Депилација

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
За машките едно прашање... гради на колку години одприлика почнавте да депилирате? :)
Обично се почнува кога останатите ке почнат да се интересираат за љубовната черга или тепих :D 16-17 па нагоре :)
--- надополнето: 13 јуни 2013 во 15:12 ---
Јас сум многу изненадена кога ќе видам дека машките навистина се бричат и на други места освен на лицето и под пазувите :)
На грб на пример? :P
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Moже ли да ми препорачате некоја добра машинка за депилирање или ако знае некој од каде можам да си купам адаптер?Јас имав philips i zadovolna сум ама адаптерот ми се расипа па си купив braun ама воопшто не е добра па сега најверојатно ке си купам пак philips или ако можам да најдам само адаптер.




Јас имам оваков.. и сум многу задоволна од него. Не е многу скап... го користам веќе 2 години, мака нема.. а и не боли многу со него..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
А бе ај! Бричено машко на градите, па и на грбот!?
Ве сакаат ли барем девојките такви измазнети?
Хехехе не знам се немам бричено на грб бидејки немам влакна, гради и нозе сум депилирал, признавам, кога бев во лудите години 16-19... Инаку што се однесува до сакањето, релативна работа, некои сакаат мазни, некои влакнести :) Единственото нешто што не можам да сватам е машко со целосна трајна епилација, од нозе, преку гениталии па до гради и грб...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
А бе ај! Бричено машко на градите, па и на грбот!?
Ве сакаат ли барем девојките такви измазнети?
А замисли се депилираат и на нозе :eek: Како бе маж без влакна на нозе? Е што генерации дојдоа, се чупат, си депилират нозе, грб, гради...ништо чудно и фустанчиња да носат еден ден :D И после они биле појакиот пол, абе ајде, било је то некада давно...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
А замисли се депилираат и на нозе :eek: Како бе маж без влакна на нозе? Е што генерации дојдоа, се чупат, си депилират нозе, грб, гради...ништо чудно и фустанчиња да носат еден ден :D И после они биле појакиот пол, абе ајде, било је то некада давно...
И после ќе се жалат дека жените не знаеле што сакаат?! :D
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
И после ќе се жалат дека жените не знаеле што сакаат?! :D
Ај речи шо да сакаме? Си го запознала како маж, у кревет гледаш 4 нозе со лакирани црвени нокти! Збукна бе, па после они не не сваќале :icon_lol:
 
Член од
14 јуни 2013
Мислења
1
Поени од реакции
2
:( јас сум женско и имам влакна на целото лице, на брадата, надусница, буквално целото, црни ми се и се познаваат ептен. И на секои три дена се депилирам. Но тие пак растат, џабе ми е депилација,стварно ми е мака веќе. Шо да праам? некое друго чаре освен депилација има ли? засекогаш да ми исчезнат сакам :( мн сум тажна:unsure:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
:( јас сум женско и имам влакна на целото лице, на брадата, надусница, буквално целото, црни ми се и се познаваат ептен. И на секои три дена се депилирам. Но тие пак растат, џабе ми е депилација,стварно ми е мака веќе. Шо да праам? некое друго чаре освен депилација има ли? засекогаш да ми исчезнат сакам :( мн сум тажна:unsure:
Посети гинекoлог тоа може да се среди со хормонска терапија.
 
П

Пепси_

Гостин
А бе ај! Бричено машко на градите, па и на грбот!?
Ве сакаат ли барем девојките такви измазнети?
ти не сакаш да биде чисто и мазно доле кај гениталии кога ќе се соблече некој ? не зафркавај мајке ми....

како прво мене ми е грдо а не пак некоја да ме гледа таков обраснат буш цел....


и се чудам како кога ќе видите некој тип топ среден на тв или било каде се подмочувате од возбуда а тука коментирате глупости.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
ти не сакаш да биде чисто и мазно доле кај гениталии кога ќе се соблече некој ? не зафркавај мајке ми....

како прво мене ми е грдо а не пак некоја да ме гледа таков обраснат буш цел....


и се чудам како кога ќе видите некој тип топ среден на тв или било каде се подмочувате од возбуда а тука коментирате глупости.
Aбе заеби ти телевизија тоа е реклама, некој за таа реклама зел пари :icon_lol:
Средено мушко околу гениталии и под мишка да, ама љубовен тепих да издепилира и нозе само пендрак и зебра да го праиш :pos:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
ти не сакаш да биде чисто и мазно доле кај гениталии кога ќе се соблече некој ? не зафркавај мајке ми....

како прво мене ми е грдо а не пак некоја да ме гледа таков обраснат буш цел....


и се чудам како кога ќе видите некој тип топ среден на тв или било каде се подмочувате од возбуда а тука коментирате глупости.
А бе пепси! Тие рекламите и порничите паметот ви го извадија!
Дали вие мажите си мислите дека ако користите жилет таков и таков, сабајле ќе се разбудите покрај гола нимфа која ќе ја наметне вашата кошула и ќе ви донесе кафе?! :facepalm:

Работете на самодовербата, не туку сте запнале да се депилирате!
Јас си сакам маж како што го личи - со сите салтанати! ;)
 
П

Пепси_

Гостин
немам коментар на одвратностата што ја негувате.... сигурно пола град шета со буш. да ве читат некои амери ќе мислат дека по пештери спиеме уште....
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
немам коментар на одвратностата што ја негувате.... сигурно пола град шета со буш. да ве читат некои амери ќе мислат дека по пештери спиеме уште....

А што е лошо со „грмушките“?
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom