Дежа ву - Дали некогаш ви се случило?

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Mnogu cudna rabota... poveke pati mi se ima sluceno.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
mnogu pati.vo momentot ke se setam deka istoto se ima sluceno i sega se povtoruva toa cudna rabota .naj mnogu se sekavam vo 7 odelenje koga bev niz Makedonia i na drugarmi mu vikam ..prati sega toa itoake se sluci .i koga se sluci toa im rece na drugite drugari deka sum vidovnak..i taka.nogo pati:toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
ехеее, многу пати ми се има случувано. Не знам како да си го објаснам, Но имаше еднаш на ТВ објаснувања, и мислења за дежаву-то, ама не беа нешто посебни. :)
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Дежа ву...скоро секој човек на планетава го доживеал тоа чуство,јас како мал искрено мислев дека скренувам се дур случајно со моите,падна муабет за дежа ву,така сватив дека сум нормална личност! :) :) :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Сите зборат за дежавуа а мене ми се случува нешто ама сепак различно од тоа.Многупати водам разговор со некој и зборувам онака што ќе ми текне без некое претчуство дека ми е познато тоа,но потоа онака си седам на компјутер и немајќи што да правам размислувам што се случувало изминативе денови и наидувам на разговорот со таа личност,и некако ми звучи познато како да ми се има случено и друг пат...т.е добивам касно дежаву :pos: :pos:
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
Mi se slucilo nekolku pati... dobra muzika, drustvo, smea, se naogame vo kafic, naednas se slucuva nesto sto ne mozam da si go objasnam i sledno, se budam vo krevetot... vecerta izleguvam vo kafic se e OK doaga nekoj i veli deka se slucilo nesto bez razlika dali e dobro ili loso, a jas veke go znam toa...
ponekogas e dobro da znaes nesto, ali moze da bide i dosta gadno...
 
Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Ova na site im se slucuva samo doajga na momentot koga se slucuva a retko na nekoj pred da se sluci toa da znaj sho ke bide, tuku otkako ke se sluci ke reci cekaj be ja ova go vidov predhodno go znam.doajga do zbunetost.
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
Ми се има случено многу пати ама не како случка да ја предвидам туку онака ми се појавуваат некои слики што ги имам доживеано
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Mi se desava skoro nonstop,pa potoa se cudam koga se desilo dejstvieto i kade sum go videla pa po nekoja minuta se prasuvam voopsto dali se slucilo dali sum doziveala deza vu
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
многу пати ми се има случено да одам негде или да правам нешто и да ми изгледа како сто пати истото да сум го правел а нема врска. незнам чудна работа е
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Imam slusnato deka se javuva koga mozokot ima nedostatok na kislorod
 

~Ann~

~sweety~
Член од
11 февруари 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Многу често ми се има десено дежа ву. За миг ми се враќа се, како да се десило некогаш иако нема врска ... Сепак интересно е... :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
cudno e toa deza-vu neopislivo i .. nikogas nema da znaes sto e i kako e ednostavno se slucuva :) da so toa deza-vu mi se slucile mnogu smesni raboti :) za mig se slucuva i povtorno realnost
po nekoj pat sum se kinel od smeenje kako e mozno ali ete e mozno :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
О да и мене доста често ми се случува ова.онака седам со друштво или на час и си викам абе ова ми се има случено мене ама кога ама како поjма немам и се обидувам да се сетам што ке се деси следно ама никогаш не ми текнува за разлика од некои од вас.и кога ке ми се деси тоа си викам е да бе ова требаше али...
многу заебано стварно.како мал си мислев не сум точен или сум видовит...
пс.целава тема е едно големо де жаву:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom