Депилирани мажи: да или не?

Depilirani mazi-da ili ne?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
mene ne mi preci ako maskoto ne gi izbrici nozete t.e. ne se izdepilira, normalno ok e i taka, no ako pod pazuvi ne se izbrici ili bradata (sto sekad me irititira kao ne e bricen) nepodnesuem :D:vozbud:
 
G

Giggles

Гостин
Неее... Нека си биде машко во секоја смисла на зборот, нејќам ко ќе го допрам да биде помазен и од мене(у случај ја да не сум средена ко шо треба) хахах :kesa:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Машкото треба да си биде машко,погрубо да изгледа затоа велиме припадник на посилниот пол,а не некои мазни,чупени,може некои и шминки и пудри користат-тоа не.:nenene: Се знае женското како припадник на понежниот пол треба да биде негувано и да си користи козметички препарати наменети за нив.Единствено само машкото треба да си биде бричено под пазувите тоа е неизбежно ако сакаме да не не осеќат уште од километар кога си испотен.:tv:
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
Епа не рекол господ за џабе "Машкото е совршен, а женската ќе треба цел живот да се шминка" :D:D , јас само се бричам под пазуви, а нозе, раце и други места, неам чепнато :D:D а и немислам да чепкам, па макар и неам многу така да добро е
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Отстранување на влакната кај машкото само кај гентилиите и под пазувите, добро е поради хигиена, кој како сака нека вика ама друго е. Инаку депилирање на нозете, градите и др. што е многу, многу е. Па се знае машко е, треба да биде мажествен. Можеби звучам старомодно, но ова помодарство во врска со депилацијата на мажите ми е некако ептен педерска работа, машко со депелиринаи нозе хммм....не.
 
O

Orion.

Гостин
Природно не сум нешто мн влакнест ама гради депилирам. Мн ми е чкарт вуна на гради.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Mashkoto mozhe, pozhelno e, NO i ne mora dokolku taka odluchil , dodeka zhensko nedepilirano, so mustachinja i brkchinja, race so mov ....nalik na Goca - eeeeee toa vekje e grdoooooooooooooooooo i odvratno:poss:
http://www.rol.ru/pictures/misc/news/no1.jpg
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.873
Значи многу ок е да е долу среден сепак за орал не го бива со влакна, како и да е боље е онака на мазно и нему и мене, за на други места нема потреба ама меѓуножјето пожелно е барем од моја гледна точка. Мерси.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Значи според анкетава повеќето преферираат мажиња од типот а ла педеракис. Аман бе...
Не викам горило да биде некое, фала Богу до толку знае веројатно да одржува лична хигиена, ама па помазен и по упицан од женската да е...ако ми е за тоа подобро ке се полезбејчам ебаго.
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Хуху јака тема брате ја да си кажам искрено и да почнам онака од доле еве.......... на нозете не се бричам а и не помислувам (иако сум ракометар и трчам на гакици нозете се доста видлив дел али едноставно тоа е женска работа), кај гениталиите се бричам од причина што е по хигиенски, веќе на стомакот а исто така и на градите не се бричам може шат пат кога многу ќе нараснам да се поминам со машинката онака површински али само да ги скратам да не се ошутам како женско сепак да го имам наликот на машко, под мишки се бричам веќе таму пошто и таму е по хигиенски а и мислам дека иам по брзо движење на раката а со тоа и по силен шута и онака поеќе смди коа не се бричиш, на фацата нормално како секое машко и толку, иако со моите 16 години мислам дека дури и ова е премногу на 3 места да се бричам али добро така е во мода јас мисла дека под мишки, гениталии и фаца е оправдано машко да се депилира а се останато е женска работа ..... !!!
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Хуху јака тема брате ја да си кажам искрено и да почнам онака од доле еве.......... на нозете не се бричам а и не помислувам (иако сум ракометар и трчам на гакици нозете се доста видлив дел али едноставно тоа е женска работа), кај гениталиите се бричам од причина што е по хигиенски, веќе на стомакот а исто така и на градите не се бричам може шат пат кога многу ќе нараснам да се поминам со машинката онака површински али само да ги скратам да не се ошутам како женско сепак да го имам наликот на машко, под мишки се бричам веќе таму пошто и таму е по хигиенски а и мислам дека иам по брзо движење на раката а со тоа и по силен шута и онака поеќе смди коа не се бричиш, на фацата нормално како секое машко и толку, иако со моите 16 години мислам дека дури и ова е премногу на 3 места да се бричам али добро така е во мода јас мисла дека под мишки, гениталии и фаца е оправдано машко да се депилира а се останато е женска работа ..... !!!
Ете така треба(сепак за фаца зависи).
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Не ја читнав цела тема, али глеам девојчињава наши не сакаат депилирани машки на нозете а сите се палите на Бекам и компанија...
Познати се, богати се или што е работава?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Ја се средувам секад сегде,не можам бе вуна...........
GAY... :baeh: :icon_lol:

Ете така треба(сепак за фаца зависи).
Respect

Значи според анкетава повеќето преферираат мажиња од типот а ла педеракис. Аман бе...
Не викам горило да биде некое, фала Богу до толку знае веројатно да одржува лична хигиена, ама па помазен и по упицан од женската да е...ако ми е за тоа подобро ке се полезбејчам ебаго.
Па и да е горило бе, машко е. Ко небаре неприродно е.

Сепак се согласувам, пазуви може ама не мора, гениталии it's a must,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom