Ден или Ноќ?

Ден или Ноќ?


  • Вкупно гласачи
    323

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Сите горе наведени ми се свиѓаат
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Noc definitivno .....moze i izgrejsonceto .....denot cesto go prespivam :poss:
 

Sweet Barbie

I love U All....
Член од
29 мај 2006
Мислења
157
Поени од реакции
11
Ноќ дефинитивно. Има нешто маѓично смирувачко во неа. Се се одмара и се подготвува за нов почеток. Едноставно убаво...
 
Член од
25 мај 2006
Мислења
72
Поени од реакции
0
od polnokj pa sve dur ne se razdenit... sakam i nok ama i izgrejsonce
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
najveke ja sakam nokta so jakite zurki i najvaznite slucuvanja. posle toa mi sleduva relaksiranjeto posle 12 ( so go obazavam) i na kraj izgrejsonce koga se pocnuva od novo. a ne go sakam denot oti ne mozam da se dospijam zaradi sonceto
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
izgrejsonce mene mi e naj ubavo, posebno koga sum vo bogomila so drustvo, i mnogu cesto sedimie i cekame sonceto da se pojavi ...:)
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Најубав период од денот е изгрејсонцето поготово ако сте негде покрај езеро со девојка/дечко како на пример покрај Канео. Ако не сте биле треба да отидете пошто е нешто неверојатно.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Изгрејсонцето го обожавам. Иако ретко го гледам, кога сум будна многу сакам да застанам пред прозорецот и да го набљудувам.
 

osicka

ЅвЕрЧе
Член од
12 декември 2005
Мислења
312
Поени од реакции
4
Denot e daden od gospod sto znaci sekoja sekunda e ubava zavisi samo so kogo i kako ste ja pominale.
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Najmnogu sakam nok,ni izgrejsonce,ni zajdisonce,tuku prava nok,odkoga ke se stemni pa dodeka se razdeni.Najmalku sakam rano sabajle,mene togas mi e najslatkoto spienje,a najdobro funkcioniram navecer.Ponekogas i da imam nekoja rabota ja ostavam da ja zavrsam navecer,togas nekako mi e pomirno,pospokojna sum,ne me voznemiruvaat i ne me davat tolku kako preku den,i super mi e.
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
се од зајдисонце до изгрејсонце!
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
ko nok nema nisto podobro :)
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Баш вечерва многу ја сакам! незнам зашто али се осеќам ладен али кога ќе се допрам горам цел! а се тресам од што ми е ладно, а пот ми тече од челото!
ЈА ОБОЖАВАМ НОЌВА!!!
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Izgrejsonceto najmnogu mi se dopaga..... sjajot, ubavinata, prekrasnata gletka, i da ne nabrojuvam mnogu e ubavo. I mnogu sakam koga se vrakam sabajle doma i koga ke si sednam na terasa i gledam koga izgreva sonceto..... auu mnogu e dobro:je:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Јас па мислев анкетава е дали сакаме повеќе ден од ноќ ама нема врска јас ќе си одговорам.

Повеќе го сакам денот од ноќта, никогаш не сум сакал да останувам цела вечер буден и цел ден да го преспивам. Поарно ми е да си легнам 12-1 и да станам 8-9 за да го "искористам" целиот ден отколку да си легнам во 6 насабајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom