Ден или Ноќ?

Ден или Ноќ?


  • Вкупно гласачи
    323

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Denot, pa ne sum jas vampir ( psst, da ne me cue vampirkata =)) )
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ноќна птица...Подобро функционирам ноќно,него дневно време.Особено сакам да го преспивам денов.Тоа ми е специјалност.:pos:

Ама го сакам и денот.Не дека не го сакам.Ама ја преферирам ноќта.:)
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
noke bidejki preku den nemozam da mrdam,maka mi e....i ne funkcioniram bas najdobro...i podobro se osekam noke...
no nekoi periodi poveke go sakam denot,bidejki mi treba sonce i svetlina...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ноќта ме исполнува по многу работи, затоа и ја одмарам, - се чуствувам себеси као ноќна птица
 
N

NeMiRnA

Гостин
Имам периоди и во денот и во ноќта.На пример овој период од денот ми е тамам,ако сум наспана да фукнкционирам топ,а навечер после 11 исто така супер ми е и можам да правам што сакам,имам енергија ехеееее,тогаш најубаво ми е за учење.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Па јас како љубител на спиењето, навечер сакам да си нанам, така да го бирам денот. Што знам, тогаш имам сила и желба за се... Дење сум расположена, башка се плашам од темница. Сакам кога можам убаво да гледам, да знам каде одам и дали има дрво пред мене. Дефинитивно сум денски човек. Ноќта ми е добра само за чмаење пред компјутер и пишување.:pipi:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ноќна птица сум дефинитивно. Ја обожавам ноќта, приватноста која ја имаш каде и да си, мирот, нема луѓе што излегуваат од сите страни, нема коли и автобуси... едноставно тишина.

Омилено време од 2 сабајле докај 4.
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Ниту едното, ниту другото!
Најубави дефинитивно ми се рани утра сеуште со темнина во нив, околу 4/5 и тивки приквечерни точно пред да зајде сонцето, кога како одвај да има сила да свети.

Тогаш имам примеси од светлината и темнината, а бидејќи јас сакам кога се е во едно, тоа ми е најинспиративнот дел.:pipi:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
zavisi.......zavisi od raspolozenie na primer...nekogas se osekam poubavo denje..nekogas noke...no sepak poveke ja sakam nokta..povozbudliva mi e i pointeresna...tivka....mirna.... hororna. :) haha
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Денот си има едни убавини кои ги нема ноќта,и обратно,неможам да направам барем јас селекција за овие две работи...
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Дефинитивно денот.Кога ќе се разбудам наутро,поаѓам со таа мисла дека ова е уште еден ден кој што треба да се искористи максимално и некако од внатре ми доаѓа некоја сила и очите ми се отвараат.Повеќе сакам преку ден да си шетам,да си одам на кафенце,одколку ноќе.Не ја сакам многу ноќта,со самото стемнување некако ми се губи еланот,па можам да кажам дека преку ден функционирам најдобро:igra:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Па и денот и ноќта ми се посебни на некој начин.
Го сакам денот за шетање наваму-натаму... ама па ноќта ми е поромантична некако..штознам:jaj:
Најмногу го сакам изгрејсонцето..кога се се менува и од тотален мрак доаѓа светлина.
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
ha den ili nok?Epa jas mislam deka poveke ja sakam nokta.Toa e zatoa sto me asocira na temnina vo koja se krijat mnogu nejasni raboti.Bas kako sto sum jas.Se obidov da se otvoram na licnost sto ja sakam i i veruvam no loso ispadna.Neznam no sega sekako ke rabotam preku den a navecer...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom