Демир Хисар - сте го посетиле?

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
CakNoris напиша:
Томче дали јас го праев бе Демир Хисар село??? А само две улици во Демир Хисар не се селјаци. Аферим. А кој се тие ако можам да знам? Да не се оние сега што ги афалтираја? Е можи тие да се. Дека најстари и истрошени сега ги асфалтират. :tapp::tapp:
Mojaта ја асфалтираа.... ЈЕС!! :):nesum: :nesum: :motor: :vozbud: :cds:
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
dj.goldy напиша:
. Najgolemite umovi vo cela Makedonija vi gi podarivme nie i treba da imate malku pocit sprema nas, da ne bidete tolku sebicnjaci, vprocem i bivsiot premier Vlado Buckovski poteknuva od Demir Hisar.
А бе преубо му кажа али овај не ти требалл со ке ти е овај е како тито минато свршено..само го страми демирхисар,,,тоа е тоа...:motor::mist:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ц.ц.ц... каква сапуница направивте.. не сте нормални иначе летово ке дојдам на 3-4 дена во демир хисар никад не сум бил а многу иам слушано за тоа место се надевам ке бидам задоволен...
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Necrophilia напиша:
ц.ц.ц... каква сапуница направивте.. не сте нормални иначе летово ке дојдам на 3-4 дена во демир хисар никад не сум бил а многу иам слушано за тоа место се надевам ке бидам задоволен...
Иди па види братче сигурно ке бидиш задоволен имаш частенје од мене ако дојдиш:pehar:
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
tomsaso напиша:
<tomsaso> jas drugar nemam interes od anastazija sateska
<tomsaso> nitu od sateta
<Tiesto^> epa sto e branish tolku?,
<Tiesto^> jas imav interes
<Tiesto^> porabotiv 10 dena tamu
<Tiesto^> zedov nekoj dinar
<Tiesto^> ama nikoj nejkam da me omalovazuva
<Tiesto^> a posebno ne taja

Тиесто е чак норис.. еве ја користољубивоста
Ц ц ц ц ц ц ц ц...Или C c c c c c c ... Како сакате....амааа дефинитивно не ни читам поќе шо ќе пишувате...Е си се одкостил од пари земање бе...кај ќе ги трошиш тие пари не знам јас....и имал интерес од Анастазија со тоа што поработил кај нив....dfsalkursahlfjkuesghlahdsjalhdaslgk
gdsahgjkldahgldkjsa
gdshakjldgs
јхдсчаклхачкјдсгхдсачкнлуѕвсдлчвугињбчгуивњнпрвучбфдсхсдфхсфдчлхлчјчлидфсдхсф
чкдсјгхдјкхкгдсагж

"овие се чкртајнци"....
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
tomsaso напиша:
Колку се користољубиви луѓето во демир хисар само некој што има нешто појќе знае..анастазија,bacilo..и јас сум тука негде во ист кош... и така е .. луѓето се користољубиви ама колку на било кое друго место.. е сеа не можи ане да речиш дека користољубивоста е кретенска.. за некој што нема ништо е единствен излез. Мене најповеќе ми смета малограѓанштилокот и пред све З'видлак. Па оти по некој случајност овде ситге на анастазија си се нафрлифте?? Али не можеме ништо да смениме тоа зависи од големината на местото... Ако малце генерализираме.. демирхисар е град полн со сељаци. Не може да граѓани кога 2-3 улици се постари а све друго е изградено во минатите 20-30 години. И дај прекинете со секакви расправии.. ако сакате ви кажа веселиот .. двобој на стадион.. овде од други се чека да кажат нешто... и го молам диме да не се глупира со поезијава макар што е поврзана со градот.. за љубителите на пишаниот збор има форум. .. а и ке забореав.. не влегувајте во конфликти со анастазија ако немате кичма да се расправате до крај. :))))))))

Така е за ова.. позијата си е наместо не е глупирање... а Томче знаеш што е глупирање?

Глупирање е што незнаете да го цените сопственото..

никој од вас не кажал, вчера излегов до слепче на манастир, си поминав вака и вака, го потсредиле местото.. или некој да кажеше сношти бев излезен, ваму беше многу добра забава, или незнам што било...

Како не се погоди некој да рече појдов на кафе со друштво во Дезодеја, Тундер, Пејковски... ваму прават најдобро кафе и слично...

Како не се погоди некој да каже бев на излет направив слики ги аплоадирав и еве видете како беше... тоа не е глупирање.

Глупирање е што цело време поединци на форумов сакаат самите да се омаловажат и за тоа трпат другите... Ова би го пишал и на друга тема... Како што во Македонија незнаеме самите да си ја цениме земјата, треба да дојде некој Ричард Бенкс (мислам дека го знаете од Yahoo) да не пофали колку сме биле добри, колку имало убави места тука... така и нас демирхисарците треба да дојде некој од страна и да пише на форумов... “Бев Демир Хисар, супер дечките се, многу закон си поминав...“

Е Томче тоа е најмногу малограѓанството... а не тоа што седеле некои женички и оговарале кој како бил облечен...

Малограѓанството се гледа во тоа колку го сакаме и цениме своето... а барем на форумов такви се ретки...
 
Член од
3 јули 2006
Мислења
39
Поени од реакции
0
Не се ретки секој ама баш секој го цениме нашето-нашиот Демирхисар и никој не рече грд збор за него!!А ако затебе не е ценење то што си е браниме честа и угледот и оти не сакаме никој да не навредува и да не омаловажува дека "луѓето не чинат"....тоа е твоја замисла..:duel:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
LaV4E напиша:
Не се ретки секој ама баш секој го цениме нашето-нашиот Демирхисар и никој не рече грд збор за него!!А ако затебе не е ценење то што си е браниме честа и угледот и оти не сакаме никој да не навредува и да не омаловажува дека "луѓето не чинат"....тоа е твоја замисла..:duel:
Изгледа треба да ја испрочиташ темава од почеток...
Јас бев првиот кој се бунеше против Анастасија дека прави грешка со навредата што ја кажа и дека треба да се извини... Второ колку треба погрди зборови да се кажани.

Едниот вика село е, другиот вика дека освен 2 улици сите се сељаци, некој вика дека најглуп народ живее тука... со тоа се цени Демир Хисар?

За тебе не мислев, затоа не те ставив во таа група кои не ценат... исто не би го ставил и бачило... незнам точно има уште неколку... но, има луѓе од Демир Хисар, или по потекло од Демир Хисар - Не е само Ана, врати се наназад ќе видиш муабетот на Драган_НС, една која била по потекло од Сопотница, а вели дека луѓето, сме исти како тие од Болницата... кои по секоја цена се обидуваат да го направат демирхисарскиот крај неценет...

за нив зборувам!
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
bacilo напиша:
Јас сум од д-х и онака ја познавам младава дама од скопје која е ептем безобразна,крајно дрска,несоодветна за годините нејзини да се служи со вулгарни зборови,нема ни трошка почит кон постари,не го сака родното место на родителите(мрази све живо од д-х),итн
Bacilo Оди другар лечи комплекси и глеај за тебе да не си дрзок...и да почитуваш и да не си безобразен....А младата дама е супер...и не е дрска...и не е безобразна......А почит има кон постари затоа што јас сум постар од неа и ме слуша и има почит...100%....И пак ќе ви речам отворете нова тема, крстетеја "КОДОШИЛНИЦА или ОГОВАРАЧНИЦА" и лечете комплекси.!

АААААММММАААннннн веќе...
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
VESELIOT напиша:
Bacilo Оди другар лечи комплекси и глеај за тебе да не си дрзок...и да почитуваш и да не си безобразен....А младата дама е супер...и не е дрска...и не е безобразна......А почит има кон постари затоа што јас сум постар од неа и ме слуша и има почит...100%....И пак ќе ви речам отворете нова тема, крстетеја "КОДОШИЛНИЦА или ОГОВАРАЧНИЦА" и лечете комплекси.!

АААААММММАААннннн веќе...
Абе момче,од каде па сега ти се впушташ во дијалог со мене?ако имаш нешо да кажеш има едно нешто шо се вика приватна порака,а ако дамата твоја е супер и се те слуша и има почит тогаш шо не си ја земеш кај тебе дома па почитувајте се колку сакате и несакате.
Ние шо правиме на оваа тема тебе к.. да не те боле!Па ете ти гурманско катче па пишувај рецепти за торти и манџи,никој не те тера да доаѓаш на темава.И немој да напаѓаш све живо шо немисли како твојата пуленка(заштитничка)оти тоа скопско момиче не прави сите мутави и прости.
 
Член од
20 февруари 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
bacilo напиша:
Абе момче,од каде па сега ти се впушташ во дијалог со мене?ако имаш нешо да кажеш има едно нешто шо се вика приватна порака,а ако дамата твоја е супер и се те слуша и има почит тогаш шо не си ја земеш кај тебе дома па почитувајте се колку сакате и несакате.
Ние шо правиме на оваа тема тебе к.. да не те боле!Па ете ти гурманско катче па пишувај рецепти за торти и манџи,никој не те тера да доаѓаш на темава.И немој да напаѓаш све живо шо немисли како твојата пуленка(заштитничка)оти тоа скопско момиче не прави сите мутави и прости.
....
....C c c c c...ВАка...Еее вакааа........
KAko prvo...bacilo, откачи се од егалитаријанистичката заблуда која ја влечиш со себе, ПЛИИИИЗ, поубаво ке живееш. Да си знаеш дека дури ни при самото наше раѓање не сме исти. Некои уште од самиот старт се со поголеми интелектуални или физички способности некои не. Еее..сега работата е во тоа што како прво не сакам да озборувам никого "како сите вие што прајте"...Не сакам да се замарам со работи без врска...и со ниски работи...а...па можам да кажам и да потврдам дека таја убаво си напиша на се...пааа мутави сме беее сите сме мутави...многу сме назад со размислувањето ете гледаш и самиот а и сите гледаат дека е така зошто тука секој кажува свое мислење за Демир Хисар а вие ја начекавте неа...и очи и вадите...али сигурен сум дека е препаметна и дека можи да ве настега сите заедно на едно место али не се замара!!!....
Ајт...Можи подобро е да одам во Гурманско катче...таму барем нешто ќе научам!.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Aх млад филозофу!Па се чудам како некои демирхисарци ги побркале професиите.Има доста големи дејци во нашето место ама има и доста кандидати за пополнување на истите.
На"pametnata"скопјанка со селски таблици(твојата муза на надежта)никој не и ваѓаше очи туку само и кажавне т.е ја навлековне на едно нејзино размислување(а по тоа ја откривне која е и каква е)па никој не и е крив шо самата пропадна во замката шо и ја спремивне.Си кажа паметната шо мисли,а мене тоа не ми се бендисуваше,и затоа на форумов има -цитирај-па си кажав жо и како е.
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Димитар, Охрид да го оставиме настрана како посебна приказна, овде ти имам зборувано за моите другари и моите познаници..Можеби претерав со тоа што реков дека предничи Демир Хисар во користољубието итн, ама немој и ти да го креваш во облаци многу..Демир Хисар е во Македонија, а како велат Србите ским си такав си.....Има многу завидување сакал да признаш и ти, а напротив има и многу предности Демир Хисар и не го заменувам со никој друг град во Македонија...

Пр..Никола Ровјата си отвори кафич и сите (татко му градоначалник, тој ќе има пари):toe:..Па човекот си имаше пари и пред да стане градоначалник..Многу се нервирам ко ќе слушнам, тој има пари затоа само тој со БМВто е по улиците, а тој е еден од најдобрите луѓе што ги знам

Шате имал пари, давал по 380 денари дневница...И тоа не чини....

Доце, од кај нашол пари за да купи Ауди 6ка????

ПА ЛУЃЕ ЗАРАБОТЕТЕ СИ И ВИЕ ПАРИ И ВИЕ ЌЕ ВОЗИТЕ БМВ, АУДИ..ПРАВЕТЕ КАФИЧИ...НИВ ПАРИТЕ НЕ ИМ ПАДНАЛЕ ОД НЕБО, СИ ГИ ЗАРБОТИЛЕ...РАБОТЕТЕ И ВИЕ СНАОЃАЈТЕ СЕ ВО ЖИВОТОТ..Или ќе играме со онаа народната..ДА МУ УМРЕ КОЗАТА НА КОМШИЈАТА....
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
bacilo напиша:
луѓето не чинат оти работат кај таткоти по осум часа за 380 ден?затоа нечинат?ако е за тоа,во право си.
иииииии... што се жалиш бе? да не е малце 380 денари? башка и 8 саати да берат вишни и цреши...:poss: , јас тука работам од сабајле од 10 до вечер до 23часот за ебани 800 евра пола здравје ми отиде... а таму на природа си береш овошје и уште се жалите.. види во Македонија каква е економската состојба па после жали се 30% од народот или не зема плата или не е вработен, порано татко ми имаше пицерија по 12 саати му работеа работни/ците/чките од 14часот до 02 часот за 10.000 денари... дај Анке кажи му на татко ти да ме вработи, не можам појеке мобилни да сервисирам...
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
и доста праите кавги, кај сте мало градче наместо да се сложувате и да бидете сите заедно вие само се карате и тепате.. ц.ц.ц... и после некој друг ви е крив!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom