Дежурна Ординација! #2

Член од
14 август 2010
Мислења
805
Поени од реакции
517
me interesira pravev krvna analiza denes i mi e pokaceno zelezoto???? sto moze da bide i dali e opasno ova? pozdrav
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
затнат ми е носот неам капки за нос ме мрзи да одам да купам кажувајте што да праам не ми треба интерпункција
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ај ако може помош на работа сум 3 смена :cautious:а забов ме утепа од болјење немам кој да ме замени и сл... кажете што да земам од аптека нешто што ќе ми ја ублажи болката барем и да издржам до сабајле додека отидам до заболекар ...
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Има едни витамински таблети,се викаат едно на ден од Supra Vit а и така се пие, по едно на ден.
Дали некој ги има пиено и дали се прави пауза после едно кутиче (една доза):)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ај ако може помош на работа сум 3 смена :cautious:а забов ме утепа од болјење немам кој да ме замени и сл... кажете што да земам од аптека нешто што ќе ми ја ублажи болката барем и да издржам до сабајле додека отидам до заболекар ...
Пробај со Блок Макс на Алкалоид, викаат многу биле добри
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ме боли нешто левиот бубрег денес, решение? :/
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ме боли нешто левиот бубрег денес, решение? :/
Оди на дежурен, ќе те снимаат и испитаат урина/крв да не е песок/каменче во бубрег. Пиј повеќе течности - по пола литар на екс (бистри сокови, чаеви што тераат на мокрење - магдонос, брусница) ;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ме боли нешто левиот бубрег денес, решение? :/
Шитни го за 10 000ки додека е време, после никој нема да сака да ти го купи :D
Пиј пиво бре сигурно имаш песок.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Оди на дежурен, ќе те снимаат и испитаат урина/крв да не е песок/каменче во бубрег. Пиј повеќе течности - по пола литар на екс (бистри сокови, чаеви што тераат на мокрење - магдонос, брусница) ;)
А види ја оваа под тебе што ми препорачува :pos: си направив увин па ќе видиме што е :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.619
Поени од реакции
35.115
А види ја оваа под тебе што ми препорачува :pos: си направив увин па ќе видиме што е :)
Болка во бубрег е добар симптом дека имаш некое си каменче во бубрегот, па убаво те советува leandra почасти си се некое пиво, помага (y)
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Болка во бубрег е добар симптом дека имаш некое си каменче во бубрегот, па убаво те советува leandra почасти си се некое пиво, помага (y)
А не е од промаја -преладеност , немора да значи дека има камен:)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.619
Поени од реакции
35.115
А не е од промаја -преладеност , немора да значи дека има камен:)
Реков добар симптом, а не реков камен е сигурно, затоа што сепак тоа мора да се испита. Во секој случај ако е камен, пивото помага, ако не е камен, никому ништо :icon_mrgr:ќе се развесели малку
 

Kajgana Shop

На врв Bottom