Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.337
Хуху јака тема брате ја да си кажам искрено и да почнам онака од доле еве.......... на нозете не се бричам а и не помислувам (иако сум ракометар и трчам на гакици нозете се доста видлив дел али едноставно тоа е женска работа), кај гениталиите се бричам од причина што е по хигиенски, веќе на стомакот а исто така и на градите не се бричам може шат пат кога многу ќе нараснам да се поминам со машинката онака површински али само да ги скратам да не се ошутам како женско сепак да го имам наликот на машко, под мишки се бричам веќе таму пошто и таму е по хигиенски а и мислам дека иам по брзо движење на раката а со тоа и по силен шута и онака поеќе смди коа не се бричиш, на фацата нормално како секое машко и толку, иако со моите 16 години мислам дека дури и ова е премногу на 3 места да се бричам али добро така е во мода јас мисла дека под мишки, гениталии и фаца е оправдано машко да се депилира а се останато е женска работа ..... !!!
Јаооооооо мајко моја, маживе денеска ептен станале фенси или страшно почнале да ја губат самодовербата. Се депилираш под мишка а таму имаш жлезди таму баш не треба да се депилираш, да се бричиш да. И кај гениталиите едно прашање, коа ја буташ тоа гениталијата таа момичката не ја боцкаат влакненцата што малку израснале или тасма се праиш пред секој секс, ако се праиш тасма ондак свака ти част :) . И по лице ли бе хахаххахаха, која црна хигиена бре човек ако не си измиен и да се тасмосаш и да не се тасмосаш ќе смрдиш.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Нозе никогаш не би депилирал, под мишки ионака не ми растат влакна (медицинско чудо сум), а кај гениталиите чат-пат заради хигиена.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Јаооооооо мајко моја, маживе денеска ептен станале фенси или страшно почнале да ја губат самодовербата. Се депилираш под мишка а таму имаш жлезди таму баш не треба да се депилираш, да се бричиш да. И кај гениталиите едно прашање, коа ја буташ тоа гениталијата таа момичката не ја боцкаат влакненцата што малку израснале или тасма се праиш пред секој секс, ако се праиш тасма ондак свака ти част :) . И по лице ли бе хахаххахаха, која црна хигиена бре човек ако не си измиен и да се тасмосаш и да не се тасмосаш ќе смрдиш.


Не биди кретен бе не реков дека се депилирам некаде со бикче само на сите места каде што кажав не биди глуп нема машко на светот кое што не се бричи на фацата под мишки се бричам од причина што така ми е покомотно спортист сум нон стоп сум на маица и гакици како ќе изгледа кога ракавот ќе ми се настрани на надоле сум видел такви и воопшто не е добра глетката и за машки и за женски а со тие жлезди за борави бе човек па јас не ги сечам жлездите тие се 1 сантим под кожата не биди глуп кај гениталии исто така ми е покомотно и немора дазначи дека си фенси епа 90 % од машките го прават тоа кога не се бричев и кога например ќе разговарав со некој на таа тема се осеќав некако 10 години поназад по старомоден од нив, по полн сум со живот вака повеќе сила имам незнам зашто тоа најверојатно некој стереотип али во секој случај ми влева повеќе енергија па ако си ти еден од тие 10 % машки кои се носат уште по комуњарската програма ''вуна како мајмун'' само си продолжи тоа е твое право али најреално ја барем за мене не познавам мој врсник или година -две постар или помлад кој не се бричи под мишки за гениталии незнам али сигрно 70-80 % од нив се бричат и таму ти си очигледно некој одметник така барем заличуваш со понашањето !

--- надополнето ---

Светот се мења бе брат со него се мењаме и ние !:toe:

P.S- кај машки едино не толерирам депилирање или бричење на нозе, гради и стомак и раце другото е се ок ! (под поимот депилација се подразбира и депилирањето со БРИЧ бе смотан не само со восок и што ти знам тааму мисли малку има разни типови на депилации една од нив е и секојдневната со брич !)

--- надополнето ---

Ете така треба(сепак за фаца зависи).
Епа нели сум во право :) таму е дозволено според мене инаку на други места тоа е веќе педеристична ствар !:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.337
Не биди кретен бе не реков дека се депилирам некаде со бикче само на сите места каде што кажав не биди глуп нема машко на светот кое што не се бричи на фацата под мишки се бричам од причина што така ми е покомотно спортист сум нон стоп сум на маица и гакици како ќе изгледа кога ракавот ќе ми се настрани на надоле сум видел такви и воопшто не е добра глетката и за машки и за женски а со тие жлезди за борави бе човек па јас не ги сечам жлездите тие се 1 сантим под кожата не биди глуп кај гениталии исто така ми е покомотно и немора дазначи дека си фенси епа 90 % од машките го прават тоа кога не се бричев и кога например ќе разговарав со некој на таа тема се осеќав некако 10 години поназад по старомоден од нив, по полн сум со живот вака повеќе сила имам незнам зашто тоа најверојатно некој стереотип али во секој случај ми влева повеќе енергија па ако си ти еден од тие 10 % машки кои се носат уште по комуњарската програма ''вуна како мајмун'' само си продолжи тоа е твое право али најреално ја барем за мене не познавам мој врсник или година -две постар или помлад кој не се бричи под мишки за гениталии незнам али сигрно 70-80 % од нив се бричат и таму ти си очигледно некој одметник така барем заличуваш со понашањето !

--- надополнето ---

Светот се мења бе брат со него се мењаме и ние !:toe:

P.S- кај машки едино не толерирам депилирање или бричење на нозе, гради и стомак и раце другото е се ок ! (под поимот депилација се подразбира и депилирањето со БРИЧ бе смотан не само со восок и што ти знам тааму мисли малку има разни типови на депилации една од нив е и секојдневната со брич !)
Прај си како знаеш (за жлездите можеш да си направиш проблем верувај), али да се депилирам на лице треба да сум швркнат нешто, е каква е таа депилација со брич не знам
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Прај си како знаеш (за жлездите можеш да си направиш проблем верувај), али да се депилирам на лице треба да сум швркнат нешто, е каква е таа депилација со брич не знам

Добро ако ти е полесно да сватеш се бричам на тие места ајде ок еве добро е сеа ? а еве си кажувам на фаца, под мишки и гениталии се бричам хаха аман бе човек толку ли си двосмислен па нема ваљда да се депилирам со депилациони ленти на лицето хахахахахх ајјјјјјјј едвај ве сватив и тебе и AnaMercury за што зборите и што се чудите :vozbud:
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Порано кај жените која имала најмногу влакна на нозете била најјака женска во градот... што значи порано за порано, сега како ние можеме да се мачиме тука секој месец да умираме од бол и за хигиена и за лепота можат и мажите, ако се средува не значи дека е педер туку дека не е старомоден, запуштен итд
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
15
Поени од реакции
2
I ja sum za toa!!!! zensko ne treba vlakna da imaat,posto e toa nemoguce...postoi depilacija!!!! a za maskite.............nejkam mazni i bez vlakna...sakam da imaat..sea ne mnogu mzoe ali pak..toa mi e bas maskosta kaj niv!!!!!!!! bar ja taka mislam:))))
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Samo za pred leto e OK posle nemora stalno .
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Женски депилирани тасма....јас ете на лето си депилирав нозете...базент ова она..панталони неможам да си облечам страшно се потев..и се рокнав..сеа не се депилирам до јуни месец:toe:
 
П

Пепси_

Гостин
На нозе НИКАД иако сум ептен влакнест (гени бе гени цел сум на татко ми :pos2: ). А под пазуви и гениталии редовно бидејќи се чуствувам по чист и одма филингот е по добар.
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Не...ама сваќам ако некој има потреба од анал...секс...и да се спаструе околу ректал........
За такви би било оправдано(претпоставувам).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Депилирано машко на нозе и раце, како билдерине, ауу бљак. Под мишки може, сфаќам, ама нозе и раце. Кам он луѓе, сериозно, не знам по што ќе се разликуваме ние женските од машките ако продолжите вака. Депилирање сегде, веѓи чупање, носење розево, кај е крајот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom