Дежа ву - Дали некогаш ви се случило?

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
mi se ima poveke pati deseno deza vu, ina4e toa go sfakam kako nekoe kasnenje na mozokot i poradi toa mislime deka ni se ima deseno ili deka ni e poznato!
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Mi se desava koga sum so drustvo, mi doaga kako da go imame praveno toj muabet i drukpat.
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Темата е прилично исцрпена.
 

Dia_Charmed_Gir

Убавицата
Член од
11 август 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
Deja Vu

DEJA VU

Kolku pati mi se ima deseno da otidam na nekoe si mesto a toa mi e tolku poznato kako cel eden zivot da sum ziveela tamu...
Na Bratucetka mi edna drugarka Otide za avstrija preku baletot zasto bese mnogu poznata primabalerinai ,koga otisla tamu vo nekoe gradce gi znaela site ulici i site kuki znaela koj zivee a posebno znaela se za edna prodavnicka na agolot ...Nekako otisla na psihijatar i toj i rekol deka ako saka da doznae moze da odi na hipnoza ili hipnotizirane...no i rekol deka toa e mnogu rizicno i deka duri i najmalata greska moze da i go zagrozi zivotot zasekogas... Taa se soglasila na hipnotizirane toa traelo deset dena taa doagala na terapii i se dodeka hipnozata ne zavrsila hipnotizerot ne i kazuval nisto...koga se zavrsilo toj i rekol deka sekoj covek ima poveke zivoti i deka vo posledniot zivot ti si najsovrsena i odis konecno vo rajot i togas si najbogata,a vo prviot zivot naj siromasna i gresna...i rekol uste i deka taa vo predhodniot zivot rabotela vo prodavnickata na agolot i deka ziveela vo toa maalo.. ottogas i se vratila navodno memorijata i prodozila spokojno da zivee kako da ne bilo nisto....
Ova mene mi go raskazaa...

Da vidam sto mislite vie za ova i dali vi se slucilo nesto slicno!!!


Best Wishes From The witch Dia
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
еее не до толку, ама и мене ми се има случено да се најдам на некое место каде Што порано не сум бил ама све ми познато, или пак да се запознаам со некои луѓе како да ги знам веќе подолго време и да знам што ќе кажат и што ќе кажам.....опасно дежа ву:lud:
 

Dia_Charmed_Gir

Убавицата
Член од
11 август 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
PxL напиша:
еее не до толку, ама и мене ми се има случено да се најдам на некое место каде Што порано не сум бил ама све ми познато, или пак да се запознаам со некои луѓе како да ги знам веќе подолго време и да знам што ќе кажат и што ќе кажам.....опасно дежа ву:lud:
Dobro i toa e nesto bravo za tebe!!!

Best Wishes From The Witch Dia
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Da, mi se ima sluceno ama ne bas taka kako vo slucajov opisan pogore...Nikogas ne sum se pocuvstvuvala kako nekoe mesto da go znam cel zivot, tuku mi se slucilo da sonuvam nesto, da receme...A bidejki pamtam sonista, znam kakva bila situacijata, sto se slucuvalo, kade, koga, so koi licnosti...I posle nekoj den, toa stvarno se slucuva! Sosema istoto. Porano mi bese cudno, ama se naviknav. Malce e glupo, onaka...Znaes sto ke kazes sledno, i ke probas da ne go kazes ama ne mozes da smenis nisto...koga bev mala mislev deka sum vidovita:pos: :pos: :pos:
 
С

Сатори

Гостин
Дежа ву, да ми се има случено и тоа мн. често ми се случува во последно време.Едноставно правам работи, за кои знам дека некогаш порано се направени, а сепак свесно на тоа не можам да се сетам.
Никогаш не размислував за тоа, конкретно, но ако може да се каже нешто повеќе баш би сакала да знам...интересно е.
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Jas ne veruvam vo toa sto i bilo preraskazano na Dia Charmed Gir.
Moze da se sluci toa Deza vu ama ne do tolku i na mene mi se ima deseno vo sonista da sonuvam nekoi mesta nekoi prostorii a posle toa za prv pat da gi posetuva i mi se mnogu poznati. Ama ne do tolku da znam koj kade zivee ili nesto slicno. Jas mislam deka toa e premnogu.
 

Dia_Charmed_Gir

Убавицата
Член од
11 август 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
Aceto18 напиша:
Jas ne veruvam vo toa sto i bilo preraskazano na Dia Charmed Gir.
Moze da se sluci toa Deza vu ama ne do tolku i na mene mi se ima deseno vo sonista da sonuvam nekoi mesta nekoi prostorii a posle toa za prv pat da gi posetuva i mi se mnogu poznati. Ama ne do tolku da znam koj kade zivee ili nesto slicno. Jas mislam deka toa e premnogu.
Dobro no se slucuvaat i takvi raboti toa e mnogu interesno neli?

Best wishes From The witch Dia
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Dia_Charmed_Gir напиша:
Dobro no se slucuvaat i takvi raboti toa e mnogu interesno neli?

Best wishes From The witch Dia
Da interesno e kako prikazna a uste pointeresno ke mi e da mi se sluci navistina.
Ama nema da mi se sluci oti sega jas sum siromav, i fakticki toa mi e prviot zivot. :)
Interesno.
 

Dia_Charmed_Gir

Убавицата
Член од
11 август 2006
Мислења
28
Поени од реакции
1
Aceto18 напиша:
Da interesno e kako prikazna a uste pointeresno ke mi e da mi se sluci navistina.
Ama nema da mi se sluci oti sega jas sum siromav, i fakticki toa mi e prviot zivot. :)
Interesno.
Dusice,
Bogatstvoto ne e vo parite ...Bogatstvoto e vo Dusata i vo toa kolku si silen da prodolzis vo zivotot po sekoe loso i sekoe dobro...da prodolzis odejki vo podobro bez razlika vo kakva situacija se naogas...
Ona sto te ubiva te pravi posilen...
Kis4e

Best Wishes From The Witch Dia
 

InsomniA

I can't get no sleep...
Член од
14 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Многу пати на сите луѓе му се случува „Дежа ву“ .колку што знам тоа е краток и мал самопредизвикан потрес на мозокот.тоа дејство е наречено каснење на мозокот.А искрено кажано, во вистинско и реално „Дежа ву“ ( како во матрикс со црната мачка ) не верувам!
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
многу пати ми се случувало но немам некои посебни објаснувања а баш ме интересира за тоа :toe:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.676
ми се случува баш сега на форумов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom