Декорација на нокти

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Кога ја видов темава мислев на декорација на природни нокти. Лично не ми се допаѓаат вештачки нокти. Особено кога ќе видам прсти што не соодветствуваат со вештачкиот нокт па каква сака нека има декорација. Просто ми се слоши од некои фотографии.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Ај малце да ја оживеам темава, особено поради тоа што сум зависник од маникир и средени нокти. Еве и сликички. Моментално ги имам тие со лила и сребрено.
 

Attachments

Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Ај малце да ја оживеам темава, особено поради тоа што сум зависник од маникир и средени нокти. Еве и сликички. Моментално ги имам тие со лила и сребрено.
Хаха мило ми е што и други почнале да воскреснуваат теми, да не речат само јас тоа дека го правам:) А иначе многу ми се свиѓаат тие ноктите со зелено (дека многу сакам зелена боја)..Позз
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Obozavam dekorirani noti, so sredna golemina, mrazam epten dolgi





 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ког излезе трендов на декорација на нокти многу го сакав и практикував, ама сега се повеке сметам дека француски и црвен лак се најдобар избор.
Ови се премногу натрупани боцкат во очи
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Овие ми се најнови, во понеделникот ги направив :)
 

Attachments

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
а што ти се случило со прстот?
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Некако премногу накитени ми изгледаат претходните декорации.
Уживам да си ги средувам ноктите, но што поедноставно тоа подобро.

Сама си ги правам и францускиот највеќе ми се допаѓа.
Еве ги.
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Обожавам декорација на нокти обично летно време си правам најмногу на нозете на рацете неможам да ги чувам ноктите ме нервираат таква сум:pipi:моментално имам розева подлога и исцртан еден нежен цвет со теркизно и бело и ептен убаво стои
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
е мене сега ми се скрши ноктот!!!!!!!:tapp:
и се нервирам
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Убави и средени нокти

Што претставува ова за вас? Јас лично прва ствар што ја забележувам кај машките а општо кај лугето се ноктите и прстите на рацете а ако е летно време и на нозете. Конкретно кај девојки преубаво ми делуваат долки(не премногу) и средени нокти а летно време френч и на ноктињата на нозете или пак лак кој одговара со облеката. Ноктите ми се негувани, средени и секогаш сум го правела тоа сама, прво затоа што уживам да се тинтрам:pipi: второ затоа што имам долги цврсти нокти па и ми е мерак да ги средувам (никогаш не ми е потребна посебна прилика) Пред некој ден за првпат ставив надградба и тоа само на еден нокт кој ми се скрши за да не ми се разликува од другите и решив кога веке сум таму да си направам целосен маникир и бев фасцинирана од опциите кои ги нудеа. Акрилни нокти лично не ми се допагаат некако ми делуваат превештачки и многу задебелени (јас ставив обична надградба со гел) така што нема да пишувам за тоа, некој што имал искуство може слободно да го сподели со нас.
Јас направив најобичен френч маникир и имам мала апликација во црна боја на секој нокт која изгледа вака:
и на средина на секоj цвет имам мал циркон. Фасцинирана сум од тоа колку се едноставно а сепак необично убави. Воопшто не нападни ама различни од вообичаеното. А и воопшто не беше скапо да се направи. Побарав низ нетов каде би можеле да се набават вакви метални плочи за да би го правела тоа сама но успеав да најдам само слики:kesa:(ако знае некој нека не се двоуми да ми пише пп:pipi:) Сега сте вие на ред како изгледаат вашите нокти?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom