Декорација на нокти

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Леле на таа првата слика прстите колку се никакви!

Ноктите на третата слика ми се допаднаа најмногу од сите пет.

Инаку и јас не сакам претерано наџиџани нокти, со едно цветче или деталче изгледаат нежни и секси:)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61


Јас денес вака ги напраив:icon_lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Нели гризеш нокти? Или вештачки ти се?

Како и да е, такви ми се допаѓаат, не се многу наџиџани, едноставни се и интересни.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Надградба.
Ааааа ќе се одвикнувам сеа:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
:aplauz: :aplauz: :aplauz: :je:

:eek:ftopic: Убави се, не се премногу долги (колку што можам да видам на сликата). Ајде таму одвикнувај се, арно ти текна:icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Декорација на ноктите со помош на штампач

Еден од многубројните користења на совтемената технологија и уреди во служба на убавината остварена е во компаниата ImagiNail Corporation од Флорида.

Таа компанија направила штампач со назив NailJet Pro и користи ингџет технологија за декорација на ноктите. Постапката за декорација е многу брз, потполно чист, забавен и апсолутно безболен.

Идејата за декорација на ноктите на овој начин потекнува од деведесите години. Се појавува во три различни места скоро во исто време Америка ( Флорида и Охајо ) и во Јапонија.

Постапката за декорација е многу едноставен. Првин треба да се одбере дизајнот , то ес сликата, а уредот дава над илјади различни декорации, но може и сами да направите дизајн по сопствен избор. Потоа ноктите се премачкуваат со подлога ( некоја врста на лак ) и рацете се ставаат во отворот на штампачот. Послен активирањето, уредот автомаски ја подесува сликата според големината на ноктите. Декорацијата се нанесува во вид на спреј, а потоа се премачкува со заштитен слој при што се обезбедува сјај на ноктите.

Целата постапка ( декорација на сите десет прсти ) трае околу седум минути. Самиот уред се базира на компјутерски конфигурацоја која содржи процесор на компанијата Via Technologies - Via C3, со фрекфенција од еден гига херц. Истата компанија ги произведува и другите елементи од конфигурацијата на уредот Via CLE266 North Bridge, Via TV8235 South Bridge, RAM меморија DDR266 со 256 мегабајти и хард диск од 40 гигабајти.

На тој простор се сместени навистина голема галерија на слики од декорации. Меѓутоа по потреба можат да се користат и додатни слики од ЦД драјверот. NailJet Pro може да се поврзе и со други уреди преку два USB и еден сериски порт. Од софтверските апликации може да користи било кој софтвер кој е базиран на оперативниот систем Windows XP.

 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
ThA-BiTcH напиша:


Јас денес вака ги напраив:icon_lol:
Супер ти се!:pehar: И јас ќе си ставам надградба за срамоти ми се ноктиве.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Jas za pofalba prekinav da gi grizam i sega mi izgledaat pristojno,fala bogu :)
Mi se svigjaat na Tha Bitch,fini se :wink:
Ama i mi se svigja toj shtampacot gore :icon_lol:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Епа јас сега се откажувам( од грицкање). какви што ми се гадни, ги налакирав со проѕирен лак и така не можам да ги гризам. Ама има едно специјално, горчело или нешто така, ама не знам кај да го најдам. Да не знае некој?
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ima kade sakas. Toa e lak za nokti sto gorci. Ednas probav jas.Grozno!
Vo parfimerii,supermarketi,pa duri i pazari :icon_lol:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
`AnGe|4E` напиша:
Ima kade sakas. Toa e lak za nokti sto gorci. Ednas probav jas.Grozno!
Vo parfimerii,supermarketi,pa duri i pazari :icon_lol:[/quote

Абе сеа, нека биде грозно али барем , има резултати?:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom