Декорација на нокти

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Lele kakvi se posledniteeee.........:pov: :pov: :pov:

Mnooogu vo trend :wink:


Ete gi moite :) Vaka na slika dobro izgledaat,ama od blisku se krsh.
Tolku uspeav da gi porasnam,ama vecer gi secam :( Gotovi se,se lupat i se ispokrshija...:nerv:

 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Malo ke odis kaj Daniela , kaj turskata ambasada so e i taa prodava maslo za nokti . Ke si kupis na pocetok ke se mackas sekoja vecer po edna kapka vo sekoj nokt i ke gi trijas a posle nekoja nedela po retko .
Taman ke ti se zajaknat za letoto .Bw na slika se super
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
najmnogu na svet obozavam koga idam na kozmeticar za manikir!noktite na racete pretstavuvaat edna od moite slabi strani i sekogas mora da mi se sredeni poso spored mene tie pretstavuvaat najuspesno merilo za higienata!
momentalno imam francuski manikir,so rozeva podloga so srebreno!i plus na noktot na posledniot prst imam edno cvetce so cirkonce!
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Јас многу сакам да одам на надградба на нокти .. ама не можам да се откажам од баскетот .. Така да .. доста ми се со природна големина. Инаку, не ги грицкам :):)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Ахх нокти,најчесто ми се обични како на првата или втората слика нешто, не ги сакам многу нападни и гоолеми ,онака средна должина најубаво.Признавам слаба страна ми се...




























 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Аиии, навистина сте претерале со шариве и многу е џиџано, нејќам ја така. Ја сакам така нешто, по скромно, како да кажам, али убавко, слатко.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Без разлика дали се француски маникир или се само налакирани со мат лак за нокти,битно ми е да изгледаат средени и уредни. Како ноктите така и дланките да се негувани.
(што кај мене е практично невозможно:) )
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Надградба на нокти

Ама се убави! Имам меки нокти и сакам надградба на нокти. Арно ама девојката што ми ги правеше ноктите за 200 ден. се омажи. Во козметичките салони цената на надградбата на ноктите чини 1000 до 1500 ден, а надополнување кога ќе израснат дополнителни 900 ден, а јас сум невработена и немам пари.:kajg:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Чек Он Ит напиша:
Ахх нокти,најчесто ми се обични како на првата или втората слика нешто, не ги сакам многу нападни и гоолеми ,онака средна должина најубаво.Признавам слаба страна ми се...











е вакви најмногу сакам... :nokti:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
ЈАс и нокти-нема шасни бе! ем свирам клавир, ем играм ракомет - ноу веј!
Инаку многу ми е женстево и нежно кога ке видам уредна девојка, пред се со негувани дланки и француски маникир на долги нокти! Обожавам! Сеа сум мала, мада некогаш знам да ги лакирам со сјај али ертко, но кога ке бидам поголема сигурно идам на надградба!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
sakam dolgi nokti ama gi poebuvam.
za gitarata mi trebaat, za klavirot ne mi cinat.
inace gi slakam povremeno crni ili krvavo crveni, nejkam nogu dezeni i sl., a francuski manikir postuvam.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Никогаш не сум имала долги нокти досега, декорирани уште помалку.
Мразам да се лакирам иако имам милион лакови дома, а за матура планирам да си ги надградам.
Моментална декорација:остатоци од лакот што го ставив пред една недела.:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom