Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
M

**MEMORY**

Гостин
Пааааа мажи, немојте да претерате. Сфаќам спортистите да се депилираат, ама останатите??!! Добро сега, ако правиме муабет за некој што е како вепар, треба да си се издепилира.... Не е лошо на градите и под пазуви, ама останатото е мислам претерано
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Машките со влакна ми се посекси :)
Од хигиенски причини сакам да биде среден кај пазувите и кај половиот орган.Таму не смее ништо да штрчи,а како ќе се средува тоа оставам на него.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Zena sum i sakam vkusno izdepilirani t.e .depilacija na gradite ili na grbot ako ima potreba ,a na nozete ...vo nikoj slucaj ko iskubeni kokoski mi se po cinot na depilacija(od iskustvo zboruvam)duri i odat so razdaleceni noze:vozbud:ha ha ha ...bez navreda,naj dobronamerno tvrdenje..
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4
pa sekako be luge, depilirani mazi i toa celi
pa u koj vek ziveeme
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Epa ziveeme u 21 vek i so ima veze toa so depiliranjeto ? Ja kako masko sum totalno protiv , ova e nekoj moden trend propagiran od Gay lobito niz svetot i kaj i da e ke projde. Znaci depilacija samo dokolku mora dokolku imam vlkana kolku majmun(za sreka neam ) taka da ne planiram da se depiliram
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Само под мишка. Останатото ми е грдо и немажествено. Па уште кога ќе видам како им растат подкожни влакна или бубуљичиња од депилацијата...нееее...Мажи, гордејте се со вашата машкост:mist: !
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Под мишка pod default se znae deka se brici :) hahaha
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Само под мишка. Останатото ми е грдо и немажествено. Па уште кога ќе видам како им растат подкожни влакна или бубуљичиња од депилацијата...нееее...Мажи, гордејте се со вашата машкост:mist: !
Bravo konecno da najdam edno devojce so vaka pametno razmisluvanje , ko sto trgnal trendov generacijata na moite vnuci site ko boki 13ka ke bidat :kesa:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Тоа дека треба машките да немаат влакна на одредени делови од телото,се подразбира.А тоа дека депилацијата е најдоброто решение е факт.Дали ке се депилираат,ке ставаат креми или ке се бричат,изборот е нивни,само да немаат влакна,21 век е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom