно кога акцијата е нацртана и при тоа не се употребуваат живи малолетници?

Исто ли треба да се гонат створителите, т.е. цртачите? А корисниците, и тие ли во затвор, или во смрт?

Пред да се истрчате и одговорите по инерција, размислете за човековите права за слобода на изразување.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.450
Поени од реакции
383
2 436 218

Демократијата и интернетот не треба да се начин на кој секој манијак ќе ги обавува своите патолошки потреби. Одвратни, болни луѓе!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.622
Поени од реакции
38.500
А што мислите за анимираната детска порнографија, односно кога акцијата е нацртана и при тоа не се употребуваат живи малолетници?

Исто ли треба да се гонат створителите, т.е. цртачите? А корисниците, и тие ли во затвор, или во смрт?

Пред да се истрчате и одговорите по инерција, размислете за човековите права за слобода на изразување.
Знаеш,внук ми ги гледа нинџа желките и сака да биде дел од нив.Претпоставувам анимираните серии служат за забава.Кога некој ќе нацрта аниминирана детска порнографија,за да биде поидеална треба да ја доживее,да се соживее.Исто и кога се снима филм,се треба да се почувствува за да се интерпретира најдобро што може.Што мислиш,тој што се изразува преку слика не го видел или доживеал во живо она што сака да го наслика?
Затвор со психофизичка тортура,бел ден да не видат никој од тие што злоупотребуваат дете,кое ниту разбира,ниту може реално да размисли,ниту знае што му прават.Овде нема простор за човекови права,нема простор за изразување има само простор за осуда и каменување.Неможе да се зборува за човекува права,за слобода на размислување,понашање или чувствување кога едната страна не е способна да свати што се случува,ниту сака да го прави истото.
Само немојте да мешате баби и жаби.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
165
2,436,569...
Какви идиоти постојат само на светов....без чувства! Болни!!
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
2,436,583 е мојата свеќа...

Ја би ги стрелала тие педофили... ми се гади само кога ке ми спомнат... греота невините деца... :'(
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
722
Поени од реакции
104
Знаеш,внук ми ги гледа нинџа желките и сака да биде дел од нив.Претпоставувам анимираните серии служат за забава.Кога некој ќе нацрта аниминирана детска порнографија,за да биде поидеална треба да ја доживее,да се соживее.Исто и кога се снима филм,се треба да се почувствува за да се интерпретира најдобро што може.Што мислиш,тој што се изразува преку слика не го видел или доживеал во живо она што сака да го наслика?
Не знам за тебе, ама јас мислам дека човековата фантазија нема граници и не е ограничена само на она што директно го приемаме преку сетилото за вид.

Затвор со психофизичка тортура,бел ден да не видат никој од тие што злоупотребуваат дете,кое ниту разбира,ниту може реално да размисли,ниту знае што му прават.
Да се разбереме, јас не ја оправдувам педофилијата. Педофилите се болни или пореметени луѓе.

Само, во случајов (анимирана порнографија) другата страна НЕ ПОСТОИ, т.е. само производ на нечива фантазија. Никој не е повреден, а може да се каже дека на некој начин и волкот сит и овците на број.

Овде нема простор за човекови права,нема простор за изразување има само простор за осуда и каменување.Неможе да се зборува за човекува права,за слобода на размислување,понашање или чувствување кога едната страна не е способна да свати што се случува,ниту сака да го прави истото.
Под мотото "ова го правиме за да ги заштитиме децата" грабливите луѓе кои се на власт пополека и неосетно не лишуваат од основните човекови права на приватност, слобода на изразување и слобода на информациите.

Заебано богами, пошто иднината според Орвел воопшто не ми се допаѓа.

Само немојте да мешате баби и жаби.
Само сакам да потсетам дека не е све црно и бело, помеѓу има еден тон нијанси на сиво. И плус цел спектар на бои.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
А што мислите за анимираната детска порнографија, односно кога акцијата е нацртана и при тоа не се употребуваат живи малолетници?

Исто ли треба да се гонат створителите, т.е. цртачите? А корисниците, и тие ли во затвор, или во смрт?

Пред да се истрчате и одговорите по инерција, размислете за човековите права за слобода на изразување.
сакаш да кажеш исто како средношколците ко ќе цртаат по ѕидовите ,таблите,катедрите к.. и ред други работи? мислам за се постои казна,а пред се родителите се виновниците мислам на помладите.дозволуваат своите деца да гледаат еротики или му купуваат мобилни да можат да гледаат клипчина.може избегав од тема али треба да се заштитат младите.:smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.622
Поени од реакции
38.500
Не знам за тебе, ама јас мислам дека човековата фантазија нема граници и не е ограничена само на она што директно го приемаме преку сетилото за вид.
Да се разбереме, јас не ја оправдувам педофилијата. Педофилите се болни или пореметени луѓе.
Само, во случајов (анимирана порнографија) другата страна НЕ ПОСТОИ, т.е. само производ на нечива фантазија. Никој не е повреден, а може да се каже дека на некој начин и волкот сит и овците на број.
Под мотото "ова го правиме за да ги заштитиме децата" грабливите луѓе кои се на власт пополека и неосетно не лишуваат од основните човекови права на приватност, слобода на изразување и слобода на информациите.
Заебано богами, пошто иднината според Орвел воопшто не ми се допаѓа.

Само сакам да потсетам дека не е све црно и бело, помеѓу има еден тон нијанси на сиво. И плус цел спектар на бои.

Знам дека човековата фантазија не е ограничена,но сите оние големи филмски,ликовни дела за да се изработат идеално,се доживуваат на некој начин.На пр.филм со дуносауриси,режисерот прво добро ги проучува тие времиња,оди во музеи,ги согледува разликите,па го создава делото со помош на фантазија+реалност.Глумците посетуваат боречки вештини за некој филм,часови за пеење или слично.Значи секој мора да го доживее на некој начин она што сака да го интерпретира.Од каде во неговата фантазија детска порнографија?Од каде знае како е се тоа?Испаѓа ниту видел,ниту чул според тебе,само фантазија.Е баш и не верувам во тоа:)
Во анимирана порнографија другата страна реално не постои.Но ужасното е тоа што во неанимирана постои.Ако некој денес дрка на анимирана детска порнографија,утре ќе ...Јас сум за да се спречи такво изразување,да се забрани,да неможат да се задоволуваат на дете на било кој начин.Не можам да гледам начин како и нив би им било добро(волкот сит,овците на број),освен во психијатриска установа.Несакам да барам начин да бидат среќни,освен да им се укаже да се лечат.
Не е лишување од слобода на искажување ако осудиш или забраниш чин што некого загрозува или во иднина ќе го загрози.Ако се дозволи анимирана,тоа е сепак начин да се задоволат педофилите.
Не е се црно бело,ова е некоја сива нијанса која има за цел исполнување на некое ужасно задоволување.Ужасно.
 
На врв Bottom